Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tr kitap serisi önerin pls.

nienna

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
cicibeybe said:

Napiyor suanda drizzt abi merak ediyorum valla
Dunyada ne gibi challengelar kaldi onun icin?

Haftaya çıkacak kitap ile Drizzt bitiyormuş bu arada. 16 yıldır her sene bir kitap okudum bu seriden önce çıkanlara yetiştikten sonra. Bitiyor sonunda. Garip hissediyor insan. Okuduğum en uzun seriydi.

Wheel of Time da aynı şekildi ama bu kadar uzamamıştı o. Episodik olunca daha bir farklı oluyor. Dresden ne zaman bitecek bakalım. Türkçeleri varsa Dresden Files okuyun bu arada.

Brimstone Angels da bu hafta bitti. Artık WotC romanı çıkmayacak diyorlar Candlekeep'de.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ben şu an Ursula LeGuin reloaded yapıyorum iş ve wow'dan vakit kaldıkça sdf. Malafrena'ya başladım hatta geçen gün. Yalnız herkese tavsiye edilebilecek ya da her an okunabilecek bir yazar değil Ursula LeGuin. Ben fanboy'u olmama rağmen bazı kitaplarını 3-5 ayda falan bitirebiliyorum (genelde başlayıp, 3-5 ay sonra tekrar elime alıp 1-2 günde okuyorum baştan sona sdf)

Onun haricinde hazır Terry Pratchett yeni vefat etmişken onun kitaplarına başlanabilir diye düşünüyorum. Şahsen böyle bir niyetim var. Gerçi onu da ingilizce okumak lazım; hem kitaplarının çoğu çevrilmedi bildiğim kadarıyla hem de çevrilenleri kötü göz attığım kadarıyla :P

Başka ne olabilir diye düşünüyorum da eğer edebi değer falan aramıyorsan Drizzt oku bol bol. Dizi izler gibi gidiyor. Okuması da kolay olduğundan hızlıca bitiyorlar.

Terry Pratchett nın kitaplarının yeni çevirileri yapılıyor istersen onlarada bir bak...
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

cicibeybe said:

Napiyor suanda drizzt abi merak ediyorum valla
Dunyada ne gibi challengelar kaldi onun icin?

Haftaya çıkacak kitap ile Drizzt bitiyormuş bu arada. 16 yıldır her sene bir kitap okudum bu seriden önce çıkanlara yetiştikten sonra. Bitiyor sonunda. Garip hissediyor insan. Okuduğum en uzun seriydi.

Wheel of Time da aynı şekildi ama bu kadar uzamamıştı o. Episodik olunca daha bir farklı oluyor. Dresden ne zaman bitecek bakalım. Türkçeleri varsa Dresden Files okuyun bu arada.

Brimstone Angels da bu hafta bitti. Artık WotC romanı çıkmayacak diyorlar Candlekeep'de.

Karakter/cümle/sayfa sayısına vur bakalım noluyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
30 kitap, ortalama 350-400 hardcover sayfadan 11k sayfa. Wheel of Time da yakindir ama o tek oyku anlatiyor.

En uzun tek seri olarak Sword of Truth, Malazan ve WoT olsa gerek yoksa. Son kitabi epey merak ediyorum ama, mutlu son versin bari bu kadar yilin ardindan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...