Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sigara kullanan ve kosuya baslayan var mi?

nienna

Öne çıkan mesajlar

Yemek yedikten 2 saat sonra kosmak yetmiyor mu, tok olarak yani. Aç mı koşmalı ara öğün yiyip? Tam ayarı nedir bunum

Bugun tekrar çıktım, dünkü gibi koştum. 90-100 dk geçmişti yemekten, bi ara kusacak gibi hissettim falan.

Yalnız ne özlemişim spor yapmayı, eve gelip terli terli duş yapmak falan. süper hissettiriyor. Geçmez umarım heves. Eylülde salona da yazılıp bi gün koşu bi gün spor yapayım istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

boztu said:

Halen dasaaa'dan "Lan öyle lüzumsuzca koşmak sağlığa zararlıdır. Onu yapana kadar arada 3-5 durak yürüyün. Saçma sapan iş yapıyorsunuz" açıklaması gelmedi. O yapsın ben de "evet haklı" diyeceğim.

tanisiyor muyuz?

bence kardio icin kosmak cok sagliklidir. ise gec kalin 2-3 durak kosun daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

couch to 5k diye program var uygulamış olan var mı hiç? App'i var bi tane, orjinali 5.5 tl. alsam mı acaba

adidas'ın koşma programını indirdim, 28dk'da 5k koşmaya hazırla beni diye training schedule oluşturdum. ilk 4 gün için "5dk hızlı yürüyüş + 15dk tempo koşu + 5dk hızlı yürüyüş" yapmışlar.

15dk aralıksız koşu fakat zor geldi. couch to 5k'da ilk haftada sadece 60sn koş 90sn yürü x5 gibi bir program var mesela. direkt patatesken koşturmaya yönelik bi program yani. napsam bilemedim.

bu arada 3 gündür aralıksız koşuya çıktım 30'ar dakikalık 3.5-4km'lik. gece eve gelince oturup kalkarken zorlanıyorum sünnet olmuş gibi yürüyorum falan :D
1 gün ara mı vermeliyim ki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yemekten 3 saat sonra en rahat şekilde koşabiliyorum. Sabah kaltığımda aç karna koşacaksam eğer bir yada yarım dilim ekmeğe fıstık ezmesi sürüm koşuya çıkıyorum.

Vücudunuzu dinleyin, kaslarınız çok yorgunsa koşmayın dinlendirin. Sporcu sakatlıkları darbe, yanlış hareket değil genelde yorgunluk eşiğini fazla zorlamaktan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

boztu said:

Halen dasaaa'dan "Lan öyle lüzumsuzca koşmak sağlığa zararlıdır. Onu yapana kadar arada 3-5 durak yürüyün. Saçma sapan iş yapıyorsunuz" açıklaması gelmedi. O yapsın ben de "evet haklı" diyeceğim.

tanisiyor muyuz?

bence kardio icin kosmak cok sagliklidir. ise gec kalin 2-3 durak kosun daha iyi.

Hayır tanışmıyoruz henüz. Ben sizin fitnessla ve mücadelesiz sporlarla alakalı yorumlarınızı hayranlıkla takip ediyorum sadece.

Ve bence haklısınız durak durak yürümek konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...