Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arif ile 216 (2018)

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

filme biraz mecburiyetten gittim ama bekledigimden guzeldi. İlk dk lari biraz sıkıcı ama yesilcam efsanelerinin olaya dahil olmasıyla baya renkleniyor film. Özellikle Zeki Müren çok iyiydi. Besim ve Pervin karakteri de keza çok güzeldi.

"Israrlı bir şekilde çok kötü gitmeyin diyenler var etrafımda. Anlamadım çok mu kötü cidden..?" said:

Niye çok kötü dediklerini sormak lazım. Mesela salondan cikarken su sekilde konusan tipler vardı; "Abi film fena degildi öyle çok yarılarak gülmedim ya" şeklinde. Kekolar yarılarak gülmeye geliyor. Kriterleri de bu adamların. Bunlara vereceksin Recep ivediği orama koma burama ko esprilerine yarıla yarıla gülsünler.

Bir Gora kadar olmasada güzel olmus film. Turk sineması sınırlarında degerlendirince 7/10 u var bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

filme biraz mecburiyetten gittim ama bekledigimden guzeldi. İlk dk lari biraz sıkıcı ama yesilcam efsanelerinin olaya dahil olmasıyla baya renkleniyor film. Özellikle Zeki Müren çok iyiydi. Besim ve Pervin karakteri de keza çok güzeldi.

"Israrlı bir şekilde çok kötü gitmeyin diyenler var etrafımda. Anlamadım çok mu kötü cidden..?" said:

Niye çok kötü dediklerini sormak lazım. Mesela salondan cikarken su sekilde konusan tipler vardı; "Abi film fena degildi öyle çok yarılarak gülmedim ya" şeklinde. Kekolar yarılarak gülmeye geliyor. Kriterleri de bu adamların. Bunlara vereceksin Recep ivediği orama koma burama ko esprilerine yarıla yarıla gülsünler.

Bir Gora kadar olmasada güzel olmus film. Turk sineması sınırlarında degerlendirince 7/10 u var bence.

pek yakında'yı baya beğenmiştim ben. yarılmalık değil de yarı ciddili yarı komik filmleri çok daha güzel yapıyorlar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Cem Yılmaz'ın bütün filmlerinde aynı hata yapılıyor ama ya, GORA cidden öyle bambaşka bir seviyede film ki neyi kıyaslarsan kıyasla yanında zayıf kalıyor sadfds

Ama cidden GORA'ya en çok yaklaşan filmi bu olmuş açık ara, bayağı emek ve kafa yorulmuş filme. Buna kötü diyen cidden hiçbir boktan anlamıyordur. Favori filmi Recep İvedik 4 falandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Film muhteşemdi ben bayıla bayıla izledim fakat beğenmeyenlerede "recep ivedik izlesin onlar yaae" diyerekte hafif filmin verdiği mesajı kaçırıyoruz.

Beraber izlemeye gittiğimiz arkadaşlardan bir tanesi çok bilgili biri değil diyelim en kibarından. Turist Ömer karakteri için "o niye öyle alkoliği mi oynuyor o" dedi.

Şimdi şu cümlede 2 olay var, birincisi bunu incitmeyeceksin "la salak mısın bsg" falan dersen bişi kazanmazsın ama anlatıcan Turist Ömer nedir ne değildir, öğrensin, kültürümüz sonuçta Turist Ömer bilsin ve gidip eve izlesin, diğer ikincisi Turist Ömeri bilmeyen insan bunu izleyince tabii "güzel olmamış yae" diye çıkabilir.

Film gerçekten GÖNDERME VAR diye yapılmış bir film olduğundan mesela whiplash göndermesinde salonda 3 kişi falan güldük yanımda ki kimse gülmedi.

Doğal olarak biraz kabahat hem cem yılmazın hem değil, bu kadar ince esprilerle dolu film yaparsan göndermeleri yakalayanlar çok güler seni çok beğenir o göndermeleri yakalayamayan veya anlamayan "olmamış yae" der, e ama seviyeyi aşağı indirir herkesin güleceği film yaparsanda bu sefer kalitesiz iş yaparsın "cem yılmaz bozmuş" derler.

Bütün filmi beğenen ve beğenmenlerin özetini geçmiş oldum sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

yahşi batı da güzeldi ya, niye onla kıyaslanmıyor hiç? :(

hani o matbaa bize geç geldi yoksa iyiydik, abd başkanına ayar veren türk gibi tribünlere oynama anları hariç baya iyiydi bence. oraları da eleştirmek için mi yoksa ver kekoya gazı diye mi koymuş, muallakta kaldığım için saymıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...