Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Tecil 2017

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

Yeni topic açmak istemedim, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

91 doğumluyum , 31/12/2017 tarihine kadar tecilim var, lisans devam ediyor. Bugün öğrenci durum belgesiyle gideyim dedim fakat, çalışan zaten 2017 sonuna kadar tecilin var Ocak ayında yenisini al getir dedi.(Belgenin notlar kısmına da şu şu kanundan faydalanmak istediğini belirtilmiş olması lazım, dedi ama açıklamadı ne yazmam gerektiğini )

Eve gelip kontrol ettiğimde, akademik takvime göre dönemin dersleri zaten aralık ayında bitip, ikinci dönemin kaydı da 29 ocakta başladığını gördüm, ne ara ikinci dönemin derslerinin kaydını yapıp ona göre ek-c2 belgesi alacağım anlamadım.

pls help :(
Sosyal ağlarda paylaş

Boneslark said:

Yeni topic açmak istemedim, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

91 doğumluyum , 31/12/2017 tarihine kadar tecilim var, lisans devam ediyor. Bugün öğrenci durum belgesiyle gideyim dedim fakat, çalışan zaten 2017 sonuna kadar tecilin var Ocak ayında yenisini al getir dedi.(Belgenin notlar kısmına da şu şu kanundan faydalanmak istediğini belirtilmiş olması lazım, dedi ama açıklamadı ne yazmam gerektiğini )

Eve gelip kontrol ettiğimde, akademik takvime göre dönemin dersleri zaten aralık ayında bitip, ikinci dönemin kaydı da 29 ocakta başladığını gördüm, ne ara ikinci dönemin derslerinin kaydını yapıp ona göre ek-c2 belgesi alacağım anlamadım.

pls help :(

Okulun otomatik tecil etmiyor mu? Okuldan tecil ediliyorsa senin şubeye falan gidip kendin tecil etmen gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben başıma geldiğinden biliyorum. Okul ya sürekli tecil eder ya da lavuk bir kurumdur arada sırada unuturlar. Bu durum okuluna bağlı. Gidip sorman ve e-devletten kontrol etmen gerekiyor. Eğer arkadaşlarını tecil etmeyi falan unutuyorlarsa sen elle hallet.

Bunun dışında lisans ve lisansüstü eğitimlerde belli bir zamanın var. Bu zamana kadar öğrenci belgesiyle tecil edebiliyorsun. Okulda edebilir sen de edebilirsin. Ama bu süre dolunca ne okul ne de sen kendin tecil edemiyorsun. Hatta öğrenci pasonu yenileme hakkın da olmuyor. O süreyi aşıp mezun olmadıysan otomatik olarak bakaya kalıyorsun.

Eğer bu süreyi aşmadıysan okul seni tecil etmese bile sen "onlar unutmuş ya ben öğrenciyim" falan diyerek şubeye elden belge teslim edebilirsin. Eğer bu süreyi aştıysan hala öğrenci olmanın bir değeri yok. Belgeyi götürsen bile hala kaçak oluyorsun. Yapabileceğin tek şey hızla mezun olup mezuniyetinle gelen tecili hemen kullanmak. O aralık için ceza gelebilir.

edit:

applev0dka said:

e öğrenci belgesi yarım yıllık değildir ki ??

şuan alacağın bir öğrenci belgesi zaten hazirana kadar geçerli olacaktır en az, yanlış mıyım

Bir eğitim dönemi için veriliyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...