Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Eskiden kolaydı ya, sonradan bozdu, bi de pozisyonuna göre değişiyor tabii.

Bir memur arkadaşım var, 15 temmuzun öncesi falan sıradan memurdu, gayet toto yayıp dizi film keyif takılan biriydi, işe bile geç gider "saha kontrolü yapıyodum" mu öyle bişi der uyurdu. Bütün gün keyif yapardı.

Sonra 15 temmuz oldu, bi ton insanı çıkardılar, bi de bu arkadaşım müdür denkliği aldı falan derken şimdi it gibi çalışıyo kafasını kaldıramıyo, gerçi haketti :D Benim otelde çalışıp anamın ağladığı dönemde keyif yapıyodu şerefsiz :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Mithat said:

Eskiden kolaydı ya, sonradan bozdu, bi de pozisyonuna göre değişiyor tabii.

Bir memur arkadaşım var, 15 temmuzun öncesi falan sıradan memurdu, gayet toto yayıp dizi film keyif takılan biriydi, işe bile geç gider "saha kontrolü yapıyodum" mu öyle bişi der uyurdu. Bütün gün keyif yapardı.

Sonra 15 temmuz oldu, bi ton insanı çıkardılar, bi de bu arkadaşım müdür denkliği aldı falan derken şimdi it gibi çalışıyo kafasını kaldıramıyo, gerçi haketti :D Benim otelde çalışıp anamın ağladığı dönemde keyif yapıyodu şerefsiz :D

Zor iş demiyor, memur olabilmek zor diyor. Senin gibi düşünen kaç milyon insan var bir bilsen kendini camdan atarsın. Şu anda bütün ülkenin hedefi KPSS B'den girip masa başı memuriyet kapmak. Zira başka iş yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaaaani. Yazılımı yapamadığımı farkettiğimden beri yazılımı satmakla uğraşıyorum daha çok :D hazır yapılmışını satmak daha kolay geldi.

websitesi yapma seo adwords falan derken böyle üç beş kelimede iyi yerlere geldim, ordan satış falan geldi , şuan daha çok oturuyorum müşteri bana geliyo gibi oldu :D

Gerçi bi yukarı bi aşağı giden hayatım olduğundan, bence sıra şuan aşağı giden döneme geliyo gibi, eli kulağındadır. Kendi kendime "olum ölünmüyo işte sabret yine geri gelecek güzel günler" diye dişimi sıkıcam bu sefer o dönemler geldiğinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Olamasam gam yemicem, bi de "profesyonel" olarak yapıyorum çoğunu harbiden. Yazılımdı falanda para kazanmadım mı çalışmadım mı çalıştım?

Şimdi sırada basketten sonra manav olmak var. Hanım biraz ırkçı olduğundan manavları daha beğenmeme seviyesinde, kocan ne iş yapıyor dendiğinde manav demek istemiyor, eğer hanımı ikna edersem sosyete pazarı falan adı altında bi manav açıcam, önce şu basketi bir hallediim tabii :D

Ne istesem oluyorum, çok ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

para kazanmak göreceli ya. Neye göre kazandın? Abi ben her işi 1000 tl ye yaparım dersen okumuş etmiş görmüş bir adam biraz da eli yüzü düzgünse her işten para kazanır. 2 ay manav olursun 3 ay mahalle takımına antrenör ama şu her işi profesyonel olarak yapıyorum olayını anlamadım.
Suits'deki Mike gibi avukat ol bari :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...