Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ne istiyorum?

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Sanırım 5 yıldır falan patiye açtığım ilk kişisel konu olabilir, ama elbette troll sünnettir.

Son zamanlarda düşünüyorum, ama bir cevaba ulaşamadım. Hayatımı nasıl geçirmek istediğim konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok.

Çok basit bir problem, hani dünyanı yeniden keşfettiğim falan yok ama, ne bileyim.

İyi bir işim var, iyi de yapıyorum. Ama cidden çok sıkıldım artık. Sabah kalk servise bin git bilg başına otur bütün gün bir yarış içinde üzerinde sürekli baskı vs vs. saçma sapan hırslı insanlar ofis dedikoduları terfi telaşları ot bok.. Baydı şu ortam. İş değiştirmeyi de düşündüm, e gittiğim yer de aynı olacak ki. Sistem bu sonuçta. Ha sistemin içinde sevdiğin bir alan olur falan, e o da yok abi. Bugün içimden pazartesi gidip küt diye istifayı basmak geldi. "Abi iş bulmadan iş bırakıl.." çaat bir tokat.

Ne yapacağımı, nasıl bu durumdan çıkabileceğimi hiç bilmiyorum. Bunu bana şöyle şöyle yap yazın diye anlatmıyorum ama belki benzer sıkıntıyı çekmiş / çeken bilirleri vardır. Ben şöyle bir çözüm buldum der falan diye biraz içimi dökmek istedim.

King regards.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ben marangozluk yapıyorum
o da sana gelmez
yakında bırakıcam tarıma başlayacağım

Marangozluk iyi birakma.

Biz de burada elimizden geldigince su kontrasindan mutfak siktik. Insan mutlu oluyo

Sali da ham mobilyalarim gelecek ustune patine+plastik boya sonra ver zimparayi al eskitilmis mobilyayi. Son kat da sprey selulozik sikiyorum ustune...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 40'a merdiveni dayadım 2 seneye kısmetse. Bu tür düşünceler son 7 8 senedir hep kafamda var. Geçen sene işi bıraktım. İş bulmadan. Evde 2 3 ay geçti. Boş. Sonra bişeyler bulmak lazım olduğundan araştırdım ve bir arkadaşla eski işimize benzer bir şeye giriştik. 7 8 aydır buradayım. Eski işimdeki maaşımın yarısını kazanıyorum. Stresim %200 azaldı. Tabii ki işimiz yeni ve müşterimiz de çok değil, ilerde ne olur bilmiyorum ama. Eski işteyken kazanca göre yaşamaya devam edemiyorsun tabi. O biraz sıkıntı veriyor. Kazancı iyi kontrol etmek lazım, aksi halde hüsran olabilir. Eski işimde günde 250 350 mail arası alıyordum, 3 farklı projeye bakıyordum, sabah 09.30'da gidip akşam bazen 23.00'da falan çıkıyordum. Hafta sonu yetmiyor, geceler yetmiyordu. Gece 02.00'da mail alıp cevap yazdığımı falan hatırlarım. Şimdi 17.45'te çıkıyorum, ertesi sabah 09.00'da ofiste oluyorum. Bazen evden 1 2 bişeye bakıyorum keyfi o kadar.

Avantajları var ama şimdilik dediğim gibi kazançtaki dengesizlik bir çok şeyden feragat etmeni gerektiriyor. Eğer kaldırabilirim ya ne olacak diyosan kendi yoluna bakmanı öneririm, yok aldığım maaşın yarısıyla ben naparım diyosan işe daha çok sarılmanı öneririm, daha çok sorumluluk al, yeni bir proje enerji verebilir, farklı içeriklerle devam etmeni sağlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Ben de 40'a merdiveni dayadım 2 seneye kısmetse. Bu tür düşünceler son 7 8 senedir hep kafamda var. Geçen sene işi bıraktım. İş bulmadan. Evde 2 3 ay geçti. Boş. Sonra bişeyler bulmak lazım olduğundan araştırdım ve bir arkadaşla eski işimize benzer bir şeye giriştik. 7 8 aydır buradayım. Eski işimdeki maaşımın yarısını kazanıyorum. Stresim %200 azaldı. Tabii ki işimiz yeni ve müşterimiz de çok değil, ilerde ne olur bilmiyorum ama. Eski işteyken kazanca göre yaşamaya devam edemiyorsun tabi. O biraz sıkıntı veriyor. Kazancı iyi kontrol etmek lazım, aksi halde hüsran olabilir. Eski işimde günde 250 350 mail arası alıyordum, 3 farklı projeye bakıyordum, sabah 09.30'da gidip akşam bazen 23.00'da falan çıkıyordum. Hafta sonu yetmiyor, geceler yetmiyordu. Gece 02.00'da mail alıp cevap yazdığımı falan hatırlarım. Şimdi 17.45'te çıkıyorum, ertesi sabah 09.00'da ofiste oluyorum. Bazen evden 1 2 bişeye bakıyorum keyfi o kadar.

Avantajları var ama şimdilik dediğim gibi kazançtaki dengesizlik bir çok şeyden feragat etmeni gerektiriyor. Eğer kaldırabilirim ya ne olacak diyosan kendi yoluna bakmanı öneririm, yok aldığım maaşın yarısıyla ben naparım diyosan işe daha çok sarılmanı öneririm, daha çok sorumluluk al, yeni bir proje enerji verebilir, farklı içeriklerle devam etmeni sağlayabilir.
Süper cevap.. Tam olarak istediğim bu biliyor musun? Düşününce buraya varmıştım. Ama sorun şu ki, bir "mesleğim" yok. Finansal Planlama üzerine çalışıyorum, bütçe-planlama departmanı yani. Ve çok büyük bir firma olduğu için, çok "company spesific" bir işim var. O yüzden gideyim kendi işimi kurayım gibi bir seçeneğim malesef yok..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...