Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar bağımlılığı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

İşte kimisi yapamadığını kabul ediyor, kimisi "boşanılmaz ki canım işte yemeği yapsın evde bir ses olsun yaşlanınca bana baksın" diyor, kimisi çocuk yapıyor. Kişiden kişiye çok değişen bir şey ama evli insanların da %50'si kesin mutsuzdur, "şuraya bir imza at herkes kendi yoluna bir anda puf" desen tereddüt etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

evlilik zor deyip duruyosunuz bile, benim bekar hayatım daha zor lan, akşam eve gel duş al çık, seni çağıran 5 farklı kişi arasında seçim yap, 12-1 e kadar iç, eve gel dizi izle yat, sabah işe geç kal. şimdi bi de spora yazıldım onu nereye sıkıştıracam, first world problems =/

Şu hayat çok güzel de sürdürülebilir değil. Tamam yaş 30lar civarında, hem enyakışıklı, hem de düzgün gelirin olduğu bi çağda bütün kadınların radarına giriyosun, hayat çok güzel ama. 40lara doğru napıcan? O yüzden max kafa dengi biriyle evlenmek mantıklı geliyor.

Baggio said:

Ben boşanma sürecindeyim benzer sebeplerden. Anlayış gösteriyorsa ve kendin bir şeyler yapmak istiyorsan bence yap, bulun bir ortak nokta. Anlayış gösterenini bulmak kolay değil :)

Geçmiş olsun abi, mutluluklar diliyorum, bekarlığın tadını çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu arada, raid falan cidden evli olmasan dahi birakman gereken seyler.
Sey gibi ya, kumar gibi veya kokain gibi. direk hayat kaliteni dusuren, bir suru negatif etkisi olan, potansiyelini korelten ve sagligini mahfeden bisi.

Daimi mutsuzluk kaynagi.

motorsiklet kullanin motorsiklet.
Sosyal ağlarda paylaş

expatlarda olur bu sikinti. Asla evlenemezler. (irana bekar gelsem evlenemeyecektim mesela )
Simdi sole bi durum var abi, hayat yalniz gecmiyor bi yoldas ariyorsun. Bazisi sirf cocuk icin istiyor falan fistik.
Paran var kas goz var takiliosun, sonra 40 oluyorsun mesela.
Hadi diosun evleneyim, ama evlendigin kadin +2 yil tanima suresi koysan max 34 falan olmali ki 36 da cocuk yapasiniz. Ki aslinda daha once yapilmasi gereken bisi bu.

e arada var 6 yas, nasi anlasicaksin? anlasamazsin. Zor olur. O konsere gidelim derken sen `ya surda sakin bi yemek yiyelim` diyebilirsin.

sikintilar sikintilar.
evlilik zor degil bu arada, biraz kendinden odun biraz emek o kadar.
DRaGoN_SLaYeR said:

evlilik zor deyip duruyosunuz bile, benim bekar hayatım daha zor lan, akşam eve gel duş al çık, seni çağıran 5 farklı kişi arasında seçim yap, 12-1 e kadar iç, eve gel dizi izle yat, sabah işe geç kal. şimdi bi de spora yazıldım onu nereye sıkıştıracam, first world problems =/
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Şu hayat çok güzel de sürdürülebilir değil. Tamam yaş 30lar civarında, hem enyakışıklı, hem de düzgün gelirin olduğu bi çağda bütün kadınların radarına giriyosun, hayat çok güzel ama. 40lara doğru napıcan? O yüzden max kafa dengi biriyle evlenmek mantıklı geliyor.

Katılıyorum katılmasına da, kafa dengi insan bulup evlenmek zor iş. Hem öylesinin denk gelmesi baya zor, hem de arayış içine sokamıyorum kendimi, gelen fırsatlar da gidiyo fark etmeden fds
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

evlilik zor degil bu arada, biraz kendinden odun biraz emek o kadar.

İşte bu bile kişiden kişiye değişir. Ödün vermek zorunda kalmamalı bile aslında insan, kalıyorsan da senin için kritik olan konularda vermeni beklemeyecek kadar uyumlu birini bulmak gerek falan filan. En temizi evliliğin lafı bile geçmeden 2-3 sene çıkıp iyice tanımak, sahte aşkın ölmesini bekleyip sonraki ilişkiyi görmek, mümkünse 6 ay aynı evde kesintisiz yaşamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Sey gibi ya, kumar gibi veya kokain gibi. direk hayat kaliteni dusuren, bir suru negatif etkisi olan, potansiyelini korelten ve sagligini mahfeden bisi.

Daimi mutsuzluk kaynagi.

Motorsikleti yaşam biçimi haline getirmek güzel kafa gerçekten, motorcu arkadaşlarım çok mutlular motorlarıyla,ortamlarıyla. yalnız bi şey merak ettim abi, ciddi soruyorum, hiç kokain kullandın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

evliliğin zor olmaması mümkün değil ya. iki kişiyken zor olmaz, çocuk gelince yine zor olacak. konsept olarak zor zaten bırak pratiğinin kolay olmasını. terelelli yaşarken zor değil, tümseklere geldiğince her zamankinden zor. kendi derdinle tasanla uğraşırken ne kadar şişiyorsun, onun üzerine eşin ekleniyor, çocuğun ekleniyor. hayat bu, gün geçmesin ki köşe başında kötü sürprizler beklemesin. hastalığı, sıkıntısı, çıkmazları falan falan.

hayat zor ya
evlilik de çarpanı arttırıyor işte içeriye soktuğun "care" metre arttığı için
Sosyal ağlarda paylaş

ya odun vermeden emeksiz hic bisey olmuyorki hayatta.
yani uyumak disinda odun vermeden ve emek vermeden erisebildigin guzel herhangi baska bisi yok hehe.

onemli olan ortak payda.
Bide konuyla alakali olarak personal time. kisisel zaman olmadan iliski yurumez.
bide aile konusu varki o bambaska boyut heh
Sosyal ağlarda paylaş

ask sevgi nasil olur ??..kendi ellerimizle katlettik demiyorlar da..

hah bak yukaridaki bizim rutine de uyuyor..hanim uykuyu sever 10 gibi uyukluyor..kiz da o saatlerde kendi gidip yatiyor..oglan buyudum ben gec yaticam ayaklarinda 11 i buluyor onu yatirip 12 gibi de ben yatiyorum..haftasonlari oglanin sporu yoksa gezme tozma alisveris kayinpederin bahce vs vs..
Sosyal ağlarda paylaş

yok kullanmadim, sadece bi kac yazi okumustum hakkinda konuyla alakali olarak.

motorsiklet cok guzel ya, ne fatura derdi kalio ne bisi binerken.Baya uzaklasiosun herseyden. yani dusunsene sabahin 5 inde kalkip kiyafetleri giyip yola cikiosun ve bunu isteyerek yapiosn hehehe.

DRaGoN_SLaYeR said:

Suark said:

Daimi mutsuzluk kaynagi.

Motorsikleti yaşam biçimi haline getirmek güzel kafa gerçekten, motorcu arkadaşlarım çok mutlular motorlarıyla,ortamlarıyla. yalnız bi şey merak ettim abi, ciddi soruyorum, hiç kokain kullandın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

yok kullanmadim, sadece bi kac yazi okumustum hakkinda konuyla alakali olarak.

motorsiklet cok guzel ya, ne fatura derdi kalio ne bisi binerken.Baya uzaklasiosun herseyden. yani dusunsene sabahin 5 inde kalkip kiyafetleri giyip yola cikiosun ve bunu isteyerek yapiosn hehehe.

DRaGoN_SLaYeR said:

Suark said:

Daimi mutsuzluk kaynagi.

Benim hatun benden çok seviyo motoru, ama kendi daha yeni öğreniyo, her yere benim arkamda gelmek istiyo, ben de yardıramıyorum virajlarda falan o arkadayken. Bunu napıcaz?

Bi an önce öğrensin de ona bi motor alayım derdindeyim ama bu sefer beni beklemedin hızlı gittin kavgası çıkıcak :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi yanlış anlaşılmaya yol açacak şekilde ifade etmiş olabilirim toparlayayım.

-Mutlu bir evliliğim var.
-Eşim ilk başlarda sorun etse de artık oyun oynamama karışmıyor. Haydi sen git biraz oyna diyor hatta. O ilk başlarda da eşim 12'de yatıyordu haftasonu, ben 2'lere kadar oynuyordum. Bir kalkıyor yanında yokum. O zaman kızıyordu doğal olarak.

Benim bu bağımlılıktan illallah dememin nedeni evlilikte problemler değil de kişisel. Ama tabi ideal aile tablosunda erkeğin haftanın her günü 3-4 saatini pc'ye gömmesi de olmasa gerek.

Yaş ilerledikçe insan zamanın kıymetinin daha farkına varıyor. 15 yaşındayken zaman daha yavaş geçiyordu, şimdi göz açıp kapayıncaya kadar haftalar, aylar geçiyor.

Şunu bırakabilirsem hem kendime hem evliliğime iyi gelecek bunu biliyorum.

Evlilikte üzüm üzüme biraz da baka baka kararıyor hep böyle düşünüyorum. Ben oyunu azatsam oyunda dizileri azaltacak, ikimize de iyi gelecek.

Cold turkey diye bir program vardı, sitelere girmeyi, uygulamaları çalıştırmayı vs tamamen blokluyordu silmek falan da kar etmiyor. Belki onunla sınırlama koyarım günde max 1 saat gibi.

Malesef willpower 0 rollemişim. İçki içsem alkolik olurdum, uyuşturucu kullansam 25'inde ölürdüm herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

abi iste tamam olmus senin kafa basarmissin. Aydinlanma gelmis

Gel kervana, 2 yol var sana

1- uretmeye baslican. Off time da bisi uret, bugune kadar yapmadigin biseyi yap. Kafani yormayacak ama ne bileyim bisiler ciz falan. Bi amacida olsun.
2- motor al. Cok tesekkur ediceksin bana.
kime aldirdiysam simdi bagimlisi hehehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...