Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Justice League (17 Kasım 2017)

Harvey

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

lol

cavill ve affleck hariç bu patates kadro ve konuyla kime çektirseler birşe olmaz bu filmden pek. neden bu kadar hype yapıldı anlamadım. snyder iyi yönetse bile whedon da avengers'ı yapmıştı yani. dönüp dolaşıp malzemenin kötü olduğunu kabul edebilecekler mi acaba.

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, Sam dedi ki:

lol

cavill ve affleck hariç bu patates kadro ve konuyla kime çektirseler birşe olmaz bu filmden pek. neden bu kadar hype yapıldı anlamadım. snyder iyi yönetse bile whedon da avengers'ı yapmıştı yani. dönüp dolaşıp malzemenin kötü olduğunu kabul edebilecekler mi acaba.

"DCEU fanı" diye bir şey çıktı. Saturation'i %90 indirip, Brightness'ı %90 indirip, sahnelerin bile anlaşılmayacağı kadar karanlık görüntüler çekince "İŞTE GERÇEK YETİŞKİN FİLMİ!" diye çıldırıyorlar. O yüzden de Snyder Cut bu kitle tarafından 100/100 notlanacak.

Sosyal ağlarda paylaş

Warner DCU ile ne yapacagini bilmiyor. Snyder cut, Wheldon version, kirpilan filmler hep bu kararsizligin eseri. Casual seyircinin kafasi corbaya dondu. Sonra hop reboot, yeni Batman, vs.

En azindan CW dizilerinde (Aka Arrowverse) ne kadar cheesy olsa da kendi icinde bir tutarlilikla devam ediyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, Gallant dedi ki:

Warner DCU ile ne yapacagini bilmiyor. Snyder cut, Wheldon version, kirpilan filmler hep bu kararsizligin eseri.

WB, DCEU ile ne yapacağını bilmiyor, evet. Ama Snyder Cut ve Wheldon Version dediklerinin bununla alakası yok. Snyder'a verilen filmin ortasında kızı ölüyor. Bu da filmi yarıda kesiyor. Devam etsin diye, zaten Snyder ile çalışan ve Snyder'ın "devam ettirsin" dediği Wheldon'a veriyorlar. O tamamlamak zorunda kalıyor. Snyder fanları bu filmi beğenmiyor. Snyder Cut çıksın diye dayatıyorlar, sonuç bu.

Sosyal ağlarda paylaş

Wheldon zaten devam etmemis ki, mevcutu toptan silip kendi kafasindakini uygulamis. Neredeyse butun sahneleri bastan cekmis, hikayeyi kirpmis. 2.5 saatlik kullanilmayan Snyder cekimi oldugu soyleniyor.

Snyder in kabahati daha ortada Cyborg, Flash, Aquaman filmleri yokken Justice League cekmeye kalkmasi. Hawkeye tarzi karakterleri tek tuk Avengers da yedirebiliyorsun, ama takip etmeyen seyirci icin takimin yarisinin kim oldugu belli degil.

Vaktiyle Wheldon version i sinema da izlemistim, cok kotu bulmustum. Belki yoklukta Snyder cut a bakarim.

Sosyal ağlarda paylaş

On 16.03.2021 at 11:32, Gallant dedi ki:

Snyder in kabahati daha ortada Cyborg, Flash, Aquaman filmleri yokken Justice League cekmeye kalkmasi. Hawkeye tarzi karakterleri tek tuk Avengers da yedirebiliyorsun, ama takip etmeyen seyirci icin takimin yarisinin kim oldugu belli degil.

Bu WB'nin hatası yalnız, bildiğim kadarıyla Snyder falan buna sıcak bakmıyor. Hatta söylenenlere göre Cavill'de istememiş. Zaten o da ayrılıyormuş Superman'den diyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, Sam dedi ki:

o da bırakırsa çakma çin malı figüran lead'lerle nasıl devam ettirirler bilmiyorum. çünkü o flash'ı oynayan, cyborg'u oynayan filan onların tek başrol olduğu bir filme gidilip iki para verilmez.

Resmi olarak bırakan, "bundan sonra çekseniz de oynamam" diyen ilk kişi Cyborg'un oyuncusu oldu ki zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

begendim guzel olmus. 4 saat izletti bildigim filmi tekrar.. spo vermeyelim simdi degisik.

bunu izlesin izlemeyen.

sadece iki sahneyi kesmemesini isterdim,

Spoiler

do you bleed ve atlantislinin sevdasini sacma bir sekilde ifade ettigi ? (kementin ustune oturdugu yer)

bu iki sahneyi aramadim degil.

8.5

Sosyal ağlarda paylaş

Whedon dan iyiydi ama eldeki malzemeyle daha iyisi yapilirdi. 

Spoiler

Flash ve cyborg a gecen sefer henchman muamelesi yapilmisti. Burda en azindan flash i biraz daha tanitip , cyborg a daha derinlemesine giriyor. 

Aquaman e izlandada ne diye 10 dakka sarki soylediler kisminin cevabi yok. Denize girerken niye slo-mo, mantigi yok. Batan teknede intro sahnesinde yerli bi slo-mo kullanmissin ztn tekrar ayni sakalari yapmaya gerek var miydi bilmiyorum. Sadece burasi da degil , heryerde ayni olay. Vurucu sahnelerde yerli yerinde slo-mo kullanmaya lafim yok. Sonucta super kahraman filmi, kabul ettik bunu. Olacak tamam. Ama loius lane kahve alip caddenin kosesinden donerken de gerekli mi? 

WW sahneleri ne kadar iyi olsa da cok uzundu(themyscera demiyorum). Zaten bu karaktere 2 film cekilmis bu cut gelinceye kadar, (2017 release de bu kadar olsa belki tatavasini etmezdik) ama diger 3 karakterden calinan sureye degen bir sey gosterildi mi? orasi saibeli. Su bank heist sirasinda sirf deflect kasicam diye uzatilmis manasiz bir sahne, sarjor degistirene kadar tek bir adami etkisiz hale getirmek icin gereksiz bir patlama, asagida birsuru kisiyi riske atma vs. Acemi bi hero yapsa he dersin gecersin 5000 yasinda bu, en tecrubelisi goygoyu yapiyorlar sonra. 4 blok patlaticak bombanin 100-120ft yuksekten de yarim blokluk gucu varmis onu da gosterdiler. part 1 icin guzel bi baslangic degildi bana kalirsa. Tek ise yaradigi nokta beklentimi dusurdugu icin geri kalan partlari daha keyifle izledim, belki buna yaramistir gercekten. 

Superman revival a daha derinlemesine inip gecen seferki gibi "mother box iste bu, allahin isine karismayin" demeden aciklanmasi iyiydi. Reshootlar yuzunden olcak JL toplantisinda hepsi webcam e konusur gibi statik background da soz alip fikirlerini soylediler. Bi avengers shawarma sahnesi kadar olamamis ama bu da gecen seferkinden iyi denilebilir. 

Filmin en iyi yani belki steppenwolfe du. Zirh baya guzel, resolve guzel, ses guzel. Betrayal in detaylarina girilmedi ama gerek de varmiydi bilmiyorum. En azindan sirf kotu olayim kotusu degildi gecen seferki gibi. DeSaad da ayni sekilde guzel yanlardan biriydi. 

Batman kismi icin ilk filmde de aynisini dusunuyordum. Simdiki versiyonda da cok fazla sey degismedi. Batman dedigin adam plan yapar, yedek bi kac plani vardir, isler boka sararsa onun da plani vardir ki genelde sarar. Burda komple "iman" diyip, korlemesine yaptigi isler, hic bir yedek plani yokmus hissi. Belki daha fazlasini bekliyordum reshoot lardan ama bu haliyle batman bana biraz fazla kaptan amerika olmus gibi geldi. Worlds greatist detective / tactician dan Faith & leadership e ince bir gecis. Batman V superman de o tarafini biraz gorebiliyorduk.

Knightmare sahneleri benim en sevdigim konseptti, birinci BvS de colt 1911 le gezen batman ve evil superman konsepti cok cok iyiydi. Bunda leto joker ile o gereksiz konusma neydi, ne gerek vardi, O sahnede amac neydi hepsini havada biraktilar. Olmasa da olurdu bence.

Martian manhunter i fanservice olarak koymuslar , 2017 de niye yok ki dedirtmisti bunda en azindan goruyoruz. Hadi louise sahnesi tamam da, wayne e gidip abi bizim yerimiz burasi bisey olursa burdayiz dialogu yerine daha guzel sekilde bi teaser atilabilirdi bence. 

tl:dr kazak koklamali sahneler, gereksiz fazla ve yersiz slo-mo lar, yer yer gercekten kotu muzik ve mixing olmasa 7,5-8 lere zorlayip DCEU u tek basina ayaga kaldirabilme potansiyeli olan bi film olurdu.

Su halini bazi yerlerde gozlerimi devirerek de olsa keyifle izledim, notum 6,5

p.s. HBOmax da yayinlayip "imax icin cekmistik hehehe" diyip 4:3 yayinlama sacmaligi da ayri bi nokta. Ama kahve alip koseyi donen karaktere slo-mo yapan adamin creative vision i yuzunden boyle bir tercih yapildi demek...

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 16.03.2021 at 11:05, Gallant dedi ki:

Warner DCU ile ne yapacagini bilmiyor. Snyder cut, Wheldon version, kirpilan filmler hep bu kararsizligin eseri. Casual seyircinin kafasi corbaya dondu. Sonra hop reboot, yeni Batman, vs.

En azindan CW dizilerinde (Aka Arrowverse) ne kadar cheesy olsa da kendi icinde bir tutarlilikla devam ediyordu.

CW dizilerinin kötü yanı CW dizileri olmaları. Yani Warner DC dizilerini cizgi roman ve superhero konseptlerinden daha uzak, hedef kitlesi daha ilgisiz hangi kanala veririm dese başka kanal bulamazdı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...