Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanser hakkında, benimle ilgili aslında

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

yazıldı mı bilmiyorum ama kımız içmeni tavsiye ederim. tadı iğrenç ama birebir faydasına şahit oldum. tabi kişiden kişiye değişir.

annemin yakın arkadaşı akciğer kanseriydi. bir dönem kımız içti. koli koli sipariş veriyorsun. kadın çok rahatladım öksürmüyorum kendimi çok iyi hissediyorum diyordu o dönem bi ayaklandı. sonra maddi durumlardan ötürü devam edemedi. aylar içinde kötüleşti yürüyemiyordu vs. sonrası malum.

annem de alıyordu mesela. ki çok öksüren kadındır. öksürmüyordu bildiğin. fakat o da tadından dolayı dayanamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Buluşma ayarlayıp ziyarete gidelim. Rahatsız olmazsa bizden kuddisi reis.

Biz gidiyoruz aslında. Kalabalık rahatsız etmesin diye söylemedim ama belki sizleri görmek Çetin abinin hoşuna gider. 13 Ağustos Cumartesi günü toplanıp Çetin abiye yakın olan, Bahçelievler tarafında bir yerde görüşeceğiz. İlgilenen olursa söylesin, beraber toplanıp gideriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

yazıldı mı bilmiyorum ama kımız içmeni tavsiye ederim. tadı iğrenç ama birebir faydasına şahit oldum. tabi kişiden kişiye değişir.

annemin yakın arkadaşı akciğer kanseriydi. bir dönem kımız içti. koli koli sipariş veriyorsun. kadın çok rahatladım öksürmüyorum kendimi çok iyi hissediyorum diyordu o dönem bi ayaklandı. sonra maddi durumlardan ötürü devam edemedi. aylar içinde kötüleşti yürüyemiyordu vs. sonrası malum.

annem de alıyordu mesela. ki çok öksüren kadındır. öksürmüyordu bildiğin. fakat o da tadından dolayı dayanamadı.

cok merak ettim nerden verilebiliyor siparis?
Sosyal ağlarda paylaş

Acil şifalar diliyorum, geçmiş olsun.

Nigger_of_the_sand said:

cok merak ettim nerden verilebiliyor siparis?

İzmir'de tanıdık bir kazak çiftliği var. Koli ile türkiyenin her yerine kımız kargoluyorlar, tavsiye edebilirim. Sağlık açısından tereddüt ederdim ben ne de olsa at sütü ama bakanlık onayları da var.

websitesi

Kendi durduğu yerde fermente olur alkolü artar o sebeple tüketim süresini uzun tutmamak gerekir alkollü olması istenmiyorsa.
Değişik bir tat, gırtlakta kötü bir tat bırakıyor ama her gün içildiğinde rahatsız etmemeye başlıyor. Bir ara çok vardı evde her gün içiyordum yararlı diye de oradan biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Çarşamba aldığım kemoterapinin etkisi dün vurdu beni.Bu nedenle bayağı bitkin geçirdim dünü.Bu sabah daha iyiyim ve mesajlarınızı tek tek okudum.Eskiden olsa üşenmez her birine tek tek cevap verirdim ama her biri istisnasız o kadar güzel,o kadar içten,o kadar samimi ki;ağlayarak yazıyorum şu satırları.Her birinizin gönül gözlerinden tek tek kocaman öpüyorum canlar.Moral verdiniz.Güç verdiniz.İnşallah size benimle ilgili iyi haberler de veririm tez zamanda.Tüm mesajlar ve ömler için her birinize çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız.
edit:wishmaster ve pascal'ın dediği gibi 13 Ağustos'ta bizim evin burada(Bahçelievler'de)bir buluşma olacak.Evden çok uzaklaşamıyorum ne yazık ki.Dileyen olursa buyursun gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok geçmiş olsun. İlk yazdığın hariç okuyamadım diğer postları ama sen sevdiklerim üzülüyoru denklemine katma kesinlikle. Sana iyi gelecek olsun kutuba yürüyerek gider onlar, bir küçük gülümsemen için hastaneyi yakarlar. Sen hem kendin için hem de sevdiklerin için iyi olmaya çalışacaksın. Senin iyi olman, gülümsemen onlara; en büyük gelecek, en mutlu yemek, en mutlu hayat o yüzden iyi ol. Çok çok geçmiş olsun tekrardan
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Çarşamba aldığım kemoterapinin etkisi dün vurdu beni.Bu nedenle bayağı bitkin geçirdim dünü.Bu sabah daha iyiyim ve mesajlarınızı tek tek okudum.Eskiden olsa üşenmez her birine tek tek cevap verirdim ama her biri istisnasız o kadar güzel,o kadar içten,o kadar samimi ki;ağlayarak yazıyorum şu satırları.Her birinizin gönül gözlerinden tek tek kocaman öpüyorum canlar.Moral verdiniz.Güç verdiniz.İnşallah size benimle ilgili iyi haberler de veririm tez zamanda.Tüm mesajlar ve ömler için her birinize çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız.
edit:wishmaster ve pascal'ın dediği gibi 13 Ağustos'ta bizim evin burada(Bahçelievler'de)bir buluşma olacak.Evden çok uzaklaşamıyorum ne yazık ki.Dileyen olursa buyursun gelsin.

Abi ne güzel ifade ediyorsun kendini ama hep ağlıyorsun, ağlayarak geçiyor mu bu lanet hastalık ?

Benim bildiğim en iyi ve belki de tek etkin tedavi moral üstünlüğü ve yaşama arzusu.

Günlük tutuyor musun ? Her tedavi sonrası yaşadıklarını not ediyor musun ? Hayata dair paylaşımlarını artırdın mı ? Geleceğe dair planlar yapıyor musun ? Yoksa yatağında debelenip yarının çile dolu günlerini ve ayak bağı olduğunu düşünerek mi geçiriyorsun.

Bizim ailede bu hastalık maalesef genetik kurtulanlar kendilerini düşündükleri için kurtuldular, dedem kendini ayak bağı olarak görmeye başladığı zaman vücudu çöktü akciğer'de metastaz oldu, buda onu geri dönülemez yola soktu. Ancak gayet sorumsuz davranan dayım daha göreceğim günler var, yazacağım şeyler var diyerek gırtlak kanserinden sıyrılmayı başardı, amatör şair olarak şiir yazmaya, kendince roman kurgusu yapmaya ve sıklıkla eşiyle seyahat etmeye devam ediyor. Hatta kendisi şuan 70'i geçti, bu saatten sonra beni kimse tutamaz diyerek sigaraya tekrar başladı.

Yani sen ki forumda her şeye rağmen direnen, sürekli tartışan adam hemen süngüyü düşürmüşsün.

Arkanda kapı gibi ailen ve arkadaşların var, senin yokluğunda açta - açıkta kalacak değiller, kızına eşine de herkes gayet iyi bakacak ve onlarla ilgileneceklerdir ama eminim hayatları seninle birlikte daha güzel olacaktır, senin varlığın kızına ekstra bir rahatlık ve öz güven sağlayacaktır. Eşin senin varlığın sayesinde daha rahat hareket edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben yeni görüyorum topiği
Daha irana gelicektin burdan ülkeyi kurtaracaktık yahu. Neyse artık iyileşince gelirsin.

Bir çok arkadaşım kanser oldu, Birtanesi daha üniversitede olmuştu testislerinden, bir tanesi bi kaç sene önce oldu yumurtalarından. Hepsi iyiler şimdi. Seninde iyi olacak inşallah geçicek gidicek.

Buraya hep yaz. Yazdıkça rahatlarsın hem.

KuddusiMavra said:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...