Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser hakkında, benimle ilgili aslında

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Ben Çetin'in (Kuddusimavra) kardeşiyim,
Burdan baş sağlığı mesajlarınızı okudum.
Öncelikle çok teşekkür ediyorum.
Abim çocuk ruhluydu,gülünce çocuk gibi gözlerinin içi parlardı.
En büyük kızgınlığı 5dakika sürerdi.İflah olmaz bir sevgi insanıydı.Herşeyi ve herkesi çok severdi.
Bazen kullandığı sivri ifadeler sadece dilindeydi.Karıncayı bile incitemeyecek kocaman yüreği vardı.
Kızgınlıklarını çok kolay unuttuğu halde hayal kırıklıkları ve üzüntülerini kolay unutamaz içine atardı.Ailemizde hiç olmayan lanet mide hastalığı duygusal sıkıntı ve hayal kırıklıklarını içine atanlarda daha sıklıkla görülmekte.
Bazıları yazmış burda paticik.com'da "adamı banlıyorlar,banlıyorlar adam yine geliyor" gibisinden.Onun gelme sebebi iflah olmaz insan sevgisindendi.Biz malesef milletçe yaşarken birbirimizin kıymetini bilmiyor kolay kırıyoruz.
Hayatı boyunca çalıştığı işyerlerinde malesef çok hayal kırıklıkları oldu,sonra yaşadığı ülke dilediği gibi olmadığı için hayal kırıklıkları oldu.Bu site gibi kapalı küçük toplumlar,okul arkadaşları,asker arkadaşları gibi daha küçük topluluklarda teselli aradı.Vefatından sonra okuduğumda gördüm ki malesef burda da hayal ettiği ortamı tam olarak bulamamış.Çok kez banlanmış ve neden banlandığına dair onlarca yorumlar olmuş.Çok acı bir şekilde öğrendik ki hayat çok kısaymış.Keşke bu kadar çocuk ruhlu olmasaydı,belki bu kadar hayal kırıklıkları olmazdı, belki bu illet hastalığa yakalanmazdı,çünkü ailemizde böyle bir hastalık yoktu.
Bir süre onun yazdıklarını okumak için foruma gireceğim,bu sırada abimin anısına arada bazı yorumlar da yazarım diye düşünüyorum.
Sonra sanırım paticikten ayrılırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Voys said:

Tam ne kanseriydi kuddusi? leğen kemiğinde tümör dışında göremedim yazıda.

cetin abinin midesinde agrilar oluyormus eskiden beri o da rennie talcid tarzi ilaclari kullanip cok da ustune dusmuyormus midedeki bu illet de zamanla kalca kemigine ordan da beyne sicramis ama iste o evreye gelene kadar fark edememis mlsf

up laninca gene bir huzun kapladi :(
Sosyal ağlarda paylaş

KUDDUSIKARDES said:

Ben Çetin'in (Kuddusimavra) kardeşiyim,
Burdan baş sağlığı mesajlarınızı okudum.
Öncelikle çok teşekkür ediyorum.
Abim çocuk ruhluydu,gülünce çocuk gibi gözlerinin içi parlardı.
En büyük kızgınlığı 5dakika sürerdi.İflah olmaz bir sevgi insanıydı.Herşeyi ve herkesi çok severdi.
Bazen kullandığı sivri ifadeler sadece dilindeydi.Karıncayı bile incitemeyecek kocaman yüreği vardı.
Kızgınlıklarını çok kolay unuttuğu halde hayal kırıklıkları ve üzüntülerini kolay unutamaz içine atardı.Ailemizde hiç olmayan lanet mide hastalığı duygusal sıkıntı ve hayal kırıklıklarını içine atanlarda daha sıklıkla görülmekte.
Bazıları yazmış burda paticik.com'da "adamı banlıyorlar,banlıyorlar adam yine geliyor" gibisinden.Onun gelme sebebi iflah olmaz insan sevgisindendi.Biz malesef milletçe yaşarken birbirimizin kıymetini bilmiyor kolay kırıyoruz.
Hayatı boyunca çalıştığı işyerlerinde malesef çok hayal kırıklıkları oldu,sonra yaşadığı ülke dilediği gibi olmadığı için hayal kırıklıkları oldu.Bu site gibi kapalı küçük toplumlar,okul arkadaşları,asker arkadaşları gibi daha küçük topluluklarda teselli aradı.Vefatından sonra okuduğumda gördüm ki malesef burda da hayal ettiği ortamı tam olarak bulamamış.Çok kez banlanmış ve neden banlandığına dair onlarca yorumlar olmuş.Çok acı bir şekilde öğrendik ki hayat çok kısaymış.Keşke bu kadar çocuk ruhlu olmasaydı,belki bu kadar hayal kırıklıkları olmazdı, belki bu illet hastalığa yakalanmazdı,çünkü ailemizde böyle bir hastalık yoktu.
Bir süre onun yazdıklarını okumak için foruma gireceğim,bu sırada abimin anısına arada bazı yorumlar da yazarım diye düşünüyorum.
Sonra sanırım paticikten ayrılırım.

Modlar'dan birisi bu mesaji gormemis, Ceto'ya saygisizlik yapiyo birisi diye dusunup ucurmus bu kullaniciyi. Geri actik simdi de mesaj geri gelmemis, onu da onayladim.

Fake degil, sorun yok, kaldigimiz yerden devam. Buyrun...
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Modlar'dan birisi bu mesaji gormemis, Ceto'ya saygisizlik yapiyo birisi diye dusunup ucurmus bu kullaniciyi. Geri actik simdi de mesaj geri gelmemis, onu da onayladim.

Fake degil, sorun yok, kaldigimiz yerden devam. Buyrun...

Eywallah. Fake olmadığını öğrenmiş olduk en azından.

Kardeşine de allah sabır versin bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

kemiğe sıçrayan tür gerçekten çok kötü,
kemik olduğu için kanserli parça kesip alınamıyor,
bizim enişte de bundan hayatını kaybetti geçen hafta. Haziranda sapasağlamdı, Ağustosta bacakları ağrımaya başladı, 3 ay dayanabildi.

cidden cok fena
basiniz sag olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ginaly said:

kemiğe sıçrayan tür gerçekten çok kötü,
kemik olduğu için kanserli parça kesip alınamıyor,
bizim enişte de bundan hayatını kaybetti geçen hafta. Haziranda sapasağlamdı, Ağustosta bacakları ağrımaya başladı, 3 ay dayanabildi.

Başın sagolsun. Şu illete bir çare bulamadılar. Bu dünyadan acı çekmeden gitmekte zor birşeymiş onu öğrendim.

Kuba'lı doktorların buluşu CIMAvax hakkında yeni bir article

https://ww2.kqed.org/futureofyou/2016/11/16/cuba-has-a-lung-cancer-vaccine-now-u-s-patients-will-test-it/
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun.

En azından yılda 1 kontrol ettirmek lazım vücudu, cidden hiç anlaşılmıyor bu meret. Komple test için bildiğim kadarıyla PET taraması var ama onu da herkese yapıyorlar mı acaba emin değilim.

Annem de geçen sene yakalandı kansere, ameliyat kemo falan derken neyseki şu an temizlenmiş görünüyor. Ama bu noktaya gelme sebebi önceden periyodik gittiği meme kanseri kontrollerine, bir doktora kızdığı için 4 yıl boyunca gitmemesi. Düzenli gitmeye devam etse daha önce fark edilecekti belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Evde otururken nedense durduk yerde Kuddisi'nin yazdığı bazı yazılar aklıma geldi. 2014 Yılında yemek alışkanlığı ile ilgili bazı yazılarıydı. O zamanda içimden "ben öyle beslensem kesin kanser olurum" diye geçirmiştim. Flashback oldum, postlara gittim. Gerçekten de rahmetli kendine yazık etmiş.

21 Jan 2014, 18:13

KuddusiMavra said:

sigarayı bıraktım, ekmek yemeyi kestim (ki her öğünde 1 ekmek yiyordum), şekeri bıraktım...çayı bırakamadım...

Bildiğim kadarıyla bıraktım dediği şeylerin hepsi kanser hücrelerini besleyen şeyler. Ve bunları yıllarca tüketmiş.

KuddusiMavra said:

sabah saat 10dan akşam saat 6ya kadar 40 cc lik özel bardağımdan 10 bardak içiyorum...
eve gittikten sonra evde de aynısından bulunan 40 cclik özel bardağımdan 5 bardak içiyorum.

yani kaba bir hesap ile günde 6 litre çay içiyorum.

Özetle aç karnına başlayarak günde 12 saat boyunca aralıksız 6 litre çay içiyor. Ve 6 litre çayı da bol şekerli içiyormuş. Söylediklerine bakınca yıllarca günde ortalama 100 küp şeker yemiş. Ama içtiği çay da çay değil. Bildiğin saatlerce kaynamış demli sanayi çayı:

KuddusiMavra said:

her gün istanbuldan çerkezköye geldiğim için erken çıkmak zorunda olduğumdan genellikle kahvaltı yapamadan çıkıyorum evden. işe geldiğimde saat 10a çeyrek kala falan oluyor.çaycımız saat 09:10-09:15 gibi koyuyor çayı ocağa.

benim damak zevkime uygun çay saat 10:00da hazır oluyor ve o saatten itibaren çaycı ablamız bardağımı boş bırakmıyor. açık çayı ya da çiğ çayı(henüz demlenmemiş)kesinlikle içemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben buraya aslında 2 hafta önce yazacaktım ama Paticik'te kişisel hayatımla ilgili ne yazsam kötü gittiğinden sonraya saklamıştım.

İlk mesajı okuduğumda kurban bayramının öncesindeydi ve konu sahibi abimizin anlattığı neredeyse her şey annemde de vardı. Deli gibi çay içer, dengesiz beslenir ve mide ilacı almadan duramaz. O günden beri diken üstünde duruyordum. Annem doktor korkusu olan birisi. O dönemler ikna edemedim bayram üstü diye.

Gel zaman git zaman benim de aklımdan çıktı bu olay. En son 3 hafta önce annem grip olunca karın bölgesinde ağrı hissetti ben de yeter dedim zorla gittik doktora.

Kontrolleri yaptık annemin safra kesesinde 3 tane polip çıktı 5.5 milimetrelik. 10 mm'i geçince patlayıp tümöre dönüşme riski bulunuyormuş bunların. Safra kesesini aldırdık ameliyatla, şimdi annem gayet iyi. Şimdi görünürde sadece aşırı fazla çay içmeden peynir yemeden gelen demir eksikliği var.

Buradaki her mesajı tek tek okuyamamıştım ama o günlerde ilk mesajı okuduğumda aklıma annem gelip gözüm dolmuştu. Benim diyeceğim şey belki Çetin abi hastalığı yenemedi ama beni bu konuda uyandırmış oldu. Tanıyanların başı sağ olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...