Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni başlayacak biri için wacom tablet önerisi

sQu

Öne çıkan mesajlar

Tavsiyem ilk başta Canon pixma e404 gibi bir tarayıcı+printer alman. Şöyle ki; kağıda çizer ardından taratıp illustrator vs. ile üstünden geçersin. Zamanında wacom'un orta modellerinden birini almıştım, gerçekten videolardaki gibi olmuyor, işin ustası olmasa bile az biraz deneyim olması şart çizim tabletleri için.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

wacom intuos pro med başlangıç için iyi bence.

Fiyatı biraz yüksek geldi bunun, okuduğum bazı reviewlerde şu iki modeli önermişler ;

1. Intuous Pen and Touch Medium - TR'de bulamadım

2. The Intuos Draw - 450TL (Amazon 64$)
1024 levels of pressure
8.25"x6.7" surface area
No Eraser
No Multitouch

3. Huion H610 Pro - 500TL (Amazon 77$)
2048 levels of pressure
10" x 6.25 '' drawing surface
Rechargable pen, no battery
No multitouch
No wireless set
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci el bulursun intuos pro medium o fiyatlara.

Benimki 2 senedir yatıyo kenarda cillop gibi ama satmaya kıyamıyorum..

Bu arada android tablette çok güzel işler cıkarabilirsin, illa desktopta çizecem demez isen. Ben samsung ativ smart proda yapıyorum, sketchbook tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tablet senin ekranın oluyor iste. mouse gibi bittigi yerde kalemi kaldırıp, ortadan cizmeye devam edemiyorsun.

small tablet atıyorum 11 inch ise 24 inchlik ekranın 11 inch e sıkıstırılmıs oluyor zoomsuz. sen tablette yaptığın hareketler ekranında cok daha büyük oluyor. sadece bilegini kullanıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Zırt pırt alınan aletler değil bunlar, kesinlikle Wacom'un dısına cıkmıyorsun. Hayatımda 1 kere wacom dısında tablet kullandım bilegi sakatladım 2 sayfa çizicem diye, öyle bir korkunc olabiliyorlar.

Intuos Pro al, boyu senin rahat calısacagın birşey olsun, mesela ben otistik gibi kol savurmayı sevdigim için kocaman aldım, ama böyle gerzek huyların yoksa al medium takıl.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
drlanbn said:

Ben bi' gazla aldim. Mouse yerine cok guzel kullaniliyor ama cizim yapamiyorum. Yamuk yumuk oluyor nedense.

bir videoda benzer bir şey duymuştum. Adam üstesinden gelmek için başka çizimlerin üzerinden geçerek alıştırma yapmış bir süre.

Ayrıca wacom ayarlarındaki "force" seçeneğini işaretlemeyi unutma. Mesela aldığın tablet 16:10 sa monitör 16:9 sa.. tabletin kullanım alanından biraz kesip, birbirine uyduruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Karakalem çalışıyorum ya kendi kendime, hoşuma gidenleri tarayıp renklendiriyorum eğlencesine o kadar. Ne menem bir şey bilmediğimden gittim small aldım, yüzey ve ekran boyut farkı yüzünden sürekli precision modea alıp yüzeyle aynı ebatta yere çalışıyorum. Gimpte prec moddan çıkınca pressure gidiyo. zoom in zoom out yapmadan düzelmiyor. Krita denedim onda da tabletin tuşlar çalışmıyordu ama klavyeye geçerim sanırım ben de. Corel painterda ess. da da bi sıkıntı vardı ama unuttum sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...