Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sanat ne içindir ?

tunca

Öne çıkan mesajlar

okul yıllarımdan hatırlıyorum sanat sanat için midir halk için midir gibisinden bir sorunun ortalıkta gezdiğinden bahsedilirdi çok bilgim yok.

Çok kişinin kafa yorup cevap vereceğinden şüpheliyim ama yine de şansımı deneyip kamuoyu yoklaması almak istedim bir sorum var: "Sanat ne içindir? Herhangi bir sanat dalında kendini ifade edemeyen bir insan için bu soru ve konsept ne ifade eder ne gibi sonuçlar doğurur?" Tüm fikirleri merak ediyorum
bu da bonus ruh halim:

ruh hali

https://www.youtube.com/watch?v=cIoJRXm9tdA

Sosyal ağlarda paylaş

Abi sanat ruh icindir.
Tatmindir sanat.
Zevktir. Doygunluga ulaşmaktır yahut daha fazlasini istemektir.
Heycanlanmaktir sanat. Kendinden gecmektir.
Sanat bence ne toplum icindir, ne sanat sanat icindir..
Sanat ruh icindir.

Hayatinda sanatla ilgisi olmayan, muzik bile dinlemeyen mühendis kafalilar lutfen sacmalamasin.

Gorsel sanatlarla ilgilenenler, modernligin otesinde kendinden gecmek isteyenler ise 3-6 kasim contemporary istanbul u kaçırmasın.
Kips xd
Sosyal ağlarda paylaş

sorularım bitmiyor...
sanatını paylaşamayan ancak paylaşabilse bir mozart bilmemne diye anılabilecek bir insan nasıl böyle bir durumda kalmış olabilir ? yani nasıl olur da hem üstün sanat yaratır hem de paylaşamaz ? çok basit sebepler dışında tabiki
Sosyal ağlarda paylaş

magara resimlerine kadar geri gidildiginde sanatin kimin ve ne icin oldugu ortaya cikar. sanat kavrami ortada yok iken bile yapilan bir sey bu, kisisel tatmin, disa vurum ve insan icin bence. insanin deger vermedigi ve begenemedigi bir seyin basarili olmasi pek mumkun degil gibi. kim deger verip sanatsal olarak onu bir noktaya koyacak? insan yapacak bunu e sanatta otomatik olarak insan icin olmak zorunda kaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanat sanat içindir, halk için olursa İbrahim Tatlıses çıkar, sanat için olursa Mozart çıkar. Birinin hayatı, kitabı, müzikleri 100 150 sene sonra bile bir şehre hayat verir, birinin hayatı müzikleri insanlara ızdırap verir. Tartışmaya açık bile olmamalı bu konu. Kilitleyelim topici cevap verildi. Sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

bakan ve beğenen insan olduğu için lakin durum bu kadar basit değil. hiç beğenmediğin bir eserin yapıt olabilir,kült eser olarak değerlendirebilir. J.R.R Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi örneğindeki gibi. Sanatın nasıl çıktığı,kim tarafından nasıl karar verildiği yüzyıllardır tartışılan konulardır.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Sanat sanat içindir, halk için olursa İbrahim Tatlıses çıkar, sanat için olursa Mozart çıkar. Birinin hayatı, kitabı, müzikleri 100 150 sene sonra bile bir şehre hayat verir, birinin hayatı müzikleri insanlara ızdırap verir. Tartışmaya açık bile olmamalı bu konu. Kilitleyelim topici cevap verildi. Sevgiler.

Sosyal ağlarda paylaş

e hadi madem delirdine getiren oldu konuyu
deli denmeyecek bi insan değilim uzun süredir
niye bunları düşünüyorum

tanrıyla meleklerle muhabbetleri etkileşimleri olan peygamberler veya ruhlar alemiyle etkileşim içinde olduğunu düşünen şamanlar yani büyük ihtimalle halüsinasyon olan bu deneyimler,

sadece kendilerinin şahit olabildiği, kendilerinin başka herhangi bir sanattan altta bırakamayacağı, beyinlerinin zor kullanılan kısımlarıyla ortaya çıkan ihtişamlı eserlerdir diye düşünüyorum.

ben de benzerini yaşatmıştım kendime de. modern tıp tabi kutsal saymak yerine şizofren sayıp küçük düşürüp özgürlüklerimi elimden aldı. eskiden tabi de. hala etkileri devam ediyor.

yalan söylemiyim normalde bu kadar iletişim kurmam kafam da biraz güzel hatta kafam güzelken internette iletişim kurmamın kötü olduğunu hatta utandıklarını söyleyen yakınlarım da var da, pek katılmıyorum.

konu kişisele alınabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...