Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

New World - (Pati > CaerSidi / Covenant)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

oyunda merak ettiğim bir kaç şey vardı bakayım diye açtım sayfayı ? baya eğlendim. 

bu kadar güzel grafikli oyun yapsam bende binek koymazdım belki sonra. binek koysa herşey çok hızlı gametime kısa yorumları olurdu. pvp ağırlıklı olsa pve yok oyunda görev yapamıyoruz olurdu. .........................

600 k ortalama online ortada bir başarı var. siz yazmadan ben yazayım " o kadar paraya herhalde o kadar olacak" ?

level 45 ten sonraki dungeonlar efsane olmuş bosslar filan hakkaten zorluyor. dungeon grafikleri ışıklar çok güzel. film izler gibi hikayeleri var dungeonların. ama tabii bütün gün dünyada yürümek çok mantıksız. bende ıssız bir adaya gemici olarak düşsem ilk yapacağım iş bir vendor bulup at almak olurdu.

oynamayın zaten iron ore kazan 100.000 tane noob var etrafta 1 kişi eksik güzel olur ?

GG

Yok olmamış bence de. ( game screenshot )

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

omersem tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, omersem dedi ki:

oyunda merak ettiğim bir kaç şey vardı bakayım diye açtım sayfayı ? baya eğlendim. 

bu kadar güzel grafikli oyun yapsam bende binek koymazdım belki sonra. binek koysa herşey çok hızlı gametime kısa yorumları olurdu. pvp ağırlıklı olsa pve yok oyunda görev yapamıyoruz olurdu. .........................

600 k ortalama online ortada bir başarı var. siz yazmadan ben yazayım " o kadar paraya herhalde o kadar olacak" ?

level 45 ten sonraki dungeonlar efsane olmuş bosslar filan hakkaten zorluyor. dungeon grafikleri ışıklar çok güzel. film izler gibi hikayeleri var dungeonların. ama tabii bütün gün dünyada yürümek çok mantıksız. bende ıssız bir adaya gemici olarak düşsem ilk yapacağım iş bir vendor bulup at almak olurdu.

oynamayın zaten iron ore kazan 100.000 tane noob var etrafta 1 kişi eksik güzel olur ?

GG

14 saat önce, Sam dedi ki:

iyi de yanlış şekilde uzatmışsın. koy mount, sonra de ki 6 iskelet değil 16 iskelet öldür. 10 iskelet fazla öldürmeyi dert etmezdim yani koşmak yerine. o süreyi combata ekle koşturmak yerine maksat oysa.

bundan çok daha iyi grafiklisi var mount'lu, yoldan giderken at üstünde izlemek 100 kat daha keyifli tavşan gibi çalı çırpı içinden koşmaya çalışmakla. rdr2/aco videosu açın izleyin oynamadıysanız, new world onlardan sonra attan inip eşeğe binmek gibi ama eşek de yok, kifayetsiz kalıyor söz.

gametime kısaysa neden content yok diye sorulur. 10 tane domuz derisi getir bu mudur content? ha yok 50vs50 savaşsa content chiv2 yüklü makinede, aoe yemeden onda yapabilirim 100 kat immersionlı savaşı. aç şunu 10 lvl'lık bracketlarla, insanlar hamallık dışında da birşeyler yapsın. dungeon kapısında 1 saat orblu adam bulamadık onu da geçiyorum. hep bir hamallık, hep bir gating.

bineğe evet mi diyorsun hayır mı diyorsun onu da anlamadım gerçi.

Sosyal ağlarda paylaş

sorun zaten oyunun zor taraflarini becerip gorece daha kolay quest dagilim isini batirarak bu konusulan sikintilari ortaya cikarmalari. 100.000 tane adam mine yapiyorsa ve sen bunu savunup gelmeyin zaten diyebiliyorsan bir de sunu dusunmelisin, amazon oyunu yaparken neden haritayi kucuk ve server kapasitesini mobile oyun seviyesinde dusunup bizleri bu duruma soktu? 600.000 oyuncu oynuyor ayni anda 250 tane server var. 

onceki sayfalarda takip eden arkadaslar yazmisti oyun mmorpg olarak degil daha cok online oyun olarak dizayn edilmis sonradan cevirince bunlar ortaya cikmis. kosmak sorun degil zaten, bos bos kosmak sorun. sonucta at da kosuyor ayni terane ikisinde de W tusuna basiyorsun. 

wow da az kosmadik.

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

boşa fan boyluk yapmaya gerek yok. quest dizaynı kötü. asmongold çok güzel özetliyor questleri

https://clips.twitch.tv/MiniatureTawdryMeerkatPicoMause-jloDHBOTg7MyrWo0  

kişi sayısından örnek vereceksek de oyun çıktığında 1.4 milyon kişi oynuyordu (queue de bekliyordu) şu an 0,6m ise bu olayın aslında baya vahim olduğunu gösteriyor daha çok.

her şeyi geçtim amazon da bu kötülüğün farkında ve en büyük sıkıntıları sıralayın da ona göre çözelim diyorlar hatta...

siixz5y5sst71.jpg

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda quest design yok, lvl design yok, mob design yok..

1 tane mmo oyununun %5 büyüklükteki 1 adet zone'u olabilecek kadar şeyi önümüze MMO diye koymuşlar..

kurt kestin mi ? git 5 lvl büyük kurt kes..

iskelet kestin mi ? git 10 lvl büyük iskelet kes.. 

chest açtın mı? şimdi git biraz daha aç.. ama açarken hep aynı tasarlanmış kasabalardaki, aynı mobları kestikten sonra aç..

oyunun bu kısır tekrarı beni sıktı.. yoksa başlarda çok iyi gidiyordu ama baktım aynı şeyi tekrar etmekten kurtulamıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Endgame'de oyun luck gear topla, elite farmla, end game dungeon'ları yap, invasion/defence/attack eventlerine katıl, world pvp yap şeklinde devam ediyor. 

yazılan negatif konuların hepsine katılıyorum ancak oyundaki pvp design oldukça eğlenceli. o kadar artı yanı varki bunlara rağmen deli gibi oynanmaya devam ediyor diye görüyorum.

WOW'dan sonra çok angarya geliyor herkese muhtemelen ancak WoW'da da şehirden dungeona ışınlanarak gitme vb iyice sosyalleşmeyi öldürmüştü, bu oyunda her zone'da farklı kişilerle party kurup görev vb yapmak oldukça zevkli...

Sosyal ağlarda paylaş

@Robert_Poche

haklı olarak oyun sürekli wow ile ve "instance dungeon" mekaniği ile kıyaslanıyor. Ancak sorun wow'da binek olması, veya wow'da tek tuşla dungeona/göreve gitmen degil. Sorun new world'de gittiğin yerde hep aynı şeyi bulman. Çeşitliliğin bu kadar az olduğu single player open world oyun bile yok, bu oyun mmo..

bende görevden göreve giderken yolda karşılaşabileceğin şeylerden dolayı bir noktaya kadar zevk alarak oynadım, ancak sonrasında hep aynı görevi yapıp, hep aynı mobu kesmekten bayıp saldım. bence sorun yol yürümek değil, vardığın yer ile ilgili New World için

Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki tek tipligin ozeti bu. Brightwood disinda etkilendigim bi zone bile olmadi. Her sey her yerde ayni, town board, mission, npc mob.

böyle direkt planetside 2, cyrodiil kafasında bölge kontrol pvp oyunu olsaydı daha fazla oynardım şahsen. endgame o ama oraya gelene kadar o kadar tatsız ki gelmeden oynayanların yarısı bıraktı gibi. leveling aşaması neden var bilmiyorum yani bu oyunda. üç beş skill var zaten.

48adocuf28s71.png?auto=webp&s=30f36ef46b

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ya questler super zevkli, leveling super akici olsa bile max 1 ay sonra endgame iste, mmo janrasi neden bitiyor artik ya da eskidi bunun cevabi, 4-5 sene wow oynadiysam bunun belki sadece yuzde 10u leveling, bir sekilde enflasyon (full loota dayali pvp) ve pvp lazim bu oyunu ayakta tutacak, umarim o kisimlara daha cok egilirler. 

Sosyal ağlarda paylaş

half loot pvp gelse bari. pvpyi asla açmayan istemeyenlerin mount yokluğundan şikayet etmesi normal çünkü gideyim questi bitireyim öbür questi yapayım levelım artsın puanım artsın derdinde. amaç quest completed olunca niye daha hızlı bitmiyor diye şikayet ediliyor. pvp hep açık olsaydı oyunda mount yokluğunun mantığı olacaktı. her şehrin AH'si storage ı farklı vs hepsi buna göre tasarlanmış. sonra pvp kapatma gelmiş.

wow'dan başkaları için konuşamam ama questler bundan derin olmuyordu %90. birkaç oha ne güzel quest dediğin oluyordu o bunda da oluyor

Sosyal ağlarda paylaş

On 17.10.2021 at 19:59, Densiz dedi ki:

koşmayı savunan da çıktığına göre dağılabiliriz.

hakkaten "AT OLSAYDI HARİTA ÇOK ÇABUK BİTERDİ" diyen birinin suratına şöyle zbam diye yapıştırmak istiyorum ya.

abi kusura bakmayın da söylemek zorundayım. Mal mısınız?

Hangi open world oyunda görülmüş ya harita küçük o yüzden ulaşım aracı koymayalım?

Bi guild wars 2'yi hatırlıyorum öyle. onda da harita küçük gibi bi bahane yoktu, direk "release'de yok abicim" dedi adamlar. ayrıca o oyunun quest mekaniği çok daha farklı, adım attığın yerde world quest yapıyodun diğer insanlarla beraber. acı çektirmiyordu oyun sana oraya koş buraya koş diye. Salak salak konuşmayın lütfen ya.

Şey diyolar bi de, "koşarken gathering yapın, kurt kesin, ağaç kesin maden toplayın, sadece koşarsanız sıkılırsınız tabi"  YA SANANE ULAN? Ben gathering yapmak istediğimde gathering yapmaya çıkarım, quest yapmak istediğimde quest yapmaya çıkarım. neden hepsini bi arada yapmak zorundayım ya?

Developerların aptallığını geçiyorum da bu oyuncuların da onları savunan aptallıklarına hiç tahammülüm yok cidden. SPRINTI DE KALDIRALIM AW HARİTA DAHA DA BÜYÜSÜN

@tiLi pvp için at olmaması argümanı da saçma, 20 sene önce ultima online boru gibi yapmış, pvp'nin en yoğun olduğu oyun belki yani.

Başarısı tartışılır ama Mortal Online, Darkfall Online gibi full pvp-full loot oyunlarda da mount var. Anlamsız yani, tamamen gameplay süreleri uzasın, bamya kadar harita yaptığımız az belli olsun diye verilmiş başarısız bi karar. 

ha ne oldu, geldim buraya ağladım ağladım ağladım, şimdi new world'e giriyorum. adam gibi bi mmo yapamadılar ki şöyle sandboxun tillahı. 

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, phoenix_daoc dedi ki:

demekki adam gbi mmo yapılamıyormuş. Kolay iş değil mmorpg yapmak. Mmoyu bırak oyun yapmak kolay bir iş değil. Ağlamak yerine biraz daha uyumlu olmayı sağlayabilirsin. MMO oyunların ölmesinin sebebi Carebearların deli gibi ağlaması. 

sen ne diyosun ya değişik, milyar dolarlık amazon oyun yapıyor, ben ona uyum sağlayacağım? İstediğim şey de mount yani. Zormuş. 

Hayır bi de çılgın bir fanboy gibi oyunu yalarken, betada 3 kere hatcheta öldü diye buraya gelip gözyaşlarıyla forumu yıkayan adamın "ağlamak yerine uyumlu ol" demesi de ironik

Sosyal ağlarda paylaş

harita çok küçük bamya kadar ile çok koşuyoruz koşmadan gidelim çelişiyor biraz. ultima online %90 atla oynanıyodu, uo o argümanı desteklemiyor. bu oyunda atlı pvp olsa bambaşka bi oyun olması lazım şimdi. yapabiliyolarsa yapsınlar eyv. wow open world pvpye mountların yaptığını gördük. pvp olmayınca bi manası yok mount olmuş olmamış, tek tuşla gidek her yere

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi onu düzenlersin. bi kere at üstünde combat olmasın zaten. 2 tane skill olur at üstünde, ne bileyim javelin fırlatırsın, attan düşürmek için. aim mekaniği var zaten oyunda, challange olur hem. diğeri de sprint olur. Attan düşürdüğün adam da 2 dk cooldowna girer oldu bitti gitti la işte.

2 kişi koşarken birbirine yetişmesiyle 2 kişi at üstüne birbirine yetişmesi arasında ne fark var ben onu da anlamadım.

Sosyal ağlarda paylaş

ya düzgün ayarlanıp yapılabilir yapılamaz demiyorum da oyunda ciddi sıkıntılar var şu an ve hani sistemsel sıkıntılar. uzun ömürlü olacağını sanmıyorum ben. aceleye gelmesini geçtim bu sistemi nasıl dizayn ettin sorunu öngöremedin? cicim ayları oynanır. ben çok eğlensem de patlayacağını görebiliyorum. patladıktan sonra revamp falan düzeltebilirler belki ama bi geri revive olur mu bilmem. kısa soluklu oynamak için ben tavsiye ediyorum yine de. biraz geciktiniz ama

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Xenocide dedi ki:

sen ne diyosun ya değişik, milyar dolarlık amazon oyun yapıyor, ben ona uyum sağlayacağım? İstediğim şey de mount yani. Zormuş. 

Hayır bi de çılgın bir fanboy gibi oyunu yalarken, betada 3 kere hatcheta öldü diye buraya gelip gözyaşlarıyla forumu yıkayan adamın "ağlamak yerine uyumlu ol" demesi de ironik

ağlamaya devam et o zaman "değişik". O yol biteli 250 asır oldu. Sen hala binek savunmayan maldır argümanı ile geziyorsun. Aramızdaki fark ben uyum sağlayıp kendimi geliştirirken sen carebear gibi ağlamaya devam ediyorsun ?

Bir de mount ile ilgili Geniuslık yapmış javelin fırlat falan öf Harbi tam carebear ya.

Maksimum 1 ay oynayıp bırakcağın oyun. Oyna ya da hiç oynama 

phoenix_daoc tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 21.07.2021 at 12:14, phoenix_daoc dedi ki:

Alıyorsun hatchetı sol click yap geç. Eğer ciddi ciddi hatchetı düzeltmezlerse ben oyunu refund edicem. Milletin ego masturbasyonuna malzeme olmak gibi bir niyetim yok. Yarım saate yakın pvp flag gezdik 4 kişiyiz 3v4v5 fight yaptık gayet normaldi öldük öldürdük. Geldi 1 tane hatchet adam bütün hepimizi kesip durdu. Yani kesemiyorsun adamı çok rahat kesiyor. + oyunda yakalayamama gibi bir problem var. Combat çok iç açıcı değil yani o gördüğünüz kapalı alan fightları gibi fightlar dönmüyor open worldde adam bildiğin 2.5km falan koşuyor kaçmaya çalışıyor senden ki kaçıyor. Koşan adama yetişme gibi bir problem varken yetişsen bile adama vurmaya clsıtığında animasyon bitmeden hareket edemediğin için adam depar basıp kaçıyor çok rahat. 

Bu arada gerçekten hatchet oynayın oynayacaksanız başka hiçbir şey oynamayın. böyle bir aptallığa göz yumduklarına inanamıyorum gerçekten. Yani o kadar bozuk ki anlatamam ya aşırı bozuk yani delirtti beni. Ölümsüzlük var cc kırma var movementspeed var Karakter allah resmen. 1 kere vurdu mu hareket edemiyorsun ölüyorsun. Kapıştığımız adam başka silaha geçmiyordu yani o kadar öyle diyim size elinde bi tane balta Movement speed buffını basıyo geliyo yakalıyo seni 1 kere vuruo hareket edemiyorsun sonra vurduklarında da hareket edemiyorsun ölüyorsun bu olay. 

Ağlamak demişken.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...