Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Icim Sisti

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Cagirabiliyorlar. Tamamen bolumun yetkisinde. Bolum baskanini ya da orada danismani kimse artik mutlaka arasin. Ya da hic bulandirmayip tetikte olsun.

Yalniz soyle bir sey var su an cagirirlarsa 50/d nin usulune gore kadrodan cikartilmasi gerekiyor. Ama 15 gun icerisinde gitmezse yine atiliyor.

Inanilmaz bir hukuki sacmalik var su an icin OYP'liler konusunda. Muhtemelen bu olayi istedikleri oyplileri universitelerine cagirip atmak icin yaptilar. Cunku gorevlendirme olaylari bayagi karistiriyor bu uzaklastirma vs. islerini. Uzaklastirilanlarin egitime devam etmesini de engellemek istiyorlar.

ben şeyi anlamıyorum, hani çağıracakları bölüm bile yok ki doktorasını bitirebilsin ya da ders asiste etsin. ha çağırıp atmak için yapabilirler ama onu da sanmıyorum hiç öyle işlerle alakası yok izmirli chpli teyze tam
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bölüm adına alındıysa bölüm vardır, sadece eğitim vermiyordur şu anda. Çok var Türkiye'de öyle üniversite. Bölümleri kuruyorlar, öğrenci alamıyorlar öğretim üyeleri yeterli olmadığı için. İlla ki vardır oradan atanan bir danışmanı. Hiç bir şey bilmiyorsanız üniversitenin ÖYP koordinatörlüğünü arayın.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Hepsi ustuste gelmis, kotu tabi. Ama doktora zaten sacini beyazlatacak. Bi kellesicen. Amaci o.

Ayrica konferanslar, chapterlar ugrastirir ama biter. Ben 31 aralik 17.00 da yeterliligimin yazili kismini yollamistim. Sozluyu 2 ocak 09.00 da olmustum. Olur yani takma kafana.

Abi zaten sorun üstüste gelmesi ve plansız iş yapması enstitünün vs. Ben her şeyimi yeterliliğe nisanda girecekmiş gibi ayarladım. Okuma listelerimi, konuları bile ay ay pay ettiydim. Şimdi yeterliliğe neredeyse hiç çalışmadan gireceğim. Bakalım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
deadwoll said:

Eğer bölüm adına alındıysa bölüm vardır, sadece eğitim vermiyordur şu anda. Çok var Türkiye'de öyle üniversite. Bölümleri kuruyorlar, öğrenci alamıyorlar öğretim üyeleri yeterli olmadığı için. İlla ki vardır oradan atanan bir danışmanı. Hiç bir şey bilmiyorsanız üniversitenin ÖYP koordinatörlüğünü arayın.

abi bölümde sadece bir hoca varmış şu an yeni gelmiş.
Lisans vs. eğitmi yok öğrenci de yok dolayısıyla.

Bugün haber aldık yazı bugün ya da yarın gelecekmiş. Çağırıyorlar yani.
Git-gel yap derslerse sçtk çok fena
Sosyal ağlarda paylaş

Hocaya ters yapmadan durumunu anlatsın. Evleniyor olduğunuzu falan mutlaka söylesin; illa görevlendirme diye diretmeden en azından ders süresince bir şekilde okulun olduğu ilde kalıp kalamayacağını sorsun.

Çok boktan işler cidden, Gazi'de de öyp'li arş. gör. dr.'leri atacaklar sanırım komple. Oralardaki arkadaşlardan da haber alıyoruz, yök bastırıyormuş 33/a'ya geçirmediklerinizi atın diye.

Bir de mevzunun bir şekilde Cumhurbaşkanlığına iletildiği; tekrar çalışma yapılacağı dedikodusu var da o henüz şehir efsanesi.

Etrafımda yüzü gülen tek bir öyp'li yok şu an, millet antidepresan kullanmaya başladı cayır cayır.
Sosyal ağlarda paylaş

tek kafa ogretim uyesi varsa muhtemelen cocugu sekreterya gibi kullanmak isteyebilir..gel sen butun gun mesai yap birsey olursa bana haber ver cinsinden..

hani ogretim uyesi arastirma gorevlisi onlari bunlari sunlari da atarlarsa nan zaten 10 larca universitede hoca moca yok coguna ogrenci alamiyorlar..kazimalari gereken 100 lerce isim var ama ogrenciler *ic olmasin diye elleyemiyorlar diye dusunuluyor..

bu arada sessiz sessiz aportta bekleniyor..su anda gozlem surecindeler kim ne yapiyor kiminle irtibat halinde hersey kayit altinda her yazisma telefon vs vs..bir ogretmen vardi simdi yurtdisinda maca deplasmana gidelim filan diye konusuyorduk milli egitim mudurlugunu aramis nabiz yoklamis isinizi seviyorsaniz bizi aramayin bile demisler..kim tayin istemis kim izin istemis kim araya kimi koymus vsvs hepsi haftalik brad pitt deymis..citir citir fisleniyormus insanlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Eskişehir özel eğitim'den 3-4 kişi ilişik kesiyordu bugün. Samsun komple geri çağırmış. Bizim bölümde Pamukkale ve Harran kadrosundan arkadaşlar var, onları da çağırıyorlar sanırım. Belgenin ellerine geçmesini bekliyor onlar da ilişik kesmek için, mahfoldu millet.

Pamukkale büyük oçlik yapmış ama. Ne fakülteye, ne bölümlere, ne de danışmanlara sormadan rektörlük çat diye geri çağırmış
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Skileceginizi bile bile turkiyede ogretim gorevlisi olmaya calismaniz gozumu yasartti ya.

Annem profesor emeklisi aldigi emekli maasi 35 yasindaki sikko polis memuru kadar. Hayati imkansizliklarla odeneksizlik be kadrosuzlukla gecti. Sonra ozele gecti, siktirboktan okan universitesine. Bi sure sonra gidip bekir okani vurasim geldi. Ne kadar dalyarak bi universite lan okan? Vardir bilen duyan aranizdan.

Bu ulkede yasanmayacagi gibi, yapilacak meslekler de sinirli.

Aynen.
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

Abi Eskişehir özel eğitim'den 3-4 kişi ilişik kesiyordu bugün. Samsun komple geri çağırmış. Bizim bölümde Pamukkale ve Harran kadrosundan arkadaşlar var, onları da çağırıyorlar sanırım. Belgenin ellerine geçmesini bekliyor onlar da ilişik kesmek için, mahfoldu millet.

Pamukkale büyük oçlik yapmış ama. Ne fakülteye, ne bölümlere, ne de danışmanlara sormadan rektörlük çat diye geri çağırmış

Ya zaten cogu yerde sormuyorlar bolumlere vs. rektorluk dogrudan cagiriyor. Muhtemelen yok cidden zorluyordur universitelerin ellerini.

Hayir anlamadigim oypliler su anda arastirma gorevlilerinin buyuk kismini olusturan kisim durumundalar genele bakinca. Oyplilerin buyuk bolumu atildiginda 180 kusur tane universiteye nasil ogretim uyesi bulacaklar? Zaten hali hazirda mevcut ogrenciye hoca yetmiyor. Sacma sapan kamuda calisan uzmanlar, mudurler, mufettisler falan derslere giriyorlar sozlesmeli olarak. Neresinden tutsam elimde kaliyor, neresinden tutsam sacma.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Batman'ı duymuşsundur

adamlar 50d olayı açıklandıktan bir hafta sonra çağırdı herkesi, çat diye sözleşmelerini iptal etti sonra da.

Çer çöp dolduracaklar şimdi işte. Alımda nitelik sıkıntısı olsa da alımlar şeffaftı en azından. Öyp'ye de sözlü mülakat getirdiler şimdi, hepten anasını ağlatacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Enstitu gecen gun toplanti yapti. Soyledikleri sunlar,

Yok eger bolumde yuksek lisans doktora yoksa cagirmayin demis. Lab. Gereken bolumlerde eger yeterli teknik imkaniniz yoksa yine cagirmayin demis.

Performans kriterleri belirlenecekmis, bir yil icersinde bu kriterleri saglayanlar 33a ya geri gecirilecekmis.

Feto/pkk(imzacilar) vb. Orgut ve eylemlerle ilgisi olanlar 50d'de birakilip doktoralari bittiginde atilacaklarmis. Mit calisma yapiyormus.

Bir de bir cok ayrintiyi yok universitelere birakmis. Zaten bu mevzunun iki nedeninden biri oyplilerle yok'un ilgilenmesi nedeniyle oyplilerle ilgili tum bilgilerin yoke gidiyor olusuymus. Adamlar basa cikamamislar 15000 kisiyle; o yuzden enstitu kadrolarina postalayip temizlik isini universitelere yikmislar.

Bu arada diger neden de hocalarin oyp yuzunden istediklerini alamamalari ve oyplilere angarya yaptiramamalari hasebiyle mevcut pozisyonumuzdan sikayetci olmalariymis. Herifler resmen mobbing yapicaz hazirlanin dedi toplantida.
Sosyal ağlarda paylaş

fetonun pkk nin zaten cok da ispatina gerek yok ki.hele ki oyp lilerde adamlar proflari citir citir budadi..oyp li lere neden acisin..

bu arada ufaktan sey konusulmaya baslandi..bu elemanlar ne yapacak nasil gecimlerini temin edecek..

dr lar icin konusayim ..memuriyetten ilisikleri kesildi..dr luk yapip yapamayacaklari saibeli ama sigortalarinda fislenme damgasi var bilmem ne sayili khk ile diye..yani aklini seven kimse onlari calistiramaz..
emekli olabilecekler mi?? belli degil..olanlardan bazilarini aldilar geri iptal ettiler diyorlar..

e bunlar disarida birseyler acmaya kalksa saglik bakanligindan ruhsat alman lazim..ona da izin vermez..

ki bu dr olanin durumu yani biraksan kose basinda hayatini kazanir ..

diger yerlerden gidenler ne yapacak adam isletmeci mesela hoca.disarida ne is yapacak..ilahiyatci mesela..

al bari hapse filan at bari karni doysun bunun colugu cocugu esi dostu da var..
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Yurt dışında post doc ara sonrada oralarda bir şeyler bak.

post doc tr de eglencelik ya..hani oraya gitme ve kalma ayagi gibi gorunse de son gelismelerden sonra kimsenin tr den birilerini almaya niyeti yok gibi..

yapsan da tr de gecerliligi yok bizim rektorle konustum da gideyim yapayim diye yap da dedi ne isine yarayacak zaten donup burada calisacaksin yine yapip ne yapacaksin madalya mi istiyorsun dedi..-kibarca tabi-..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...