Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo Switch

behran

Öne çıkan mesajlar

videonun başındaki evlere ve şehir ortamına bayıldım. atın beni o mahallelere...

oyunları ve hayran kitlesi halen "80'lerde mario ve zelda oynardık" tribinden öteye gidememiş, Youtube'da saçma politikalar uygulayan bir konsol şirketinin "innovasyonu" nasıl olur, ne kadar başarılı olur bilemiyorum. Wii U ve PS Vita gibi karanlığa gömülebilir.

hele halen 480p'de oyunlar çıkacaksa işimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

forumun resident nintendo hater'ı olarak diyebilirim ki nintendo son 25 yılının en iyi makinesini yapmış çok net. gameboy classic'ten beri gimmick üzerine değil de oynanabilirlik üzerine hazırlanmış ilk aletleri.

ds ve 3ds'le yıllarca handheld oyuncularını kazıklamanın sonuna gelmişler. üstüste kare ekranlar saçmalığı ve 3d gereksizliği bırakılmış. ekran çok büyütülmüş, kontroller nihayet günümüz standardına tam uymuş.

aletin hem handheld hem tv konsolu halinde pratik şekilde kullanılabilmesi şahsen bana doğrudan hitap eden birşey çünkü tv konsolu kullanımım ağırlıkta ama evden çıkınca bütün oyun şansımın ios shovelware olması üzüyordu. lakin oyunların çeşitliliği burada önemli çünkü bana hitap eden konsol genreları hem 3ds hem wii u'da ölüydü bu nesil boyunca.

şu aletle ilgili tek şüphem tv ekranına yansıtacak kadar iyi olmayabileceği grafiklerin. tv dock güçlendirmiyorsa sıkıntı olabilir, nintendo'nun o kadar güçlü bir alet yapabileceğine ihtimal vermiyorum klasik şirket politikasıyla. tech specs yayınlanınca göreceğiz. son handheld'i 3ds'in ana ekranı 800x200 çözünürlükte filandı şirketin.

bütün eski ds ve 3ds'in iğrenç üstüste kare ekranlarıyla ziyan olan güzelim oyunlar da tarihe gömülmüş oldu sanırım, geriye dönük uyumlu olmaz herhalde bunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sam said:
bütün eski ds ve 3ds'in iğrenç üstüste kare ekranlarıyla ziyan olan güzelim oyunlar da tarihe gömülmüş oldu sanırım, geriye dönük uyumlu olmaz herhalde bunda.

DS'ye laf etme abi, sonunda 3DS konusunda sana katildigimi belirmistim daha once, benim gibi bir Nintendo fanini bile bezdirmislerdi. Ama DS'ye laf etme, kitabimiz o bizim. DS Lite'den daha iyi konsol gelmedi dunyaya. Oyunlari olsun, pil omru olsun, malzeme kalitesi olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

nintendo'nun donanım konusunda 5 yıl geriden geldiği düşünülürse şirket politikasına uygun lol. ama cidden skyrim pc grafikleri verebilirse handheld yeterince güçlü olur yani.
GERGE said:

DS'ye laf etme abi, sonunda 3DS konusunda sana katildigimi belirmistim daha once, benim gibi bir Nintendo fanini bile bezdirmislerdi. Ama DS'ye laf etme, kitabimiz o bizim. DS Lite'den daha iyi konsol gelmedi dunyaya. Oyunlari olsun, pil omru olsun, malzeme kalitesi olsun...

abi o üstüste iki kare ekran sistemi son derece kullanışsız, çeşitli başlıklarda anlatmıştım ama gene yazayım: insan gözlerine ve görüş alanına uygun değil. sadece bir ekrana odaklanabiliyorsun aynı anda. alt ekranda ya normalde büyük bir ekranın köşesine koyabileceğin harita veya yan menüler konuyor ya da gereksiz, zaten aletin üstünde duran tuşlar filan. çoğu zaman da büyük bölümü ya da hepsi boş duruyor ki nintendo exclusive oyunlarda bile bu durum böyle. gereksiz hem enerji hem de işlemgücü yakıyor ki bu ikisinin optimize kullanılması gereken bir platform. tek, büyük ve dikdörtgen ekranla hem daha güçlü aletler yapabilir, hem de multi-platform oyunların nintendo handheld'lerine rahat adaptasyonu sağlanabilirdi.

gimmick olarak konulmuş ama başarısız bir sistem, gereğinden fazla bile uzun yaşadı ve olan bizim ds ve 3ds oyunlara oldu, şimdi nintendo nihayet dünya oyunculuk standardı 16:9'a tek ekrana döndüğü için bunları bir daha hiçbir yerde oynayamayacağız.

ds'i oyunları nedeniyle sevmiş olabilirsin elbette ama üstüste çift kare ekran sisteminden ayrı bu, yok insan görüş alanı tarafından değerlendirilemeyen pil ve işlemci ziyanı ikinci ekranı özellikle sevdiysen ve bundan özleyeceksen buyur anlat nedendir, ciddi olarak merak ediyorum nesi sevilebilir diye. :)
Sosyal ağlarda paylaş

3ds'i tv'ye bağlayıp oynama ihtiyacı duyan oldu mu hiç?

Konsoldan beklentim oyunu dışarı taşımak ve arkadaşlarımla yüzeysel olarak oyun oynamak değil. Dış etkenlerden soyutlanarak oyunuma odaklanmak. Hem de pil ömrüne ve ekran boyutuna bağlı olmadan.

nintendo yanlış, ya da başka yolda gidiyor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

aletin hem handheld hem tv konsolu halinde pratik şekilde kullanılabilmesi şahsen bana doğrudan hitap eden birşey

bence sen kıstas değilsin istisnasın. el konsolu dediğin yolculukta, sıçarken, bir yerde otururken, ağaçların altında yatarken, kütüphanede sıkılınca falan oynanan bişey. yani temel olarak istediğin anda ve istediğin yerde oynanan bişey.

seninkinin altında olsa olsa 3ds/ds için üretilen içeriklerin fazla kaliteli/sana hitap ediyor olmasındandır heralde
Sosyal ağlarda paylaş

konsol seçerken library büyük önem taşıyor pc gibi herşeyi oynamayan aletler olduğundan ötürü. "handheld alayım da sonra bakarım library'e" diyen insanlar çoğunlukta olabilir ama gamer kitlesi değil zaten onlar.

halihazırda 3ds'e 100+ saat playtime'lı oyunlar çıkıyorken bu oyunların hepsinin "yolculukta, sıçarken, bir yerde otururken, ağaçların altında yatarken, kütüphanede sıkılınca" oynanması mümkün değil. tv'de tetris oynanmayacak tabii ama fire emblem, skyrim filan oynanır. zaten halihazırda handheld'e çıkan bazı oyunların tv konsollarına da çıkarılmasını isteyen, hatta sırf handheld'e çıktığı için almayan bir oyuncu kitlesi de vardı.

tv'ye bağlamak şu handheld'den birşey götürmüyor görünüşe göre, götürüyor olsa hak verebilirdim belki. dock'unu da ayrı satıyorlarsa zaten istemeyen almaz, sadece gezerken oynar tv'ye bağlamadan. 10 yıllık psp'de bile kompozit çıkış vardı, vita ve 3ds'de tv'ye bağlama fırsatı olmaması bu şirketlerin yeni ayıpları.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...