Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

25-30k arası araç tavsiyesi

calimero

Öne çıkan mesajlar

ya ben punto kullandimda uzun yolda
tabi hangi model falan bilmiormda bu kasa iste
gitmeyen motor 120 de titreyen bi arabaydi.
aktiftablet said:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-2009-punto-65500-km-de-kacirmayin-327148039/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2008-punto-t-jet-dynamic-120-hp...kirmizi...full-323919311/detay

bu t-jet ler nasıl acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Hyundai i20 ler nasıl? Dün gözüme çarptı daha önce dikkat etmiyormuşuz demek ki dış görünüşü baya güzel ve modern. Donanım olarak baya doluydu deniyor falan filan. Önerir misiniz i20, ya da Clio versus i20 ne dersiniz? Diğer seçenekler off sanırım şu an.

i20 bence cliodan daha iyi bir alternatif benzinli dusunuyorsan. Yeni kasa i20'leri cok iyi tasarlamislar bence, cok hosuma gidiyor gorunumleri.

Unutmadan Hyundai'lerin dizel motorlarindan sikayetciydi kullanan tanidiklarim; zaten 1.5dci motoru cok iyi renault'nun. O yuzden dizelde clio.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

calimero said:

Hyundai i20 ler nasıl? Dün gözüme çarptı daha önce dikkat etmiyormuşuz demek ki dış görünüşü baya güzel ve modern. Donanım olarak baya doluydu deniyor falan filan. Önerir misiniz i20, ya da Clio versus i20 ne dersiniz? Diğer seçenekler off sanırım şu an.

i20 bence cliodan daha iyi bir alternatif benzinli dusunuyorsan. Yeni kasa i20'leri cok iyi tasarlamislar bence, cok hosuma gidiyor gorunumleri.

Unutmadan Hyundai'lerin dizel motorlarindan sikayetciydi kullanan tanidiklarim; zaten 1.5dci motoru cok iyi renault'nun. O yuzden dizelde clio.

Senelerdir Hyundai kullanıyorum almayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok okumadım fırsat değerlendireyim 35ler görünce :P

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sedan-symbol-1.5dci-joy-tamamen-servis-bakimli-323516466/detay

Galeri arkadaşımın, o daha rahat satar diye ilanı ona verdirdim beğenenler pm atabilir :P

bir kaç ay önce yeni bakım yaptırdım servis tabisi, yeni muayene 1 ay önce galiba yaptırdım direk masrafsız al kullan durumda
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ya ben punto kullandimda uzun yolda
tabi hangi model falan bilmiormda bu kasa iste
gitmeyen motor 120 de titreyen bi arabaydi.
aktiftablet said:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-2009-punto-65500-km-de-kacirmayin-327148039/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2008-punto-t-jet-dynamic-120-hp...kirmizi...full-323919311/detay

bu t-jet ler nasıl acaba?

Senin kullandığın 1.4 düz 70bg olandır muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yeni topic açmayayım, buradan belki ekmek çıkar.
35k civarında bir araç arıyorum ben de, çok dayanılmaz bir şeyse 40k'ya kadar çıkılır. Otomatik olması birincil tercih, benzin/dizel denkleminde pek fark etmez benzin olması. Ayda taş çatlasa 1-2k km anca yaparım diye düşünüyorum. Çok ölü bi araç olmasa iyi, 100-125k yapmış, en fazla 4-5 yaşında.

Polo güzel, sorunsuz diyorlar ancak donanım olarak çok tatmin edici olmadığına yönelik yorumlar okuyorum. En azından yokuşlarda kaymasa, usb bağlantısı olabilse şık olur.
Fiesta en iyi seçenek gibi duruyor gerek fiyat gerek donanım yönünden ama biraz fazla hantal diye okudum.
Clio için pek güvenilir değil diyorlar, sarsılma probleminden dem vurulmuş.
Peugeot 207 ya da 208, Corsa ve Ibiza hakkında çok yorum okumadım, belki buradan görüş bildirilebilir.

Mümkün mü yoksa kriterlere göre düşük bir fiyat aralığı mı tutuyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

40k civarina 2014 2. Sevkiyat polo bulursan kacirma derim ben. Gerci otomatik bulman imkansiz gibi ama yokus kalkis destegi vs. her sey var. Clio'yla da uzun yol yaptim; yorumlarim bi topic'te vardi; hesapli denk gelirse alinabilir belki ama ben almam yani.

Fiesta'yi kullanmadim, binmedim. Is arkadasim kullaniyor, memnun.

Bu araclar haricinde corsa da bence iyi bir secenek. 40k civarina otomaik dizel corsa alinir sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir eskiden anlardim hanima kiza filan kullanmasini bilmiyor diye mumkun oldugu kadar primat modda alinirdi da..ne bileyim zaten artik arabalar akillandikca tepki sureleri artti..yani gaza basiyorsun 1 sn kadar sonra etkisini hissediyorsun frene basiyorsun once bir bosalir gibi oluyor eskisi gibi direkt koklemiyor cihazlar..otomatikte de ole sen gaza basican alet algilayacak yerine getirecek..sollamak istesen sollayamazsin roketleyecegim derken sıkılırsın filan..harbi kullanirken yoruluyorum otomatik arabalari..
Sosyal ağlarda paylaş

Abi öyle değil. En son hangi otomatik arabayı kullandın bilmiyorum ama 2012 Fiesta'ların bile otomatiği responsive. Hele biraz üst segmentte direkt lezzetli oluyor. Basıyorsun gidiyor, uçuyor hatta.

Manuel ciddi yoruyor yani. Bahsettiğin yakıt tüketim farkı kayda değer bir fark bile olmaz, o kadar hamallıktan kurtulduğuna değiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...