Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gwent : The Witcher Card Game

Daesu

Öne çıkan mesajlar

http://i.imgur.com/WtUyVuI.jpg

Varmı oynayan, closed beta şu an
MTG sonrası hiç kart oynamayan biri olarak baya sardı beni. community ile içe içe , offical discord da cdprojektred calısanları var napıyonuz lan fln diyip muhabbete girebiliyosunuz.

200küsür kart, serideki 4 faction var skellige, northern realms, monsters, scoiatael. nilfgaard ocaktan sonra gelicekmiş + yeni kartlar.

betanın 1. ayı yeni bitti ama 2 büyük patch baya bi degisiklik oldu simdiden, daha dorusu 2.patch bu hafta.

RNG minimum hatta rng faktörü olan şeylerde nerf yedi direk.
level ve kart drop cok kolay,

shopta kegler var 100 ore = 1 keg = 5 kart
günün ilk wini 100 ore, 75 50 25 diye azalarak bitiyor, 9-10 maçta 3 keg acıyosunuz 24 saatte bir resetleniyor süreç
hatta leader kartlar 800den 200 scrape düştü baya rahatladı craft

matchmaking geceleri biraz sıkıntı yani karşınıza saglam kartları olanlar gelebilir closed beta oldugu icin playerbase cok büyük degil.
pc-xbox crossplatform

HS oynamadım ama HSden gelenler hem minimum rng ı hemde card grindin hsye göre komedi olmasına hastalar : )

https://www.youtube.com/watch?v=H5fJR8Ana5I
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
cb sonrası wipe geleceği kesinleşmiş, ben wipe'ye kadar ara vericem.

oyunu beğendim baya. eğer daily reward'ları nerflemezlerse release'den sonra da oynamaya devam ederim kesin.

bir de şu keg'lere regional pricing filan koysalar keşke, dolar haliyle çok pahalı. zaten güzel kart düşürmek çok zor, replicate 30-80 scraplık çer çöp verip duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
kami said:

cb sonrası wipe geleceği kesinleşmiş, ben wipe'ye kadar ara vericem.

oyunu beğendim baya. eğer daily reward'ları nerflemezlerse release'den sonra da oynamaya devam ederim kesin.

bir de şu keg'lere regional pricing filan koysalar keşke, dolar haliyle çok pahalı. zaten güzel kart düşürmek çok zor, replicate 30-80 scraplık çer çöp verip duruyor.

steame gelecek oyun, microtransactionda steam için tl olur. ama tam karşılığı olur mu yoksa csgo gibi daha ucuz mu olur tlde belli olmaz, developerın kararı. ama witcher3'ü hindistandan sonra en ucuz fiyata alan ülke yaptıklarına göre bizi bunda da aynı devam eder sanıyorum cdprojekt. çin ve rusyadan bile daha ucuz cdprojekt oyunları şu an steamde tr'ye, şaka gibi asd

bu arada oyun hs'den 10 kat daha zevk veriyor bence. steam'de de sağlam walletım var, baya dökerim buna güzel oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Araştırdım ben biraz, bazı ülkelere regional pricing koymuşlar zaten.

Şuanda Türkiye yok ama, mail attım support kısmından bize de uygulayın diye, bir süre sonra bize de getirirler büyük ihtimal. TL'ye 3.5 çarparak çevirme sığırlığını göstermezler heralde. Wipe'dan önce geleydi iyidi, hemen alırdım 60 keg, nasıl olsa wipe sonrası tekrar açabileceksin.

Bu arada ben de rank 12'ye dayandım, level'da 30'a yaklaştı. Sanırım 30 kadar beleş keg gelecek bana cb oynadığım için. Oyun güzel ama biraz sıkmaya başladı, 5-6 deck tipi var herkes aynı setup'ı oynuyor 2-3 kart farklılıkla. Rodavid Control, Monster Consume veya Weather, Skellige Axeman bir de NG'nin 3 tane Rot Tosser'lı control deckleri. ST yok denecek kadar az, bazen dwarf deckleri deneyenler oluyor ama her oyun kaybediyorlar.

Meta değiştiren patchler arasında oyunun sıkmaması için bir kaç oyun modu daha koymaları lazım, sadece ranked play yeterli değil. MTG'de booster pack'li mini turnuvalar filan vardı mesela, o tarz şeyler getirebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana çok tuhaf geldi oyun ya, yani olan bir çok şey nasıl oluyor anlamıyorsun. Yani adam seninle aynı kartı oynuyor, kartta açıkça "hiçbir etki yapmaz" yazıyor (yani dümdüz minion) bir anda diğer birimleri str'si +2 alıyor. Neden alıyor belli değil.

Gene başka bir minion oynuyor 2 tane kart protection kazanıyor, neden kazanıyor belli değil (bu arada protection öyle böyle bir özellik değil direk game changer) bakıyorsun miniona öyle bir özelliği yok. Anlamayınca senin aynı şeyleri yapman mümkün olmuyor.

10 oyun oynadım, aynı kartları kullandığımız halde ben sanki sürekli common kartla oynuyorum da millet legendary ile oynuyor gibi hissettim. Olan biteni biraz daha netleştirmeleri lazım. yarın bir 10 maç daha denerim bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Collection'a gir kartların hepsini oku arada bir. En azından Level 10 olmadan rakibi okuyarak oynayamazsın zaten, anca kendi desteni en iyi şekilde oynamaya çalışırsın. Oyun içinde de oppenent'ın graveyard'ına bakarsın neler oynamış diye karşına anlamadığın bir şey çıkınca.

Bazı kartlarda bulunduğu rowdaki tüm unitlere +X str veren kartlar var. (Hawker Healer gibi). NR oynuyorsan her gold kart default +2 str alır, eğer rakip promote, henselt vs kullanıp kartlarını golda çevirdiyse onu da söylüyor olabilirsin. Veya protection demişsin belki Quen Sign kullanmıştır (Seçtiğin kartın destendeki ve elindeki tüm kopyalarına shield verir.) Son patchlerde bufflanmasına rağmen oyundaki en güçsüz kartlardan biri, kullanan kimseyi görmezsin belki bir ranktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Protection dediğim bir sonraki tura başlarken oyun alanındaki bazı minionların kalmasını sağlayan özellik.

Mesela ilk turu kaybedeceğini hissettin, adam fazla güçlü 2 kart koydu diye ona cevap vermeye kasmayıp sonraki tura fresh başlayıp kart üstünlüğü kurmaya çalışırken, bir anda gelen 2 tane protection ile rakip yeni ele yerdeki 2 tane 10+ str'li minion ile başlayınca dönmüyor oyun ordan artık. Senin kart üstünlüğü falan yalan oluyor direk.

Adam bunu spell falan kullanmadan yaptı 2-3 kere ya da bana öyle geldi. O el başka bir kart oynamışken ve kartın üstünde bu konu ile ilgili birşey yazmazken nasıl protection alıyor o kartlar çözemedim.

Bilmemneye +4str verir diye kartı oynayınca ya da rakibe -3 str verir diye kart oynayınca anlıyorumda. Hiçbir özelliği olmayan bir kart oynayınca o bufflanma nasıl oluyor onu çözemedim. Oyun alanında her tur diğerlerimi bufflayan kart diye bir şey mi var benim görmediğim?
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Protection dediğim bir sonraki tura başlarken oyun alanındaki bazı minionların kalmasını sağlayan özellik.

Mesela ilk turu kaybedeceğini hissettin, adam fazla güçlü 2 kart koydu diye ona cevap vermeye kasmayıp sonraki tura fresh başlayıp kart üstünlüğü kurmaya çalışırken, bir anda gelen 2 tane protection ile rakip yeni ele yerdeki 2 tane 10+ str'li minion ile başlayınca dönmüyor oyun ordan artık. Senin kart üstünlüğü falan yalan oluyor direk.

Adam bunu spell falan kullanmadan yaptı 2-3 kere ya da bana öyle geldi. O el başka bir kart oynamışken ve kartın üstünde bu konu ile ilgili birşey yazmazken nasıl protection alıyor o kartlar çözemedim.

Bilmemneye +4str verir diye kartı oynayınca ya da rakibe -3 str verir diye kart oynayınca anlıyorumda. Hiçbir özelliği olmayan bir kart oynayınca o bufflanma nasıl oluyor onu çözemedim. Oyun alanında her tur diğerlerimi bufflayan kart diye bir şey mi var benim görmediğim?

O dediğin kartlardan dolayı değil, Monster faction'ının özelliği.

Monsters oynuyorsan her round son oynadığın Non-fleeting card sonraki rounda geçer otomatik olarak. Beginner decklerinde direk Eredin'i koyup pass atıyorlardır. İlerde değiştirirler bunu muhtemelen çünkü beginner deckleri için biraz OP. Normalde daha zayıf bir kart oynayana kadar oyunu uzatıp güçlü olan kartın sonraki rounda geçirmesine izin vermiyorsun.

Ayrıca Adrenaline Rush diye bir kartta var, onu kullandığında istediğin kartını sonraki rounda geçirebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Daha oyun release olmadı bile.Mobile'e uzun bir yolu vardır...

1- RNG'si. Gerçi şu haliyle Hearthstone'u hangi kart oyunuyla kıyaslarsam kıyaslıyım hearthstone ezilir abi :) Adamlar bildiğin aciz... balance bile yapamiyorlar balance yapalım derken daha beter ettikleri oluyor.

2- Konsept cok güzel. Çok rahat mobil yapılabilir bir oyun + Masaüstü de oynanıyor ki oynanıyormus zaten kartları var.
https://staticdelivery.nexusmods.com/mods/952/images/307-4-1438941860.jpg

- iam in charge now... duymaktan bıktım

3- Çok kart var , çok seçenek var ama denge nasıl ? Hiç bir bilgim yok.Asıl kritik nokta o zaten. Ladder'a geçtiğinde herkes aynı deck ile oynuyorsa bir anlamı yok,görücez.

Emhyr Var Emreis ile yardırıyorum şuan. Şu lvl'larda kimse oynamıyor onunla neden anlamadım. 1 kez ile cıkmadı karsıma.

https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/005/002/574/large/nemanja-stankovic-emhyr.jpg?1487788276

Şu kartı iyi ki pick yapmışım kaç tane oyun kazandırdı bana...

http://www.aroundofgwent.com/wp-content/uploads/2016/11/aeromancy.png

Cok az kart ile başlatıyor olumsuz diyebileceğim o var şuan ama sonradan snowball olur mu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...