Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Space Soldiers (Professional e-Sport Team)

calimero

Öne çıkan mesajlar

abi orası öyle de şimdi bu adamlar normal antrenman yapar gibi antrenman yapıyorlar herhangi bir sporda olduğu gibi bildiğim kadarıyla. Xantares'in ingilizcesi yok, sıfır İngilizce bir adamın İngilizce öğrenmesi ne kadar sürer sizce? Profesyonel futbolcularımız bilmiyor yahu İngilizceyi hakem el kol hareketiyle anlatıyor bu adamlar şampiyonlar liginde falan oynuyor. Ha diyeceksiniz ki tercümanı olsun, ona eyvallah bilemiyorum sormak lazım neden tercüman yok hazırlıksız yakalanılmıştır verilen videoda falan filan (tercümeyi yapan enişte). Ama oyun içinde Xantaaa bi yorum yap aga denildiği zaman yorum yapmaması, İngilizce bilmemesi falan çok büyük olay değil bence. Ha bilse İngilizce fena mı olur? Olmaz tabi keşke bilse ama dil de kolay öğrenilmiyor. Sürekli turnuvalarda olan ve sürekli antrenman yapan biri için de kolay olmasa gerek (diye düşünüyorum). Kanka bir dust atak değil çünkü olay ciddi antrenman var.
Sosyal ağlarda paylaş

ez for professional eSports organization ENCE E-sports containing of AWPer Aleksi "Allu" Jalli, ingame leader Mikko "xartE" Välimaa, rifler Miikka "suNny" Kemppi, allround player Juho "Juhob" Lampinen & the mad fragger Tom "stonde" Glad from the finnish eSports organization ENCE e-sports from the nordic country Finland.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin ingilizce bilmesine gerek yok iyi bir oyuncu olması için. Ama jargonu bilecek kadar hakim olsa iyi olurmuş.
Yine de üzerinde durmaya değmeyecek bir konuyu tartışıyorsunuz. Yeteneği, başarıları, eksikleri vesaire konuşmak daha iyi olabilirdi. Gerçi baktım ilk öyle başlamış konuşmalar sonra sonra kaymış bu tarafa.
Kimdir nedir bilmiyorum takip de etmem herhalde fakat ülkede bu spora ilham olabilecek her girişim önemlidir. Zamanında wcg vesaire kovalarken kimsenin umrunda olmazdık, bu yüzden bi yere gelemedik.
Devir de değişti şimdi heryer internet insanlar istediğine daha kolay ulaşıyor. Bunları izleyen yetenekli çocuklar daha bir motive olabilirler.
İn before bunlarla uğraşıcağına derslerine çalışsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bilmek istemiyordur, yeteneği yoktur... Kime ne. Dediğim gibi jargon bilmek yeterli. Çok ihtiyaç olursa terciman kullanılır. Dreamhack turnuvalarını izliyorum, alman myinsanity klanının dışında herkes tercümanla takılıyo, kimsenin ben ingilizce konuşmalıyım gibi derdi yok.
Koreliler mesela, çatır çatır oynuyolar çoğu ingilizce bilmiyor ama el üstündeler. Kraldan çok kralcılıkla, nitelikten çok nicelikle uğraşmayın olm.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Yahu bilmek istemiyordur, yeteneği yoktur... Kime ne. Dediğim gibi jargon bilmek yeterli. Çok ihtiyaç olursa terciman kullanılır. Dreamhack turnuvalarını izliyorum, alman myinsanity klanının dışında herkes tercümanla takılıyo, kimsenin ben ingilizce konuşmalıyım gibi derdi yok.
Koreliler mesela, çatır çatır oynuyolar çoğu ingilizce bilmiyor ama el üstündeler. Kraldan çok kralcılıkla, nitelikten çok nicelikle uğraşmayın olm.

Ama myi nasil ezdi bugun sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

@apple

Apple afedersin ama benim gördüğüm duyduğum yanlışım varsa düzeltin adamlar türkiye'de e-spor olayının hayal edemeyeceği noktadalar şu anda. Ha tabi bunda profesyonel olunması, sponsor destekleri, birebir bir firmanın bu takımı kurup belirli bir para koyması ortaya gibi nedenler yatıyor.

ingilizce kelimeyle mi hekşat yapıyorlar kardeş, adam oyununu oynuyor tier 2 vs denilse de takım sonuçta istatistiksel olarak birinci şu anda. top tier'e çıkıldığında da top 10 içinde olacak en kötü. başarıları yok dediğin takım baya baya öttürüyor danimarkalı 0 pingle oynarken bu adamların interneti falan gitmesine rağmen.

Az biraz destek da, 10 sezon fm oynayıp mark kerr'lerle aghahowa'larla load save yapıp 7-8 şl kupası müzeye koymak değil yani bu.

Tamam bilse iyi olur biz de bir şey demiyoruz da gelip "başarıları yok ki yea, ingiliççe bilsinler" demek abesle iştigal koyduk işte sıralamalarını.

hayır benim alakam yok şu saçma yorum beni bile sinirlendirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence tier 1 tier2 algisinda sorun var.
yerel başarılı olmaları beni ilgilendirmiyor suan öyle cs dünyasında adından söz ettiren bir takım değil. olur mu bilmiyorum.
hi turk kebab dan öteye giderlerse başarıdır.

İstatistik ise tamamen oynadıkları seviyedeki rakiplerinden kaynaklanıyor.
anca tier 1 takimlara donate atip "hi" derler işte

evet oynarken ingilizce gerekmiyor ama oynamak sadece bir kısmı bu işin, pasha bile kör topal ingilizce konusmaya kasiyor diğer takımlar ile fanlar ile iletişim halinde olman gerek.

top team olmak sadece headshot rate ile olmuyor iste. olayin mac dışı kısımları da var.

evet çölde bir bardak su bulunca seviniyoruz da hemen onu denizlerle okyanuslarla yaristirmayalim.

major finali oynamış takımlar bilr tier 2 diye geçerken SS icin daha erken

edit: ingilizce konusunda. bilmeyip ogrenmeye çabalayan insanla. bilmeyip ogrenmeye gerek yok zaten zamanım yok diyen adami aynı degerlendirmiyorum. burda topluluğun ne kadar parçası olursan o kadar büyük olursun o kadar fan toplarsin. sadece headshot atarak hayran kazanamazsin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Apple afedersin ama benim gördüğüm duyduğum yanlışım varsa düzeltin adamlar türkiye'de e-spor olayının hayal edemeyeceği noktadalar şu anda. Ha tabi bunda profesyonel olunması, sponsor destekleri, birebir bir firmanın bu takımı kurup belirli bir para koyması ortaya gibi nedenler yatıyor.

ı ıh cık yok öyle bir şey.

space soldiers zaten dark passage tarzı bir geçmişe ve kültüre sahip bir takım değil, zengin ve bu işlere ilgisi olan bir insanın para dökmesiyle oluşan toplama bir takım, şuan için de kimsenin hayal edemeyeceği bir noktaya falan varmadılar.

türkiyede e-spor olayının profesyonel anlamdaki lokomotifi lol zaten, cs-go daha az izlenip/oynandığı için en büyük yatırımları lol takımları çekiyor türkiyede, ki bu yıllardır oluyor. Ha ordaki takımlarımız da 3. sınıf bu arada :D
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

sanssizsansli said:

Ama myi nasil ezdi bugun sdfg

Abi kaçırdım maçı rebroadcastingden izlicem gece.
Zaten favorim myinsanity'di turnuvada. Adamlar fazlasıyla iyiler. Mvp black çoğu kişini favorisiydi ama bakalım. akşam görürüm artık :p
Sosyal ağlarda paylaş

Burada paz da benim çocukluk arkadaşımın kardeşi, zaten xantares ile ikisi taşıyor takımı diğerleri de arada eh sfdfss

Xantares bu arada bayağı popüler hatta 3 ay kadar önce major takımlardan birinden teklif almıştı. İngilizcesi yok kekonun işte istese de hareket edemiyor ama burada kral gibi geçiniyor yeteneği ile işte tsm bir Hasan Şaş işte 2002 dk sonrası sfsfds
Sosyal ağlarda paylaş

navi ya da nip le kapışmasın zaten, öncelikle minor lan lara katılabilen bir takım olmaları lazım, deli gibi antreman yapmaları lazım, karşı takımı tanımaları lazım, aim zaten var adamlarda dolayısıyla akıllı olmaları lazım falan filan. Olmaz değil, daha fazla destek lazım, doğru dürüst organizasyon lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...