Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stranger Things (2016) - Netflix

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Kız bilimkurgusu abi direk bu. Hedef kitlesi böyle şeyleri 1-2 mainstream yapıtta ya görmüş ya o kadar bile görmemiş kişiler olduğu için verimli ve başarılı, lafım yok. İyi veya yenilikçi değil ama hiçbir türlü. İlk sezonu "başladık bir defa" diye Lost gibi bitirdim de ikinciyi izlemem şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

kiz bilimkurgusu ? bilimkurgunun cinsiyetle orantili olmasi ? hmm.. ilginc. sevmemis olabilirsin, o konu ayri , ama begeni yoksunlugunu cinsiyetle ortusturmen gayet sacma.
Baggio said:

Kız bilimkurgusu abi direk bu. Hedef kitlesi böyle şeyleri 1-2 mainstream yapıtta ya görmüş ya o kadar bile görmemiş kişiler olduğu için verimli ve başarılı, lafım yok. İyi veya yenilikçi değil ama hiçbir türlü. İlk sezonu "başladık bir defa" diye Lost gibi bitirdim de ikinciyi izlemem şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol bölümünden kalitesiz troll gelmiş ad homineme sarmış, pek alındım :/

zeper: Ağırlığı bağyan olan büyükçe bir yeni nesil kitle böyle şeyleri anca güzel makyajlanıp güzel popülist malzeme haline getirildiğinde izliyor, bu bir gerçek. Daha önce onyüzbin defa işlenmiş, neler olup nasıl biteceği ilk bölümün yarısında %80 belli olan şeyi dahiyane zannedip ofisinde falan anlatınca bizlere de güzel facepalm malzemesi çıkıyor. Genellememin sebebi budur. Nesilden bağımsız olarak kadınların bilimkurgu ile daha az ilgilendikleri de bir gerçek.

İkinci sezondaki MJ yemi cuk oturmuş o yüzden, hedef kitleyi gerçekten mükemmel incelemişler, o konuda haklarını yiyemem. "Midnight in Paris" filminde veya aşağıdaki karikatürde yer alan bu cahil/poser kuşağın o fragmandan etkilenmemesinin kesinlikle imkanı yok.

https://devdala.files.wordpress.com/2015/03/11081437_10152888994803271_7228167493236775010_n.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar boş argümanların var ya. hiçbirinin altını dolduramıyorsun boyuna sıkmışsın.

sadece şu çocukların oyunculuğu için bile izlenir dizi eğer iyi oyunculuk ilgini çekiyorsa. onun dışında müzik seçimleri, çekimler, göndermelerle dolu bu dizi. konu ilgini çekmiyorsa izlemezsin ama izleyenlere laf atmak boş muabbetten başka bişi değil. hayır ilgi çekmeye ihtiyacı olan bir insan gibi gözükmüyorsunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin katılmaman altlarının boş olduğu anlamına gelmiyor ki?

Senaryo 30 senelik romandan özenme, konu artık klişe, her yeri %80-90 predictable olan diziye "giriş seviyesi bilimkurgu, bugüne kadar ilgilenmemiş amatörleri eğlendiriyor" demenin tam olarak neresi hatalı?

İki method acting, bir Winona Ryder delirmesi gördünüz diye çok kaliteli oyunculuk sanıyorsanız fazla diyecek bir şeyim yok. Müzikleri en iyi yanı olabilir evet, ona bir şey diyemem.

Bu kadar kaliteli dizinin yazı ile sıfır Emmy ödülüne layık görülmesi ile konuyu kendi namıma kapatıyorum.

Edik: Breaking Bad izleyip Better Call Saul izlemeyen bir kişinin referans kalitesinden bahsetmesi :p
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Senin katılmaman altlarının boş olduğu anlamına gelmiyor ki?

Senaryo 30 senelik romandan özenme, konu artık klişe, her yeri %80-90 predictable olan diziye "giriş seviyesi bilimkurgu, bugüne kadar ilgilenmemiş amatörleri eğlendiriyor" demenin tam olarak neresi hatalı?

İki method acting, bir Winona Ryder delirmesi gördünüz diye çok kaliteli oyunculuk sanıyorsanız fazla diyecek bir şeyim yok. Müzikleri en iyi yanı olabilir evet, ona bir şey diyemem.

Bu kadar kaliteli dizinin yazı ile sıfır Emmy ödülüne layık görülmesi ile konuyu kendi namıma kapatıyorum.

Edik: Breaking Bad izleyip Better Call Saul izlemeyen bir kişinin referans kalitesinden bahsetmesi :p

dizinin zaten klişe olmadığını söylemedim. insanları klişeliğinden yakalıyor zaten bir çok zaman. klişe olunca boş olmuyor ama dizinin içeriği yada kalitesinden bir şey eksilmiyor.

bir dizinin kaliteli olması için klişe dışı yada unpredictable falan olmasına gerek yok demeye çalışıyorum zaten. izlerken aldığın zevk yada insanlarda uyandırdığı duygu vs gibi farklı yerlerdende yakalayabilir.

emmy kısmına hiç girmeyeceğim takip dahi etmiyorum bilmiyorum neye göre verildiğini ödüllerin ama bir dizi ödül almadığı içinde başarısız addedilemez. eminim bir çok aşırı kaliteli ve sevilen dizi vardır ödül almayan.

sondaki editi bana mı yaptın bilmiyorum ama bcs, bb'nin spinoff'u zaten. göndermelerin o dizide daha başarılı olması bu dizideki göndermeleri başarısız mı yapıyor yani? yine boş bir argüman mesela :d
Sosyal ağlarda paylaş

Mesajın "dediklerinde haklısın ama seven de böyle seviyor / zevk meselesi" olarak özetlenebildiğine göre argümanlarım boş değilmiş, sadece genellememe bozulup saldırasın gelmiş. İkisi farklı şeyler.

"Referanslar orada daha başarılı" gibi bir imam da olmadı, "referanstan keyif alan ve BB izleyen adam her şeyden önce bayıla bayıla BCS izler" demek istemiştim aslında. Bir dahakine biraz daha detaylı yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığın yoruma karşı yorum yapınca neden saldırmış oldum anlamadım. yorumlarının boş olduğunu söylemek saldırmak değil. söylediklerinin altını doldurmadığını söyledim sadece. ben bu şekilde sana direk olarak cevap vermemiş olsaydım aşağıdaki cümle ile kalmış olucaktı yorumun.

"dahiyane zannedip ofisinde falan anlatınca bizlere de güzel facepalm malzemesi çıkıyor."

hani şu cümlen ztn toptan ofsayt. şu sonradan yazdığın biraz daha mantıklı ve yapıcı olan yorumun yerine bunu yazınca karşı tarafta sadece kendi sevdiği ve bildiği şeylerin doğru olduğunu düşünen içi tın olan bir insan olarak algılanıyorsun.

eğer adam gibi tartışma istiyorsan sende adam gibi argümanlar kullan demeye çalışıyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...