Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışından Telefon Getirmek

Letsgetthesunshine

Öne çıkan mesajlar

Facetime dediğiniz olay facebook ve benzeri uygulamalarda görüntülü konuşma ise evet yapabiliyoruz. Samsung un yetkili servisine gidip garanti muhabbetini sordurdum adamlar garanti belgesinde Türkiye geçiyor ise sadece 1 sene garantisi vardır diye saçma sapan bi yorum yaptılar. Umarım bi sıkıntı çıkmaz hoş çıkarsa çingenlik yapıp Samsung Global e kadar mail döşerim ayrı konu. Bu arada günde 2 defa şarjdan 3 günde 1 şarj etmeye geçmek ne güzelmiş bildiğin cennet gibin.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

arabistanda facetime'lı / facetime'sız ayrı ayrı belirtilerek satılıyor.

ft'li olanlar 40-50 riyal daha pahali olabiliyor ve bunlarin buyuk cogunlugu us/eu cihaz ve 1 yil garantisi gecerli turkiye'de.

facetimesizlar arabistan ozel olan cihazlar.

abi o arabistana özel cihazların garantisi geçiyor işte trde 1 yıl garantisi

ft'lilerin çoğunluğu amerikan cihazı, ve amerikan cihazlarının bir kısmının garantisi tr'de geçiyor, bir kısmı ise geçmiyor.!
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
yeni konu açmak istemedim,

elektronik alet getirme sınırı nedir yurtdışından?

bu ay içinde abd ye gideceğim, bir iphone bir bilgisayar alıp gelmeyi düşünüyorum. ama giderken de yanımda mecbur iş bilgisayarı ve biri kişisel biri iş telefonu olmak üzere iki telefon olacak.

dönüşte sıkıntı yaşar mıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

bişi olmaz. kendi adına faturası olsun yeter.
birer adetten kimse durdurup da ne yapıon demez, kutulu olsa da.
zaten bavulu check in yaparken vereceksin. türkiye'de de çıkışta xray'e soktuklarını görmedim. soksalar da bişi olmaz birer adetten.

dönüş havaalanında taxfree noktası varsa satın alırken ürünü belirt yurtdışına götürüyorum diye. tax iadesi al.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

yeni konu açmak istemedim,

elektronik alet getirme sınırı nedir yurtdışından?

bu ay içinde abd ye gideceğim, bir iphone bir bilgisayar alıp gelmeyi düşünüyorum. ama giderken de yanımda mecbur iş bilgisayarı ve biri kişisel biri iş telefonu olmak üzere iki telefon olacak.

dönüşte sıkıntı yaşar mıyım?

1 iphone 1 bilgisayar ile hiçbişi olmaz. dutyfree çıkışında 2-3 polis durur, random çevirir birilerini, kontrol ederler. ama 1 bilgisayar 1 iphone'un bir yasağı yok.

bavul ticareti yaptığını düşünürlerse o zaman el koyuyorlar. yani 10'ar tane getirirsen ve çevirirlerse, el koyarlar. vardır bunun muhtemelen net rakamı da, bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Selam,

Haftaya Dubai'ye gidiyorum gitmişken de ucuza bi telefon gömeyim GM macerasına bir son vereyim dedim. Son çıkanlara hiç bakmadığımdan tavsiyelerinize açığım.

Samsung s7 edge - 1750
Samsung s8 - 2800 (dual sim)
Samsung s8+ - 3100 (dual sim)
LG G6 - 2600
iPhone 7 128gb - 2600

Bunlar ortalama fiyatlar belki bi 100tl falan daha ucuza alırım. Sony'nin yeni modelinin adını bile bilmiyorum o yüzden bakamadım fds. s8 s7 ile çok farkı yok falan denmişti kendi topağında o yüzden aradaki bin tlye değmez sanıyorum. LG g6 tipi falan hoş duruyordu ona kayabilirim ama LG işte, bi güvenemiyor insan.

Ha bi de google pixel XL var o da 2600tl civarı gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LG g2-3-4 kullandım kronik arızaları nette bir dünya idi ama hiçbirinde başıma hiçbir sorun çıkarmadılar. 2 ve 4 fiyatlarına göre çok çok iyiydiler.
Şimdi de xperia xz kullanıyorum arka kamerası gün ışığında harikalar yaratıyor. Renkler çok gerçekçi ama ışık biraz problemli olsun manual dışı bu ne lan dedirtiyor ki manualde de tam kontrol vermiyor. Fakat ön kamerası bayağı iyi.Onun dışında yağ gibi cihaz arabirim saf androide çok yakın. Kıç kadar pil ile ekran süresi çok iyi. Updateleri pixel sonrası ilk yayınlayan marka.
Bu yüzden önceliğine göre google pixel, lg g6 ve sony xperia xz premium odaklı bakın derim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...