Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2016 Rio Olimpiyatları

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

Ehe ben de diyecek birşey bulamadım bu söze. Böyle ahlaksız sporcu yetiştirmektense madalya fln. almayalım ki şu anda hem ahlaksız,cahil sporcular yetiştiriyoruz hem de madalya alamıyorlar zaten asdaf.

Hani batmadan cıkamayız diye bir söz vardır ama bu söz bizim için geçerli degil. Battık ama halkın umrunda degil. Sporcu yetiştirmek adına yine herkes tanıdığının cebini dolduruyor. Dopingler fullthrottle devam ediyordur eminim.

Özet:
https://aa.com.tr/uploads/TempUserFiles/Grafik%2F2016%2F08%2Folimpiyat_macerasi_555.jpg

Tabi bu arada toplam branş sayısı, madalya sayısı cok arttı son olimpiyatlarda bunu da belirtmekte fayda var ama sonuç daha kötü :)
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:

Twitter'da saçma sapan bir yorum yaptı diye bir sporcunun dünya standartlarında kabul görmüş emeğini çöpe atamazsınız. Irkçı söyleminin cezasını çekmiştir. İnsan asma meraklısısınız
Irkçı söyleminin cezasını çekmiş olsa da kafa yapısının değişmediği çok açık.

Bu nedenle ahlaksız bir sporcu, burası da net.

Ahlaksız bir sporcu ile madalya almaktansa, sıfır madalya ile dönmeyi tercih ederim ben bu ülkenin vatandaşı olarak.

Hamza Yerlikaya da mesela söylem olarak siyaseti spora karıştırmayı çok seven bi adamdı ama bu kadar net ırkçılık ve terbiyesizlik yapmadı hiç bir zaman. Sporunu yaptı, bu yüzden de genel olarak sevildi objektif düşünen spor severler tarafından. Önünde böyle bir örnek varken ağzını tutamıyorsan, cezasını öyle 6 ayla falan kurtaramazsın. Bütün kariyerine yapışacak bu leke, emekli olana kadar da Irkçı güreşçi Rıza Kayaalp olarak anılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden biliyorsun kafa yapısının değişmediğini, ahlaksız olduğunu tanıyormusun adamı. Neresinde var sol görüşün bu önyargı, bu nefret. Takdir edersin etmezsin o senin bileceğin iş. Fakat kimsenin adamın kazanmasına sevinildi diye insanlara saldırıp aşağılayıcı yorumlar yapmaya hakkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

dunya standartlarında kabul gormus olması iyi bir sporcu oldugunu gostermez. Ayrıca iyi sporcu olmak icin fiziksel anlamda super olmak da tek basına kriter degil.

Mesela su haberdeki kadın sporcudur, Rıza degildir.
http://www.ntv.com.tr/galeri/spor/rioda-centilmenlik-ornegi,Dg7OZxM-REitQ6HWOKP6Cg/Nj4FpfO9302kn4zu6SUwmQ
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:

Nerden biliyorsun kafa yapısının değişmediğini, ahlaksız olduğunu tanıyormusun adamı. Neresinde var sol görüşün bu önyargı, bu nefret. Takdir edersin etmezsin o senin bileceğin iş. Fakat kimsenin adamın kazanmasına sevinildi diye insanlara saldırıp aşağılayıcı yorumlar yapmaya hakkı yok.
yorumunun her yerinden cehalet akıyor, kusura bakma.

Kafa yapısının değişmediğini adamın olay sonrasındaki açıklamalarından ve devam eden süreçten takip ediyorum. Herhangi bir nefret söylemi yok mesajımda, utanıyorum sadece böyle bir sporcuya sahip olduğumuz için ülke olarak.

Sol görüşe nerden bağladın hiç anlamadım zaten, kavga etmek istiyorsan bu tavrını anlarım ama.

İnsanlara saldırma da göremiyorum ben önceki mesajlarda, sadece Rıza ve ailesine çomar yavrusu denmiş. Diğer tüm mesajlarda insanlar görüşünü belirtmiş ve Rıza'nın alacağı madalyayı istemiyoruz denmiş genel olarak. İnsanların görüş bildirmesinin neresi saldırı?

Neyse uzatmanın anlamı yok, Rıza ahlaksız bir adam ve sporcudur. Başarılarına zerre saygım yok. Önce insan olmayı öğrensin, ondan sonra gidip sporunu yapsın. Ülkemizi de bu ırkçı söylemle rezil ettiği ve adının geçtiği her yerde bu ırkçı söylem ile hatırlanacağı için de utanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

spawn77 said:

yorumunun her yerinden cehalet akıyor, kusura bakma.

Kafa yapısının değişmediğini adamın olay sonrasındaki açıklamalarından ve devam eden süreçten takip ediyorum. Herhangi bir nefret söylemi yok mesajımda, utanıyorum sadece böyle bir sporcuya sahip olduğumuz için ülke olarak.

Sol görüşe nerden bağladın hiç anlamadım zaten, kavga etmek istiyorsan bu tavrını anlarım ama.

İnsanlara saldırma da göremiyorum ben önceki mesajlarda, sadece Rıza ve ailesine çomar yavrusu denmiş. Diğer tüm mesajlarda insanlar görüşünü belirtmiş ve Rıza'nın alacağı madalyayı istemiyoruz denmiş genel olarak. İnsanların görüş bildirmesinin neresi saldırı?

Neyse uzatmanın anlamı yok, Rıza ahlaksız bir adam ve sporcudur. Başarılarına zerre saygım yok. Önce insan olmayı öğrensin, ondan sonra gidip sporunu yapsın. Ülkemizi de bu ırkçı söylemle rezil ettiği ve adının geçtiği her yerde bu ırkçı söylem ile hatırlanacağı için de utanıyorum.

Öylemi cahilmi oldum şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:

Hiç kimse Rıza'yı haklı görmüyor burda, tavrınız çok acaip. Bu kadar doğru bir konuyu o kadar yanlış savunuyorsunuz ki, idamı alkışlayan kale halkından farkınız yok.

Adamın ırkçı tweetini beğenmedik, olimpiyatlarda gümüş madalya almış. Bu olayların birbiriyle alakası yok.
Nasıl alakası yok yahu? Biz diyoruz ki adamın karakteri bozuk. Karakterli ve ahlaklı, düzgün bir sporcu o tweeti atmaz.

Karakteri bozuk ve ahlaksız bir sporcunun aldığı madalyaya da sevinmiyoruz işte. Bu kadar zor mu bunu anlamak?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

http://www.facebook.com/AlJazeeraTurk/videos/1227449873951987/

Ya benim annesine,babasına lafım yok. Onu öylesine yazdım. Köylü insanıdır. Eskiden imkanlar yoktu okumaya vs...Ne diyim ,Tayyip'in altın madenı onlar.

Ama bu adam eğitilmemiş çomar yavrusu olarak kalmış.

http://3.1m.yt/k60GW-l.jpg

şu yorumları oku, gel de uyuz olma abi. :) (Tutya Yılmaz'dan bahsediyor)
Sosyal ağlarda paylaş

körüklemek istemiyorum konuyu ama şunu anlayabilmeliyiz.

sporcunu sevmeyebilirsin ( aptalca yada ırkçı söylemlerinden, düşüncelerinden dolayı ) ama uluslararası bir müsabakada bayrağın bu adamın üzerinde ise, karşı tarafı desteklemek (yukarıdaki sebeplerden dahi olsa ) pek sağlıklı gelmiyor bana.

adamın karakteri, düşünce yapısı benim de hoşuma gitmedi.

fakat adam güreşçi ve iyi güreşerek uluslararası bir müsabakada final oynuyorsa ben bizim (türkiye yi temsil eden güreşçiyi - anlamayan embesiller olursa diye ekliyorum bunu) güreşçimizi tutarım.

emin olun bu tip ırkçı söylemler yapan (çeşitli ülkelere, insanlara karşı) yada o kafada bulunan çeşitli ülkelerden birçok sporcu vardır orada. (bu iyi birşey değil tabiki)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...