Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

şuan inanılmaz kıl olduğum şey akk kalktı reklamlarından prim kazanılmaya çalışılması.

Dün denk geldim tv de. "Telekom artık sınırları kaldırdı, gerçek limitsiz internete geçti, herkes faydalansın diye.."

ulan sanki lütuf gibi, kendinden fedakarlık yaparak bak limitsizi getirdik diyor. Yasa çıktı ve fike fike yaptın sende...

ve o reklamlarla o kadar kişiyi avlıyorlar ki inanamazsınız. daha bugün iş yerine geldiğim gibi orta yaşlardaki bir kaç çalışan ttnet'e geçelim o kotayı kaldırmış muhabbeti yapıyorlardı. hemen müdahale ettim.

Bunun içinde 1 haftalık kamuspotu yapsalardı. TV lerde 1 ocak itibariyle akk kalkıyor, bilinçli olun takip edin gibisinden. Kredi kartı nasıl kullanılır tutosu yapılan ülke burası.
Sosyal ağlarda paylaş

Ryzer said:

Turk.net iyi de pingleri kötü ya. BFV de 55-60 ping alıyorum solda 39 -

44 arası ping alıyordum.

Bu arada tt'nin port ücretlerine zam yapacağına dair söylentiler var.

Yılbaşı zamı + port zamı gelebilir.

Bunların hepsi fiber olmadığı sürece TT.net altyapısı kullanmıyor mu ya, ping niye bu kadar fark ediyor? Ben mi yanlış biliyorum, ya da kendi içlerinde mi bi sıkıntı var?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Kaç ay taahüt kalmış nerden bakabiliyoruz illa aramak mı lazım online bi yeri var mıdır acaba

2020de bitiyomuş benim, bu mantıkla ben hem bu hıza devam edicem hem akn olmayacak 2020ye kadar, bu doğruysa eğer zamanında uzatan aklımı seviim heralde yıllardır aldığım en iyi karar olmuş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Ryzer said:

Turk.net iyi de pingleri kötü ya. BFV de 55-60 ping alıyorum solda 39 -

44 arası ping alıyordum.

Bu arada tt'nin port ücretlerine zam yapacağına dair söylentiler var.

Yılbaşı zamı + port zamı gelebilir.

Bunların hepsi fiber olmadığı sürece TT.net altyapısı kullanmıyor mu ya, ping niye bu kadar fark ediyor? Ben mi yanlış biliyorum, ya da kendi içlerinde mi bi sıkıntı var?

10 ms falan ortalama fazla evet sebebi yurtdışı çıkışlarında ttnet üzerinden çıkmıyor olması. cogentoco ile anlaşmalılar, onlar geçen ay baya maintance yaptılar bir ara unstabledı akşamları pingler, son 2-3 haftadır normal.

sanırım yurtdışı çıkışları ya vermiyorlar ya da ekstra ücret gibi bir şey var 3th party daha ucuza geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone mesaj attı, 31.12 itibariyle akn uygulamasına son veriyoruz. Mevcut hızınız değişmeden ve ek ücret ödemeden taahhüdünüz boyunca limitsiz kullanmaya devam edeceksiniz.

Diye, taahhüd bitince geçiricez gibi konuşmuşlar ama gördüğüm kadarıyla yeni tarifeleri de fena değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Adamlar resmen ucuz tarife olmasın diye uğraşıyor,

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2018/12/int.jpg

Bu tabloya göre toptan alıp satan turknet'i ele alırsak;

220bin civarında abonesi var,
Tek tarife; 35mbit satıyor. Fiyatı 64,99TL
220bin abone = 14~milyon ciro

Tabloya göre; telekoma toptan alışta 220bin abone için 4~milyon ödüyor.
Buna bakır kablo kirası, müşteri hizmetleri ve kdv vs. diğer giderleride eklesek, olsun 7milyon. Sesli müşteri hizmetleri yok zaten otomatik birşey kurmuşlar.
Ayda 6m TL para kaldırıyor suya sabuna dokunmadan. Güzel para.
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo sözleşmem bitmişti bir kaç ay önce yıl sonunu bekliyordum başka bir şeye geçmek için ama bu zamları duyunca, yeni yıl olmadan geçeyim diyorum.

Kadıköy - Caferağa civarında olup da önerebileceğiniz bir isp var mı? Hadi lokasyonu da geçtim ama genel olaraktan adamı üzmeyecek dediğiniz var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

-Crawler- said:

Bu tabloya göre toptan alıp satan turknet'i ele alırsak;

220bin civarında abonesi var,
Tek tarife; 35mbit satıyor. Fiyatı 64,99TL
220bin abone = 14~milyon ciro

Tabloya göre; telekoma toptan alışta 220bin abone için 4~milyon ödüyor.
Buna bakır kablo kirası, müşteri hizmetleri ve kdv vs. diğer giderleride eklesek, olsun 7milyon. Sesli müşteri hizmetleri yok zaten otomatik birşey kurmuşlar.
Ayda 6m TL para kaldırıyor suya sabuna dokunmadan. Güzel para.

Karısı da üç alsa valla iyi para
Sosyal ağlarda paylaş

ben şuan bok gibi mutluyum ya.. tarife ss'i atsam bile inanmayan çıkabilir

2 ay önce falan wot döşeyip SOL'dan Vodafone'a geçtiğimi ve tecrübelerimi aktarmıştım. Özetle memnundum. SOL'dan hiçbir farkı yoktu.

100mbit 200gb akk 12x 79 - 12x 89 şeklinde kullanıyordum.

Şuan vodafone'un tek problemi HG255s modem vermeleri. Bu modem sabıkalı biliyorsunuz. Wifi de 2-3 cihaz bağlı oldu mu başlıyor kanser etmeye.. ZTE modem ile değiştirilmesini talep ettim. Uğraştırdılar v.s Zaten 3 ay cayma kampanyası ile üye olmuştum. Gözüm döndü ve geçen hafta iptal için fax çektim.. Neyse genel merkezden aradılar (MH değil, konuşma şeklinden bariz bilgili biri olduğu belli) neyse dedi size yaşattığımız sorundan ötürü özür kemküm. Ben he he diyorum kapattıracam çünkü kesin net yani taktım kafaya. millenicom'a falan geçicem.

-Sonra dedi; size bir teklifimiz var
- Dedim nedir söyle bakim :horace:
- Şimdi bildiğiniz üzere 1 Ocakta akk kalkıyor, haliyle internet sayfamızda bulunmayan ama benim özel olarak tanımlayabileceğim 100mbit 50GB AKK li paketi 24 ay boyunca sabit fiyat 49TL'e tanımlayayım. 1 Ocak sonrasıda kotasız kullanmaya devam edin. Buna ek olarak ilk 3 ay 30tl indirim tanımlıyorum. Haliyle 3 ay boyunca ayda sadece 19tl fatura çıkacak size.
- Bende sessizlik hakim. Ben sessiz kaldıkça adam ikna etmek üzerine yağdırmaya devam ediyor.
-Bu size tanımladığımız 24 ay 49tl lik paketi, taahhütünüz bittiğinde sadece 10tl bir fiyat artışı ile 24 ay daha tanımlamanıza olanak tanıyoruz. Yani 24 ay sonunda, isterseniz 59tl fiyat ile 100mbit olarak yeni taahhüt verebilme olanağı sunuyoruz.
-Dedim sar ver ordan. Her şeyi onaylıyorum. 25 kere falan onaylıyorum dedim. 4 sene vodafone ile devam edeceğim garanti. Konuşmanın tarih ve saatini de aldım. İleride bir sorun yaşarsam kanıt olarak sunabileyim diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende ilk defa bu kadar şüpheli yaklaştım ve;

-Arandığım numarayı MH'den teyit ettim. Genel merkez telefonu mu diye. Evet dediler.

-Konuşmada farklı ses tonları ile 20 kere ONAYLIYORUM dedim.

-Konuşmanın tarih ve saatini aldım. Kim tarafından arandım ismini not ettim.

Hiç bir şeyi atlamadım her şeyi garantiye aldım gibi görünüyor :) Ha 2 sene sonra beni arayıp, sizi arayan Murat bey istifa etti o söz artık geçerli değil falan demezlerse sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

olurda ileride ihtiyacın olursa, 12 ayın üzerindeki böyle taahütlerde ilk yıldan sonrasının tazminatını vermek zorunda değilsiniz. 12 aylık ceza yansıtabilirler size çünkü normalde bir firmanın 12 ayın üzerinde bir abonelik yapması yasal değil.

umarım ihtiyacın olmaz tabi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...