Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Miui 8

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Foto derken kamera performansını görmek için mi?

Şurada çok güzel bir review var eğer öyle istiyorsan:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4-review-1119p8.php

Onun dışında kısaca yazayım kendi deneyimimi:

1. Cihaz çok kaliteli malzemeden yapılmış, Samsung'dan falan daha iyi bence kasası. Hoş pek çok marka Samsung'dan iyidir heralde... Yalnız diğer telefonlardan ağır. Bence bu iyi bir şey iPhone 6'da falan düşürüyor gibi oluyorum bazen arkadaşların telefonlarını ama kişiden kişiye değişir herhalde.

2. MiUI fena değil ama ben Nova Launcher kurdum.

3. Benim telefonum MiUI'ın fork'u gibi bir sürümle gelmişti neden bilmiyorum. Update almıyordu. MiUI'ın sitesinden normal global versiyonu indirip flashlarsanız sorun kalmıyor. Telefon KitKat ile geliyor. Takip etmedim ama heralde MiUI'ın Android 6.0 olan versiyonu çıktı. Mi 5 Android 6.0 ile geliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

4. GPS ayarları bozuk uydu bulamıyor. Rootlayıp config'i değiştirmek gerekiyor diyorlar, bir türlü elim değmedi yapmadım.

5. Donma, takılma vb. hiç yaşamadım. Ne yaptıysam dokunduğum an oldu, lag vb. hissetmedim kesinlikle.

6. 3 GB ram'i var, yetmediği bir durumla karşılaşmadım.

7. Ekran güzel, parlaklık iyi. Otomatik moddan çıkartıp daha da parlak hale getirmek mümkün. Gerek duyulmuyor ama.

8. Kamera resimleri çok hızlı çekiyor. Bazen doğru şeye odaklanması için telefonu sallamak veya uzaklaştırıp yakınlaştırmak gerekebiliyor. Resim kalitesine ortalama diyebiliriz herhalde. Yukarıdaki review'de örnek fotolar var.

9. Batarya 3000 mAh. Bu bataryanın çok etkisi oldu bu telefonu seçmemde. Aynı fiyat bandında böyle batarya ben telefon alırken yoktu, şimdi var mı bilmiyorum. Huwaei'nin 720p olan bir modelinde vardı, ama o telefon hem ısınma yapıyor hem de yavaşlamalar başlıyor birkaç ay sonra. Arkadaşımda o telefon var.

10. Çok konuşulduğunda hafif ısınabiliyor. Oyun yok bende o yüzden bilmiyorum oyun performansını.

Fiyat/performans olarak çok verimli kısacası. Kalitede feda ettiği pek bir kısım yok aslında, sadece kamerası vasat, geri kalan önemli noktaların tamamında - benim gördüğüm kadarıyla - başarılı.

Mi 5 için de çok iyi olacak diyorlardı en son, kağıt üstünde baya da iyiydi eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdilik bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...