Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mezun olmayın, işsiz kalırsınız!

Udinen

Öne çıkan mesajlar

şahsen böyle bir acıklamayı yaptım cunki kendi yazdıgımı okuyunca baskası yazmıs olsaydı bende oyle bır fıkre kapılırdım ve benım gıbı Harp Okulu sınavlarına hazırlanan kısılerın boyle dusuncelere kapılmamaları gerekır vede eger bırısı duzeltmemı gormeden bu yazıyı okursa ve ıstıhbarata alınırsa benım harp okuluna gırıs sansım sıfıra duser :)[hline]Just as somethings can be right and useless
Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

harp okulu degil, esas sonrasi iskencedir. saat 3.5 ta karinin koynundan kaldirirlar bagli oldugun tugayin generalinin aklina teftise gelmek esiverince, kac yasina gelsen surekli "emret" dersin. pek agir birseydir surekli soylemek zorunda olmak bunu. alicagin maasi harciycak zaman bulamazsin. onu birak, icinde bulundugun garnizon (genelde il) disina cikmaya niyetlensen amirinden izin almak zorundasin. yani oyle ankarada calisiyorum hafta sonu atliyim kafama gore bodruma gidiyim geliyim yok.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

10 yil once bazi kelimeleri birak televizyonda bir panelde tartismada kullanmak, aile icinde bile fikir tartismalarinda tartistigin gorusun taraftari olmasan bile kullanmak no-no idi. boyle bir kelime iceren bir konuda gorus belirteceksen sesini alcaltirdin. 10 yil degil 15 de. simdi ise millet cikip televizyonda sosyalisti liberali muhafazakari kafa kafaya tartisabiliyor. adimdir, ilerlemedir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

hatta, gorbacov glastnost politikasini baslattigi zamanlarda turkiyede kizil ordu korosunu dinlemek suc teskil ederdi. ozal gevsetti ilk defa rus muzigi nasildir duyduk. o zaman kizil ordu korosunun kasedi var bende dedin mi millet yamuluyodu. yeni cikmisti piyasaya, zor bulunuyodu, bes on ay once yasakli olan seydi, nerdeyse modern popcular kadar populerdi o zamanin. bi de bugune bak. ne kadar fark etmis.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

tamam inkar eden yok diyorum ben
daha birçok örnek sıralayabilirsin

Özal ın serbest piyasa politikası devreye giridğinden beri bu ülkede çok şey değişti zaten, özal ''pahalı olsun amaher çeşit mal bulunsun'' sözüyle piyasalara binbir çeşit malı sokturdu, piyasayı canlandırdı, zaten onsan sonra da bayağı bir gelişmeler oldu bu güne geldik...[hline]Mixed Website
[email protected][/b][/i]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben o yuzden Harp Okuluna gırmek ıstıyorum Okuldan cıkınca ısım hazır Turkıyenın en Modern ve Cagdas egıtımını veren okul ıyı para getıren onurlu bır meslegın var öldügun zaman bıle arkanda bıraktıkların senle gurur duyabılıyor bır nevı gunumuzun Solamnic Knight i oluyorsun Dısıplın her zaman ıyıdır eger tum ınsanlar dısıplınlı yaşayabilselerdi bugun bu sorunlarımız olmıycaktı[hline]Just as somethings can be right and useless
Sosyal ağlarda paylaş

her sey zamanla, her sey adim adim. buna da sukur. ben 1995 de yurtta bir tartismada bi fikir belirtmistim, "bu ulkeye disaridan baski olmadikca hicbisey gelismez abi ben buna inandim artik" demistim. harbiden de oyle oldu. avrupa birligi bogaz sikincaya kadar hicbisey olmadi o tarihten beri. bi o zaman, bi simdi, yine de iyidir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 June 2003 04:01 tarihinde demiş ki:
Valla ben o yuzden Harp Okuluna gırmek ıstıyorum Okuldan cıkınca ısım hazır Turkıyenın en Modern ve Cagdas egıtımını veren okul ıyı para getıren onurlu bır meslegın var öldügun zaman bıle arkanda bıraktıkların senle gurur duyabılıyor bır nevı gunumuzun Solamnic Knight i oluyorsun Dısıplın her zaman ıyıdır eger tum ınsanlar dısıplınlı yaşayabilselerdi bugun bu sorunlarımız olmıycaktı[hline]Just as somethings can be right and useless

biraderim, bu hayatta her NEYI is olarak yaparsan, birdenbire onun artik eskisi kadar zevkli olmadigini gorursun. is olarak frp oynamak zorunda kalsan bile bi iki yil sonra baymaya basladigini kastigini gorursun. bak buyuk online yabanci oyun reviewi yazip *ok gibi para kazanan adamlarin roportajlarina. super oyun geliyor ellerine bazen adamlar kufrede kufrede basina oturuyor.

hayat kazanmak, aile kurmak, baslibasina zor bir istir. bunlari yaparken zaten senin girmek istedigin meslegin sana getirecegi tonla dert, sorumluluktan daha agir dertlerin olacak.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 June 2003 04:01 tarihinde demiş ki:

bi de turkiyenin en modern, en cagdas egitimini veren kurumlar, odtu, bilkent, bogazici gibi universitelerdir. saymadigim universite mezunlari alinmasin saymakla bitmez.

haa ayrica bir de harb okuluna girmeden once MUTLAKA tsk personel yonetmeligini bir oku. kolum kadar kalin kitap, icinde her seyi yazmislar. sana gore mi degil mi sonra karar ver.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Olabılır ama eger ben bu gorevden kacarsam sen kacarsan bu gorevı kım yapıcak ?
ben butun o ızdırabı acıyı Babam da Subay oldugu ıcın ve İşi yuzunden erkenden öldüğü için bilirim o bu vatanı cok seviyordu ve herşeyini bu vatana verdi bende herşeyimi vatanıma ve milletime vemeye hazırım o yuzden boyle bir yolu sectim[hline]Just as somethings can be right and useless
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 June 2003 04:07 tarihinde demiş ki:
Olabılır ama eger ben bu gorevden kacarsam sen kacarsan bu gorevı kım yapıcak ?
ben butun o ızdırabı acıyı Babam da Subay oldugu ıcın ve İşi yuzunden erkenden öldüğü için bilirim o bu vatanı cok seviyordu ve herşeyini bu vatana verdi bende herşeyimi vatanıma ve milletime vemeye hazırım o yuzden boyle bir yolu sectim[hline]Just as somethings can be right and useless

bak viktor, bu forumda bu muhabbetlere girmeye kafan yettigine gore kafasi calisan bir adamsin. bu ulkenin kafasi calisan adamlarin calisacagi su an cok daha onemli olan isleri var. sen merak etme tsknin personel mevcudu ulkeyi korumaya halihazirda yeter.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

TSK yonetmeligini biliyorum dedigim gibi babam asker ve dedigim gibi kendimi baglamaya hazırım
ve inatla soyluyorum kime sorarsan sor en iyi eyitimi harp okulu verir cunki vermek zorundadır elit ogrenci secer bir nevi osmanlıdaki enderun gibi
harp okulunun icini egitimini sistemini gorsen agzın acık kalır cunki universitelerde okutulan tum bransların dısında bir de ek olarak askerlik meslek egitimi veriyorlar ki binbir cesidi var harp okullarında istedigin herhengi bir konuda ust duzey egıtım alabılırsın ama kımse sana ODTU de ITU de tank kullanmayı Savas alanı stratejılerını veya Istıhbarat sanatını ogretmez[hline]Just as somethings can be right and useless
Sosyal ağlarda paylaş

herhangi bir muhtariyet iceren askeri birimin (tabur, tugay) en ust rutbelisi kimse, kral odur. emrettigi yapilir. herhangi bir gerekce gostererek "tabur icerisinde frp konulu kitaplar bulundurulmayacaktir" emrini yayinlayip sana bunu idari islerin teblig etti mi sen frp kitabi okursan tabur icinde emre itaatsizlikte israr sucunu islemis olursun. en buyuk suclardan biridir. bak, emre itaatsizlik degil, emre itaatsizlikte israr. cunku teblig edilmis sana.

bu yukaridaki ornek hayatinin nasil bir kisinin ellerine bagli olup, icabinda ictiginden yedigine kadar her seyine nasil karisilabileceginin bir ornegidir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 June 2003 04:12 tarihinde demiş ki:
TSK yonetmeligini biliyorum dedigim gibi babam asker ve dedigim gibi kendimi baglamaya hazırım
ve inatla soyluyorum kime sorarsan sor en iyi eyitimi harp okulu verir cunki vermek zorundadır elit ogrenci secer bir nevi osmanlıdaki enderun gibi
harp okulunun icini egitimini sistemini gorsen agzın acık kalır cunki universitelerde okutulan tum bransların dısında bir de ek olarak askerlik meslek egitimi veriyorlar ki binbir cesidi var harp okullarında istedigin herhengi bir konuda ust duzey egıtım alabılırsın ama kımse sana ODTU de ITU de tank kullanmayı Savas alanı stratejılerını veya Istıhbarat sanatını ogretmez[hline]Just as somethings can be right and useless

gel bak bi odtuye sen de bir gor, tank kullanmistan beter ederler adami. odtuden cikan adam senin kullandigin tanki tasarlar. harb okulu mezunlari master yapmaya odtuye geliyordu.

iyi ogrenci secmeye gelince kiyas bile edilmez boyle universitelerle harp okullari.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 11 June 2003 04:10 tarihinde demiş ki:
bak viktor, bu forumda bu muhabbetlere girmeye kafan yettigine gore kafasi calisan bir adamsin. bu ulkenin kafasi calisan adamlarin calisacagi su an cok daha onemli olan isleri var. sen merak etme tsknin personel mevcudu ulkeyi korumaya halihazirda yeter.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Tamam dogru soyluyorsun da Kafası calısan adamların calısması gereken ıslerın hepsınde bır kafası calımayan adam var ve hepsınınde yerlerını korumak konusunda son derece kafası calısıyor bır işe giremedikten sonra kafan calısmıs calısmamıs bır sey fark etmez[hline]Just as somethings can be right and useless
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...