Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

reyou, 26.11.2023 05:59 tarihinde dedi ki:

https://www.documents.philips.com/assets/20210504/7537f165bc234b4aadc7ad1e00b225d4.pdf?_ga=2.231313434.429922209.1700967394-1911690500.1700967394

image.png

hatta yaninda cesme suyunu test etmen icin strip veriyolar ona gore ayar cekiyosun.

kuyudan su cekiyosan orasi ayri.

Bu tavsiyeden ziyade adamlarda çeşmeden su içmenin normal olması bizim 80-90 yıllarındaki gibi. Sonra bizim su kalitesi düştü tabi şimdi damacana ya da arıtma var. Ondan dolayı böyle yazıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

olabilir. lokalizasyon sart o zaman manuellerde. us manual benim attigim da. tum eyaletlerde su cesmeden iciliyor mu bilmiyorum ama bu formule gore icilebiliyor ya da en azindan oldurmuyor. tr de de belediyenin mikroplu su saldigini sanmiyorum tabi, test yaptirmak sart.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede, 26.11.2023 08:20 tarihinde dedi ki:

Bende EQ500 var yaz sonu almıştım. Sıcaklığını yetersiz buluyorum. Önceden bardak, süt ve suyu ısıtırsam benim için kabul edilebilir seviyeye geliyor ama keyif için içilen kahveye eziyet gibi ritüel yapmak zorunda kalıyorum. Çok sıcak sevmeyenler için sorun değil. Hanım yaptığı gibi içmeye başlayabildiği için daha çok seviyor mesela.

Benzer durum sende de var mı Kemikkıran kardeş?

ayarlarda sıcaklığı maksimum'a çekme imkanı var. tabii "ağız yakan" sıcaklığa kadar çıkmıyor yine de. bir ara sütü ısıtıp kullanayım diye denedim ama bu sefer makineyi fazla zorluyor, sütü tekrar ısıtmaya çalışırken aşırı sıcaktan zorlana zorlana köpürtmüştü. vazgeçtim düz kullanmaya devam ettim.

kettleda su ısıtıp üçü bir arada poşetleri (Starbucks) kullandığım zaman bile birkaç dakika soğumasını bekleyen birisi olarak bence ısısı tam yerinde. yani ben memnunum.

tabii bu makinelerin (filtre kahve makinelerinde özellikle) şöyle bir olayı var. su haznesinden suyu çekip, bir boruyla ısıtılan yerden geçirip sonra o boruyu tekrar yukarıya aktardığı için hem yeterince ısıtmıyor hem de geri yukarı çıkarken soğuyor.
DeLonghi'nin Clessidra serisi filtre kahve makinelerinde ise, hazne içindeki suyu kettle gibi ısıtıp sonra direk kahveye pour etme mekanizması varmış. o makineleri hiç denemediğim için bilemiyorum istediğin kadar sıcak yapıyor mu diye.

Sosyal ağlarda paylaş

Bone, 26.11.2023 19:35 tarihinde dedi ki:

ayarlarda sıcaklığı maksimum'a çekme imkanı var. tabii "ağız yakan" sıcaklığa kadar çıkmıyor yine de. bir ara sütü ısıtıp kullanayım diye denedim ama bu sefer makineyi fazla zorluyor, sütü tekrar ısıtmaya çalışırken aşırı sıcaktan zorlana zorlana köpürtmüştü. vazgeçtim düz kullanmaya devam ettim.

kettleda su ısıtıp üçü bir arada poşetleri (Starbucks) kullandığım zaman bile birkaç dakika soğumasını bekleyen birisi olarak bence ısısı tam yerinde. yani ben memnunum.

tabii bu makinelerin (filtre kahve makinelerinde özellikle) şöyle bir olayı var. su haznesinden suyu çekip, bir boruyla ısıtılan yerden geçirip sonra o boruyu tekrar yukarıya aktardığı için hem yeterince ısıtmıyor hem de geri yukarı çıkarken soğuyor.
DeLonghi'nin Clessidra serisi filtre kahve makinelerinde ise, hazne içindeki suyu kettle gibi ısıtıp sonra direk kahveye pour etme mekanizması varmış. o makineleri hiç denemediğim için bilemiyorum istediğin kadar sıcak yapıyor mu diye.

Anladım abi eyvallah. Normalde çok kahve içen birisi değildim. Hanım almak istedi esasında o yüzden çok araştırmadan fiyatı uygun düşürdüğüm için tercih ettik (15k fiyatı varken 8k ya bulduk). Artık kahveye ısındığım için ileride makineyi daha kaliteli bir tanesiyle değiştirirsem bunları göz önünde bulunduracağım.

@Masticore Var abi ağzı kapalı özel kahve bardağı bile var ama ilk sıcaklık düşük olduğu için istediğin kadar koru ısısını farketmiyor

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad, 26.11.2023 18:51 tarihinde dedi ki:

Ankara'da su mikroplu falan değildir ama tadı çok kötü. Yoksa bir damacana su 85 TL olmuş vermem o parayı. 

Ankaradaki su asırı kıreclı, İhlas markasını sevmem ama evdeki su arıtıcısını önerebılırım.cebilon var bizde 4 kişilik ailenin normal kullanımı ile 7-8 ay sorunsuz kullanabılıyorum.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...