Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

bir de ben hafif çikolata karamel gibi notaları olan bir kahve arıyorum, ekşiliği/asiditesi ise 0 olsun, biraz body'si de olursa tadından yenmez.

valla üzerine yazanlara göre bunu arıyosun, dün aldım denemedim :D

https://www.coffeesapiens.com/collections/kahve-cesitlerimiz/products/evolution-blend
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

montag nasıldır ben onlardan alıyorum, çekirdekleri baya başarılı gibi.

montag, petra, kronotrop bunlar iyi galiba da başkaları varsa yazın da, deneyelim 3-5 kahve.

bir de ben hafif çikolata karamel gibi notaları olan bir kahve arıyorum, ekşiliği/asiditesi ise 0 olsun, biraz body'si de olursa tadından yenmez.

niye hep hipster mekanları

ısrarla reklamını yapıyorum : eminönü minas kahve

roaster abimiz gelsin anlatsın oluru yoksa niye yok

hiç fire vermediler bana , hep memnun kaldım ,fiyatlarıda bu abiler kadar uçuk değil.
Sosyal ağlarda paylaş

https://tr.foursquare.com/v/minas-kahve/55098466498e9685a0aac5fd

istanbuldaysan bidaha o tarafa işin düştüğünde gider bakarsın , online siparişi varsa bile ben bilmiyorum ama roasterım sektördenim fln diyince kesin biliyorsundur diye düşünmüştür

iyi yanılmışım.

petra montag fln büyük isimler onların başka kanalı vardır belki ama piyasada ÇOK fazla 3. dalga kahveci ve restoran burdan yapıyor alışverişini, senin bilmemene şaşırdım doğrusu
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

sabonis said:

valla üzerine yazanlara göre bunu arıyosun, dün aldım denemedim :D

https://www.coffeesapiens.com/collections/kahve-cesitlerimiz/products/evolution-blend

aha, harbi benim aradığım buna benziyo baya aynen. montag'ın sahibini tanıyom da ben, o da tam bugün bana yollamıştı kahve, kötü oldu. bunu 2 gün önce öğrensem, dur yollama derdim :D kahvem bitince deneyeceğim kahve belli oldu.

benim montag'dan içtiğim buydu, ama artık bunu getirtemiyorlar. şimdi bana 2 tane farklı bişi yolladı bakalım. yani benim aradığım aslında bunun biraz daha body'lisi:

Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

https://tr.foursquare.com/v/minas-kahve/55098466498e9685a0aac5fd

istanbuldaysan bidaha o tarafa işin düştüğünde gider bakarsın , online siparişi varsa bile ben bilmiyorum ama roasterım sektördenim fln diyince kesin biliyorsundur diye düşünmüştür

iyi yanılmışım.

petra montag fln büyük isimler onların başka kanalı vardır belki ama piyasada ÇOK fazla 3. dalga kahveci ve restoran burdan yapıyor alışverişini, senin bilmemene şaşırdım doğrusu

İstanbul’a çok ters bir yerdeyim çünkü heh.
Burayı biliyorum ama ismini bilmiyordum. Özenli yaptıklarını duymuştum, bizzat denemedim ama bir dahaki gelişimde yapılacaklar listeme alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

sabonis said:

montag, petra, kronotrop bunlar iyi galiba da başkaları varsa yazın da, deneyelim 3-5 kahve.

niye hep hipster mekanları

ısrarla reklamını yapıyorum : eminönü minas kahve

roaster abimiz gelsin anlatsın oluru yoksa niye yok

hiç fire vermediler bana , hep memnun kaldım ,fiyatlarıda bu abiler kadar uçuk değil.

Luwak kahvesi var mı burada
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Coffee Chefs diye bir yerden Kartal Ikea'nın bulunduğu AVM'deki mağazasından alıyoruz. Tuzla'da oturunca en yakın gidip alınacak yer burası oluyor. Starbucks'dan aldı eşim; 1:18 oranında demle demişler de bildiğin yanık/kül tadı geliyor kahvelerinden. 1:20 falan bile kurtarmıyor!

Bu Coffee Chefs'in Brezilya'sını alıyoruz. 1:14 yaptığında içimi yumuşak hoş bir kahve oluyor. Sanırım orta derecede kavrulmuş. Tek sorun amcaların Nisan 2018 kavrumlu çekirdek satmaları. Daha taze alma şansımız olmuyor.

Asitlik body falan anlamam, çikolata aroması falan diyorlar ve benim dilims adece kahve tadı alıyor yani o kadar hassas bir damak da yok bende :)

Şu Petra ve Overdose'u deneyeyim bir de. Kahve bitiyor, isyan yakındır!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

french press'e sardım 1 2 aydır. starbucks'tan çektirip alıyorum kahveleri. 3 4 farklısını denedim en sevdiğim dükkanda da türk kahvelerini yaptıkları veranda blend şimdiye kadar. hepsini denemedim tabi. öneriniz varsa alırım french press özelinde kahve yada demleme tarzı vsvs için
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

kafeingo petit soleil bi dene
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...