Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Semavi dinlerin sümer mitolojisi olduğu gerçeği

fenn

Öne çıkan mesajlar

Geçenlerde facebookta üniversitede akademisyen olduğunu söyleyen birisi evrime inanmayanlarada saygı duyun , İnanmama hakkımız var falan demişti. Bildiğin ayar üstüne ayar vermiştim ve toz olup gitmişti. Umarım akademisyen falan değildir !

Bence buraya üye yaparken bir test yapalım ve 50 yi geçemeyen üye olmasın. Hem sitenin değeri artar hemde iyi reklam olur
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

daha önce de konuştuk aynısını, müslüman olmanızın tek nedeni doğduğunuz ülke, aile ve kültür. size doğuştan öğretilen şeyi şimdi yetişkinliğe ulaşınca gönülden inanıyorum ben kanıta ihtiyacım yok şeklinde yansıtmanız bana çok komik geliyor.

Herkesin hayat hikayesinin ne olduğunu nereden biliyorsun, konserve Nostradamus dışkısı mı buldun bir yerden
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte bu doğruda başkan olay zaten
isa thor herkülün aynı kişi
allah zeus ve odinin aynı varlık olması zaten.
hintlilerde bile tek tanrı inancı var bütün tnarıların üzerinde.

genelde dinlerin konseptide aynı kafada hep, nereye gidersen git bi kendini frensleme, nefsini terbiye etme bişeyle limitleme durumu var.
al mesela ofiste vej bi arkadaş var hintli, ölünce kendisinin bu hayatta karşılaştığı hayvanların onu yargılacağını, eğer geçemezse köprüden düşüp cehenneme gideceğini düşünüyor.

zaten omnipotent bir varlıktanda bu beklenir, yarattığı herşeyi içinde barındırması.
bilimum çelişki, hata kötülük iyilik vs vs vs
Black-ice said:

daha önce de konuştuk aynısını, müslüman olmanızın tek nedeni doğduğunuz ülke, aile ve kültür. size doğuştan öğretilen şeyi şimdi yetişkinliğe ulaşınca gönülden inanıyorum ben kanıta ihtiyacım yok şeklinde yansıtmanız bana çok komik geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

karbeyaz said:

Dinde mantık yoktur. Sorgulayamazsın. Ya inanırsın yada inanmazsın. Bu kadar basit. İnanmak için bi gözleme yada kanıta ihtiyaç yoktur.
Çoğu zaman da mantık aramama şartı yüzünden bazı gruplar, sermayesiz bir para-güç kazanma aracı olarak kullanır dini. Örnek olarak assasinler ve fetö verilebilir. Din ve inanç kötüye kullanıma çok açıktır. Dikkatli olmak gerekir.
Bu arada evrim sadece basit bir teoridir.

obvious troll is obvious
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sirat koprsunun hem altinda ve hem ustunde iki adet karadelik var, birbirlerinin event horizonlari arasinda bu kopru. o yzuden zaman yok bu koprude, kimi muminin gecmesi saniyeler alirken kiminin gecmesi millenyumlar suruyor. araf islamda olan bi konsept bu yuzden degil cunki sirat koprusu relativiteye uygun bir yapi.

kurban konsepti tam oalrak burada cok onemli, eger duzenli kurban kestiyseniz minimum 20 koyun oluyor size eslik edicek, bu koyunlari onden kanarya gibi yollayip kopru uzerindeki zaman/uzayda olusan anomalileri test ediyorsunuz bir nevi lemmings gibi dusunun.

bu teori ile ilgili hatta bisiler ciziktiricem kesin onursal doktora verirler turkiyede, tubitaka basvurdum bosune heveslenmeyin. papaz erigini imam erigine cevirmek diil sonucta bu, ayetler var ayetler

ha cok soruyorlar ya kopruden dusersek diye onunda cevabi belli, cehennemde bir metafor burda. hepimizin bildigi gibi karadelikler sevginin gucu ile opere eden olgular. eger duserseniz ve yeterli sevgini hatta peygamber sevgini yoksa uzak/zamanda kaybolup sonsuzluga kadar nolan filmlerinde berbat, odul kazanmak icin abartilmis mantiksiz sahnelerde bir figuran olarak tekrar tekrar yasiyrosunzu bu gercekligi.

sevgi seviyeniz yeterli isi azarail alyisselam sizi uzay boslugunda ciktigini yerden bulup kisap bir azap sonrasi cennete goturuyor

dindeki buglari boylece bir bir kapiyoruz efendim, bir sonraki content patch yakinda PTR a dusucek, yecuc ve mecuc un playtestini yapicaz. imanli arkadaslari bekliyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman sizi şöyle alalım,

Kuzey Kore Noel Kutlamalarını Yasakladı: 'İsa'ya Değil Babaanneme Tapın'

Ülkede Noel kutlanmasını yasaklayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, halktan İsa'ya değil babaannesine tapınmasını istediği iddia edildi.
https://onedio.com/haber/kuzey-kore-noel-kutlamalarini-yasakladi-isa-ya-degil-babaanneme-tapin-747905
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

karbeyaz said:

Dinde mantık yoktur. Sorgulayamazsın. Ya inanırsın yada inanmazsın. Bu kadar basit. İnanmak için bi gözleme yada kanıta ihtiyaç yoktur.
Çoğu zaman da mantık aramama şartı yüzünden bazı gruplar, sermayesiz bir para-güç kazanma aracı olarak kullanır dini. Örnek olarak assasinler ve fetö verilebilir. Din ve inanç kötüye kullanıma çok açıktır. Dikkatli olmak gerekir.
Bu arada evrim sadece basit bir teoridir.

obvious troll is obvious

ahaha adamın evrim dediği "MEYMUNDEN Mİ GELDİK" sınırlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...