Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 11. Hafta: Fenerbahce - Galatasaray | 20 Kasim Pazar - 20.00

valequenta

Öne çıkan mesajlar

dana22 said:

calimero said:

Bruma şu topu Portekiz'de oynasa bildiğin değeri 35-40 m bu arada. Gs'de bir tek bruma oynadı. sahanın yıldızıydı bildiğin ama işte başka oynayan yoktu.

brumanin derdi her topu ayaga alisinda 5 kisi basip topu kaybedene kadar ayagindan cikartamamasi..2. yarida ceza sahasinin solundan girip de seneri calimlayip topun kornere ciktigi pozisyon disinda o hengameden cikabildigi de yok.portekiz futbolu icin bile abes kalan sahsilik..dunyada bu tip elemanlari sevmiyorlar..

dedigine katiliyorum ama dunki macta biraz da takimin sorumlulugu var. digerleri zorla oynuyormus gibiydi. bruma'nin kafasi iyi yerde degil hala. o kafa ile portekizde oynasa sonraki sezon turkiye'den bir takima kiralanir.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

dana22 said:

calimero said:

Bruma şu topu Portekiz'de oynasa bildiğin değeri 35-40 m bu arada. Gs'de bir tek bruma oynadı. sahanın yıldızıydı bildiğin ama işte başka oynayan yoktu.

brumanin derdi her topu ayaga alisinda 5 kisi basip topu kaybedene kadar ayagindan cikartamamasi..2. yarida ceza sahasinin solundan girip de seneri calimlayip topun kornere ciktigi pozisyon disinda o hengameden cikabildigi de yok.portekiz futbolu icin bile abes kalan sahsilik..dunyada bu tip elemanlari sevmiyorlar..

dedigine katiliyorum ama dunki macta biraz da takimin sorumlulugu var. digerleri zorla oynuyormus gibiydi. bruma'nin kafasi iyi yerde degil hala. o kafa ile portekizde oynasa sonraki sezon turkiye'den bir takima kiralanir.

abi adam her bunu yaptığında etkili oldu yapmayın ayıptır. küstüreceksiniz sonra burak gibi.

dün gs'de resmen "at topu bruma'ya" kafası işliyordu. takımda tek sorumluluk alandı, ve aldığı sorumluluğu da yerine getirdi, takımın geri kalanı çok kötüydü, kadro tercihleri yanlıştı falan filan. bruma bence top-class oynadı dün.

yani normal şartlarda pas atmıyor olabilir, bence de biraz fazla egoist, bizim maçta quaresma'ya falan atar gider yaptı. ama işte dünkü maçta başka opsiyon yoktu. ona rağmen de türkiye'de hiçbir futbolcunun ve avrupa'da sayılı futbolcunun çıkabileceği hengameden defalarca çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten torna tezgah ayni..

Futbola doğduğu ülke Gine-Bissau'nun União Bissau futbol kulübünde başlayan Bruma, 13 yaşındayken Luis Figo, Cristiano Ronaldo, Nani, Ricardo Quaresma, Silvestre Varela ve João Moutinho'nun da zamanında forma giydiği Sporting CP'nin oyuncu araştırma uzmanlarının dikkatini çekmiş ve Sporting CP'ye transfer edilmiştir. Sporting CP'nin U-14 takımında oynamaya başlayan Bruma, isminin kolay telafuz edilmesi ve akıllarda kalması için bu takımda Bruma takma adını aldı. Bruma genç yaşına rağmen gösterdiği performansla dikkat çekti ve 2008/2009 sezonunda Gençler C Takımı'na yükseldi. Sporting CP C Takımı'nda sürati ve tekniği ile dikkat çeken Bruma, 14 yaşındayken çıktığı 31 maçta 34 gol atmayı başardı ve Sporting CP alt takımlarının en golcü oyuncularından biri oldu. Bu performansının ardından bir sezon sonra Gençler B Takımına yükselen Portekizli kanat oyuncusu, Sporting B takımı ile ise 24 maça çıkarken 13 kez ağları sarsmayı başardı. Sporting Akademisi'nde adı sıkça duyulmaya başlayan genç oyuncu daha sonraki iki sezon Gençler A Takımı ile 67 maça çıkarken 36 gollük bir performans sergileyer Cristiano Ronaldo, Nani ve Ricardo Quaresma gibi adını Sporting CP altyapısından çıkan genç yeteneklerin arasına yazdırdı. Sporting Lizbon takımında altyapı kategorilerinde 80'den fazla gol atan ve genç yaşına rağmen millî takımda da 30'dan fazla maça çıkan Gine asıllı Portekizli kanat oyuncusu, 2012-13 sezonunun başında Portekiz 2. Lig'inde mücadele eden Sporting Lizbon B takımına yükseldi.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

zaten torna tezgah ayni..

Futbola doğduğu ülke Gine-Bissau'nun União Bissau futbol kulübünde başlayan Bruma, 13 yaşındayken Luis Figo, Cristiano Ronaldo, Nani, Ricardo Quaresma, Silvestre Varela ve João Moutinho'nun da zamanında forma giydiği Sporting CP'nin oyuncu araştırma uzmanlarının dikkatini çekmiş ve Sporting CP'ye transfer edilmiştir. Sporting CP'nin U-14 takımında oynamaya başlayan Bruma, isminin kolay telafuz edilmesi ve akıllarda kalması için bu takımda Bruma takma adını aldı. Bruma genç yaşına rağmen gösterdiği performansla dikkat çekti ve 2008/2009 sezonunda Gençler C Takımı'na yükseldi. Sporting CP C Takımı'nda sürati ve tekniği ile dikkat çeken Bruma, 14 yaşındayken çıktığı 31 maçta 34 gol atmayı başardı ve Sporting CP alt takımlarının en golcü oyuncularından biri oldu. Bu performansının ardından bir sezon sonra Gençler B Takımına yükselen Portekizli kanat oyuncusu, Sporting B takımı ile ise 24 maça çıkarken 13 kez ağları sarsmayı başardı. Sporting Akademisi'nde adı sıkça duyulmaya başlayan genç oyuncu daha sonraki iki sezon Gençler A Takımı ile 67 maça çıkarken 36 gollük bir performans sergileyer Cristiano Ronaldo, Nani ve Ricardo Quaresma gibi adını Sporting CP altyapısından çıkan genç yeteneklerin arasına yazdırdı. Sporting Lizbon takımında altyapı kategorilerinde 80'den fazla gol atan ve genç yaşına rağmen millî takımda da 30'dan fazla maça çıkan Gine asıllı Portekizli kanat oyuncusu, 2012-13 sezonunun başında Portekiz 2. Lig'inde mücadele eden Sporting Lizbon B takımına yükseldi.

tarik camdal istatistikleri gibi olmus hahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

sneijder'i bu maça kadar hep savunuyordum ama satılması ya da toparlanması gerek artık. iyice kopmuş takımdan. onun yerine josue oynasa fark yaratır baya.

eleştirilmesine rağmen lige iyi başlamıştı. gol atalı uzun zaman olmuş ama geçen sene takımın durumu malum. adamı suçlamayız. bu sene ise yine koşuyordu çabalıyordu ilk haftalarda. ama son 3-4 haftadır ayağında top tutamıyor.

bu takımda top oynamayanın kesik yemesi lazım artık. selcuk sabri sneijder vs kim olduğu önemsiz.

takıma forvet lazım. sigdursun lig bitti hala ortada yok anasını satayım. eren çok yalnız kalıyor ilerde. bildiğin defansa kadar gelip top alıyor.

4-4-2'ye dönme zamanı gelmiş. poldi kanatta oynamamalı. sneijder'de sola yapışmış ve formsuz. kesik yemeli gerekirse gönderilmeli.

riekerink'e yine bir şey diyemiyorum açıkcası. dün sahaya sürdü kadro ve diziliş olması gerekendi. futbolcular oynamadığı sürece teknik adamlara çok yüklenmemek lzm. bizim futbolcular teknik adam göndermeyi iyi bilirler.

oyuncu değişikliklerinde hatalar yapıyor da galatasaray'ın yenilgilerinde sığınılcak bir mevzu değil. takımda gönderilecekler varsa riekerink'e sıra gelene kadar daha insan var.

devre arasına kadar puan farkını en aza indirip devre arası transfer şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Sneijder'in ilk geldigi gibi performans gosteremeyecegi dunden belliydi de o kontrat yenilenmeyecekti.

Abi Sneijder'deki sikinti nerede oynatacagin. Ilk geldiginde bile FT tam bilemiyordu 10 numarami solda mi, falan filan derken. Ama adam iyi oynadi geldigi zaman, cok ice kaciyordu sutlari tehditti iyi pas dagitiyordu. Simdi bunlardan eser yok. Ama 5milyona imza attirmayacaksin kardesim. Elli defa dedik. Yavas gonderirsin simdi. Internette antrenmanlara bile cikmiyor diyorlar bilmiyorum o kadar mi. Ama ben 3 senedir su takimin hatasi Sneijder diyorum. Hem kotu oynuyor hem de kapris yapmaya basladi. Meh.

Ne poldi ne sneijder ne de sinan 4-4-2 tarzi kanat oynayamaz, belki 4-3-3 ama yine olmaz. Su an GS kadro yapisinda kanat oynayabilen 2 adam var biri Bruma, digeri Yasin. Ha bir de Linnes vardi bu adam acikta neden denenmedi noldu kusturuldu ben anlamiyorum.

Bu arada altyapidan herhangi birini getir su Cavanda'dan iyidir. Mustafa Sarp ayarinda bir herif cidden.

Ben su an GS kadro yapisinda cozum uretemiyorum. Takim statik, topla gidebilen tek Bruma var. Kanatlar bindiremiyor, ortasahalar topla gidebilen adamlar degil, Poldi Sinan topla gidebilen adamlar degil. Yani kadroya bakinca cikisi var mi bilemiyorum Riekerink'den bagimsiz.

Pasi attiginda topu 3-4sn icerisinde kaybetmeyecek adam yok ilerde. Poldi ve Sinan top ayaklarindayken kaleye 25m uzaktayken yapailecekleri hicbirsey yok biliyorsun. Keza Eren. Bu takim o kadar statik ki langirt oynuyor sanki. Bir tane bindirme birsey yok. Josef Neustadter ortasahasi nasil bir ustunluk kurdu anlamak guc. Ki Fener'in de cok bir alnternatifi yok, ama en azindan kanatlari bindiriyor. Attiklari goller kanatlardan hep. Ama rakip calisilmamis. Senin tek silahin da Bruma baska hicbirsey yok.
Ileride topla gidebilen tehdit yaratabilecek adamlarin olursa rakip defanslar otomatik geri cekilir. Volkan Sen Quaresma Bruma gibi adamlar o kanatta bunu saglayabiliyorlar ama Poldi Sinan Sneijder gibi adamlar kanatta oynarsa eger takim olarak rakip saha yikamiyorsan oyunu (ki Sneijder ilk geldiginde takim oyunu yikabildiginden solda rahat oynuyordu) bu adamlar topu cok geriden aliyor. Eh orta sahadan da birebir yapip pas yapabilecek adamlar olmayinca kitleniyor orada oyun. Mucize olmasi lazim GS'de Bruma'nin oynamadigi kanattan atak gelistirebilmesi icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...