Jump to content
GERGE

Kahve konusu

Öne çıkan mesajlar

§ 09 Ara 2019, 11:26

sanalbaharata alternatif bir yer var mı ya ? Yani ucuz olsun ama sanalbaharat gibi kömür kahve satmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 28 Ara 2019, 12:30

sanalbaharat kömür mü ya 😞

yani bilmiyorum sonuçta kahvede fiyat ve kalite tamamen orantılı bir şekilde ilerliyor. şimdiye kadar ucuza bulabildiğim en iyi kahve sanalbaharat 😕

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ara 2019, 14:00

@j_bLiND

sanalbaharat baya koyu kavrum.

latte gibi karistirmayacaksan veya ESPRESSO yapmicaksan alma.

uzgunum ama filtre kahve icin baya kotu...

ankaradaysan: https://www.zumrutkaraca.com/urun/las-capuchinas-filtre/

izmir ve istanbul icin daha cok alternatif var

Goering tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Ara 2019, 14:02
On 09.12.2019 at 14:26, Masticore dedi ki:

sanalbaharata alternatif bir yer var mı ya ? Yani ucuz olsun ama sanalbaharat gibi kömür kahve satmasın.

o kadar alternatif yok ama zaten bayat ve fire orani yuksek kahve satiyorlar.

(kahvede fire konusuna -cekirdek boylari ve yesil cekirdekler vs- forumun barista insanlari deginsin)

ayrica komur gibi geliyorsa, baska yerlerden WASHED / yikanmis kahve tavsiye ederim

mesela:

https://null.coffee/products/deneme-seti-yikanmis

300gr - 75TL cok da kotu degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Ara 2019, 05:49

2 kişilik türk kahvesi yapıp 2, işlem olarak Aeropress'ten geçirmiştim. Güzel olmuştu , tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 Oca 2020, 16:34

cogu kahve firmasinin indirim kodu var ama hepsi en az %20 yeni yil zammi yapmis ya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Oca 2020, 06:05

Ofise diğerlerinden erken geliyorum diye kahve hazırlama işini üstlendim, arkadaşlar hayata küsmek üzere. Zamanla mükemmel miktarı tutturacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Oca 2020, 11:46

Aluminyum yerine celik ve induksiyon ocaga uygun bir moka pot tavsiye edebilir misiniz? Kucuk boy olurs aiyi olur, 2 bardaklik falan yani.

Bialettiler yine en populer urunler ama olumsuz yorumlara bakinca sizdirma ve de uretimi Cin'e tasidiklarindan beri gorulen bir paslanma sorunu dikkat cekmekte. Baska da Cin'de uretilmeyen birsey bulamadim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 02 Oca 2020, 21:58

paslanmaya rastlamadım. Sızdırma kahveyi çok koyunca veya contasındann kaynaklı olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Oca 2020, 06:26

Aliminyum ürünler paslanma yapmaması lazım normalde. Bende ( bialetti brikka ) sadece uzun süre kullanmaz isem su haznesi kısmında tortu oluşuyor. Kullanmadan önce yıkıyorum tekrardan.

Bağlantı kısmında contaları falan zarar görmüş olmasın. Normalde iç basınçla boşluk kalırsa su fışkırır zaten , tehlikeli

İkea da var paslanmaz çelik ama menşei neresindir bilgim yok.

Narstil tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Oca 2020, 07:38

Induksiyona uygun 2 fincan boyutlu pot yok galiba, boyutu yuzunden uymadigina dair biseyler okudum. Neyse 4 fincanlik GAT aldim. Onu da nasil iceceksem artik. Alet elime gecmedigi icin bilemiyorum, daha az suyla kaynatmaya uygun mudur vs. Uygunsa malzemeyi daha az kullanirim, daha az kahve cikar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 13 Oca 2020, 15:48

aeropress'ten yaptigim hic bir "recipe" french press kadar dolgun ve yogun olmuyor. 

aeropress'te metal filtre var, kagida gecsem biraz acilik azalir mi?

french press'te 1 baskin, 2-3 minor kokuyu ayirt edebiliyorum. aeropress'te acilik hakim, diger notalar da cok siliks.

(~90 derece su + 2-3 tickte cekilmis acik kavrum cekirdek. 15-20sn islatip sonra suyun geri kalanini koyuyorum.)

bir de aeropress icin espresso (koyu) kavrum mu almak lazim? afrika (etiyopya) veya amerika (brezilya) cekirdek seviyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 15 Oca 2020, 13:03

%20 indirim var, kod: "2020"

bu gece sonuna kadar: https://williamsroastery.com/

El Salvador La Majada × 1

500gr

63TL'den aldim.

Bu mesajı paylaş