Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft version: 55% win rate

tunca

Öne çıkan mesajlar

40 dakika önce, Borlach dedi ki:

ya abi saçma sapan kart printlemesinler, kırık olanları düzeltsinler de ne yapıyorlarsa yapsınlar.

hele bi de hala match making'i manipüle ediyorlar en çok o beni sinir ediyor.

sezon başlığından beri 84 maç atmışım;

sonuç 41-43 %49 winrate

allahın belaları ya. 

eeee? %49 winrate aslında oyunun baya dengeli olduğunu gösteriyor

hatta bu winrate ile baya rank ilerlemiş olman lazım sonucta sürekli WLWLWLWLWL gitmemişindir

WWWLLL alsan bile seni 2 yıldız ileri atıyor

bu tür oyunlarda zaten en baba deckin 55% winratein üstüne cıkmaması gerekiyor zaten daha yukarı cıkarsa herkes aynı dekci oynayacagından ya da counter deck gireceğinden ratein düşmesi gerekiyor normali bu

Sosyal ağlarda paylaş

Win rate i, matchmaking den bazi deckleri manipule ederek yapiyor algoritma. Vaktiyle wild oynarken, benim face mage deck ine karsi even shaman, mecha-hunter arada da big priest harici hicbisi cikmiyordu. Ki benim winrate im bu decklere karsi %33 filandir. Arastirdim, bu kanser uclunun ilaci nedir diye, cevap Reno Priest mis. Bastim dusti (7-8k basmisimdir). Yukaridaki deckleri hicbirisi matchmaking te gelmedi bir daha. Bu sefer Reno Priest in counter larini cikarmaya basladi. 

Malesef matchmaking bazi deckleri favor ediyor, onlari oynamiyorsan anca win streak bonusla yukseliyorsun.

Bu Zilliax resmen zillet ittifaki :) 2 gundur oynuyorum. Hunter Zilliax, Paladin Zilliax, Mage Zilliax, Priest Zilliax, Warrior Zilliax, Rogue Zilliax. Warlock geldi bir tane, dedim Zilliax siz bir deck. Cat diye Zilliax indi.

Sosyal ağlarda paylaş

@BonePART WLWL den ziyade WWWLLLLL gibi abi.

ve dengeli değil. belli bir streak tutturduğunda kesinlikle unfavorable opponent atıyor sistem sana.

gram da ilerlemedim hatta geri gittim ahah. rank 3'den rank 5'in dibine vurdum şimdi tekrar 4'ü gördüm. 

özellikle sezon başları böyle. popülasyonun da tabiki etkisi var ama kesinlike müdahele ediyorlar.

@Gallant hsreplay'in verilerine göre oynanan destelerin %66'sın da zillax var ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Bak gene aynısı oldu, maç atmaya başaldım 0-6 lose streak sonrası 5 win streak yakaladım ama bir maçlar kaybediyorum adamlar giant into conj into khadgar into giant into conj topdeck'le, zuljin topdeck'ler, swipe topdeck'ler.... Böyle temiz beş maç milleti rank atlatacaksın ki ondan sonra even match gelip adam gibi oynayasın...

Sosyal ağlarda paylaş

Abi anlamadığım şey şu. Karşınızdaki adamda oyuncu farkındasınız değil mi? Adam size counter geliyorsa onada kolay win olarak sen çıkıyorsun demek. İlla senin counter olduğun decklerde sana cıkması lazım o zaman. Yok herkez sana countersa o zaman sende o dece counter bir deck oyna. Mantıksız bir yaklaşım bu. Zaten %50 winrateten %1 yukarıdaysan ilerlediğin bir oyun bu nasıl bir şey bekliyosunuz anlamadım ki. Hep 30-0 healtle yeniliyorum 30 puan kaybediyorum gibi bir durum olsa anlıcamda oyunda draw bile yok win loss.

Sosyal ağlarda paylaş

On 03.07.2019 at 11:12, BonePART dedi ki:

eeee? %49 winrate aslında oyunun baya dengeli olduğunu gösteriyor

oyunun dengeli olduğu değil, eşleştirme sisteminin "dengeli" olduğunu gösteriyor.

hangi oyunu oynarsanız oynayın, sizi %50-55'te tutmaya çalışır her zaman.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...