Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nocturnal Animals

ivy

Öne çıkan mesajlar

Tom Ford'un yapım ve yönetmenliğini yaptığı, Austin Wright'ın Tony and Susan adlı romanından uyarlanmış 2016 yapımı Amerikan filmi. Tom Ford'un yönetmenliğini yaptığı 2. filmdi. (ne de güzel filmdin sen A Single Man)

Özellikle açılış sahnesini, filmin içine yerleştirdiği minik minik detaylarını (izleyen birileri çıksa da bir konuşsak şu detayları), müziklerini, bir de sahneler arası renk geçişlerini çok beğendim.

Ne güzel adamsın sen Tom Ford, yalnız benim için, bak şehla şehla. Ne güzel kadınsın sen Amy Adams, ne güzel bir renksin sen Amy Adams'ın saçları.

Müzikler için; https://www.youtube.com/watch?v=PZiqhf4o4Hw&index=1&list=PLby--DOqKBSJXOhYyr6OwK1PVMCNKXzrW
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Film çok iyiydi ya bu jake abinin hastasıyım adamın kötü filmini izlemedim tom ford için değil jake için izledim kesin yine gerilim dolu bi film seçmiştir diye şaşırtmadı kerata dfsd.
Hikayenin anlatılışı efsane ötesiydi zaten tüm detaylar gerçek hayatta veriliyor dikkatli izlendiği zaman kafada soru işareti bırakacak hiçbişi kalmıyor sonda.

8.5/10
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

Esh said:

aynen. herif gerçek erkek amk

her şeyde iyi olabilir mi lan bi insan?

Gerçek erkek derken?

http://www.out.com/sites/out.com/files/2014/04/08/tomford-richardbuckley-cr.png

escinsel olunca gercek erkek olunmuyo mu abi? adamın cinsel tercihi başarılarını gölgeliyo mu?
Sosyal ağlarda paylaş

kendini erkek hisseden herkes gerçek erkek olabilir bence.

o değil de adamın ben gay olduğunu ve yönetmenlik yaptığını çok geç öğrendim ya. scarlet+keira'yla nü fotolarını açıp lan adama bak be ne hayat yaşıyor diye överdim. meğer adam evli barklıymış. o yüzden şimdi sadece tom ford vanilla-tobacco ve noir övüyorum. filmlerini de oturup izleyeyim onları da öveyim bundan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

kendini erkek hisseden herkes gerçek erkek olabilir bence.

o değil de adamın ben gay olduğunu ve yönetmenlik yaptığını çok geç öğrendim ya. scarlet+keira'yla nü fotolarını açıp lan adama bak be ne hayat yaşıyor diye överdim. meğer adam evli barklıymış. o yüzden şimdi sadece tom ford vanilla-tobacco ve noir övüyorum. filmlerini de oturup izleyeyim onları da öveyim bundan sonra.

tobacco-vanile cok cok basarili
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

aynen. herif gerçek erkek amk

her şeyde iyi olabilir mi lan bi insan?

Xaeronun homofobisi bi kenara, "gerçek erkek" sorunlu bi tanım biraz. Misal trans bi erkek gerçek erkek olamıyor mu? Ya da başarısız beta bi erkek? Sen alphalığı erkeklik kriteri olarak öne sürdüğün anda ataerkil toplumun da heteronormative görüşlerini sana dayatma imkanı doğuyor, o açıdan adamları eleştiremeyiz.

Hani gavurlar sex / gender diye iki ayrı tanım kullanıyor buna, işin uzmanı lorelin gelsin açıklasın (işin ne zaten lelel), ama "erkeklik" üzerinden üstünlük arıyorsak erkekliğin biyolojik değerini dişiler tarafından beğenilme / üstünlük sağlama ve çiftleşip sağlıklı nesillerle genlerini devam ettirme olarak özetlemek gerekmez mi? Tom Ford süper bi adamdır ama biseksüel değilse ve kadınlar ondan çocuk yapmak için kapısında yatmıyorsa "gerçek erkek" kriterini sağlamıyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

jake abinin kötü performansı yok cidden. tek suçu herhalde marvel filmlerinde ya da süper hollywood filmlerinde oynamamak. oscarlık oynamış. filmin atmosferi çok iyiydi. gece kapkaranlıkta izledim bi de gömüldüm. renkler sahneler. amy adams'ın tipini ne kadar beğenmesem de oyunculuğunu beğeniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...