Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Snowboard, Kayak ( Genel, Kayak merkezleri, Fiyatlar, Tavsiyeler )

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

Erciyes'e her yıl severek gidiyoruz, hep de tavsiye ederim. Bu sene henüz gidemedim ama çok fazla şikayet gözüme çarptı.

Çıplak ve rüzgarlı bi yer olduğundan kar pek tutamıyor malesef. Sis ve rüzgar denk gelme olasılığı çok oluyor ayrıca. Akıllılar yerdeki kar tutcak dikenimsi şeyleri de temizlemiş yıllar önce, kar hiç durmuyor. Karlama makinaları var ama, düzgün çalışırlarsa ve hava sıcaklığı pozitiflerde çok kalmazsa baya iş yapıyorlar.

Onun dışında Marmara tarafındaki dağların kalabalığı, curcunası hiç yok. Bir de çok bol pistler yayılmış şekilde olduğundan haftasonu bile olsa kendinize bomboş bi pist bulabiliyorsunuz. Ayrıca ağaç vs olmadığı için de pist dışı çok uygun.

Fiyatlar diğer merkezlere göre çok uygundu, İstanbul'dan günübirlik gittiğimiz bile oldu, yine de ucuza geliyordu diğerlerine göre. Ama bu yıl pahalandı diyorlar.

Şehir merkezinden ulaşımı çok rahat, şehirde kalıp 20dk'da pistlere erişebiliyorsunuz.

Gece kayağı imkanı var, sayılı günde de olsa arada denk gelme ihtimaliniz var gece kayağına.

Şehirde kaldığımız için Kayseri'de güzel ve uygun fiyatlı yemek imkanımız oluyor. Ayrıca dağa çıkarken yol üstündeki yerlerde güzel kahvaltılar oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler 45 numara snowboard botu oluyor bana. Ayakları bu boyut ya da daha büyük olup da normal genişlikte board kullanan biri var mı? Edgelerde sıkıntı çıkıyor mu? İlla wide mi almam gerekecek? İlla bebe ayağı olmayan gerçek erkek ayakları olan birileri vardır burada. Yardım plz.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

beyler 45 numara snowboard botu oluyor bana. Ayakları bu boyut ya da daha büyük olup da normal genişlikte board kullanan biri var mı? Edgelerde sıkıntı çıkıyor mu? İlla wide mi almam gerekecek? İlla bebe ayağı olmayan gerçek erkek ayakları olan birileri vardır burada. Yardım plz.

bizim bi arkadas sir ayak ucu kara degmesin diye wide board almisti.

power link de kullanabilirsin normal boardda bu arda
Sosyal ağlarda paylaş

wide almak istemiyorum. Acemi boardu bu. Satıcam sonrasında. en azından plan bu.

Power link ne bilmiyorum ama tahminen bindinge takılan, yükseltici filan tarzı bişidir.

44.5 numara oluyor burton moto botta diğerlerinde 45.

Sırf parmak uçları yere değecek diye alamıyorum. Neden normal insan ayaklarına göre yapılmıyot bu ya :(
Sosyal ağlarda paylaş

48 numara bot olmaz diye kendime bot almıştım ben iyi ki almışım. Snowboardı kiraladım ama normal genişlikteydi. Acemiyim o farklı konu ama yani durduğum yerde durmak için ayak topuğumu veya ayak burnumu her büküşümde istisnasız düşüyordum. Ayaklarım boarddan dışarı çıktığı için ona yordum ama bilemedim tabi benim acemiliğim de olabilir.

Boyum da uzun o nedenle 162W alacağım ben de spx'te yeni sezon burton customları gördüm. Kiralık boardda ayak ayarı bi garip vidalar oynuyor falan hoş değil geriliyorum kıracağım diye. Kendi boardım olursa rahat rahat kayarım.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

wide almak istemiyorum. Acemi boardu bu. Satıcam sonrasında. en azından plan bu.

Power link ne bilmiyorum ama tahminen bindinge takılan, yükseltici filan tarzı bişidir.

44.5 numara oluyor burton moto botta diğerlerinde 45.

Sırf parmak uçları yere değecek diye alamıyorum. Neden normal insan ayaklarına göre yapılmıyot bu ya :(

acemi boarduna para baglama abi. en iyi boarda da para baglama. orta karar bisi alca wide gec. baya uuzun omurlu zaten boardlar.

bi de alacaksan capita, batalleon falan bak ille de burton a domalmak zorunda degilsin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Absolut said:

Ayakkabı hariç diğer herşeyi kiralamanı tavsiye ederim. Her sene yeni takımlarla kaymak ve zarar verirsen üzülmemek cidden keyifli oluyor kiralarsan.

kar pantolunu eldiven gözlük falan için de geçerli mi bu durum?
decathlon'dan en ucuzlarını alıp senede bir kere falan kayacam mesela
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Ürgüp'te yaşıyorum Erciyes 1 saat falan. Snowboard a yeni başladım. Itemları yavaş yavaş çekmeye başladım.Bot ve board hariç full set çektim. Şimdilik kiralıyorum ama almayı düşünüyorum. Dechatlondan bot+board 1.3 k ya çıkarım gibi. Az daha öğrenipte öyle mi alayım? Ne dersiniz prolar?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...