Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

13 dakika önce, df dedi ki:

gibinin güzel olması için maksimum 4-5dk olması lazım. adam çok iyi bi tespit ya da espri yapıyo ama gerisi komple filler. içim daralıyo artık boş muhabbetten. sonra 2dk güzel yeri geliyor peşinden yine boş. cem yılmazda da var o filler kısım ama daha az. o sırada da en azından dekorda, kıyafetlerde vs küçük detaylar, göndermeler oluyor. o kurtarıyor.

gibi'de pek yaşamadım bunu ama bu trt'de ilk yayınlanan leyla ile mecnun vardı ya, o tam olarak bu sorundan müzdaripti ya. youtube'a tek tük esprileri açıp izlesen komik, diziyi açıyorsun aşırı bayık.

Sosyal ağlarda paylaş

onda da var biraz evet. bana sorarsan ne cem ne feyyaz. işler güçler ve kardeş payı tam aradığım komedi tarzı. küçüğünden büyüğüne her karakter çok iyi ve aralıksız espri dolu. kardeş payında yan karakterin yan karakteri olan öğretmen fln bile çok iyiydi. 

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, df dedi ki:

gibinin güzel olması için maksimum 4-5dk olması lazım. adam çok iyi bi tespit ya da espri yapıyo ama gerisi komple filler. içim daralıyo artık boş muhabbetten. sonra 2dk güzel yeri geliyor peşinden yine boş. cem yılmazda da var o filler kısım ama daha az. o sırada da en azından dekorda, kıyafetlerde vs küçük detaylar, göndermeler oluyor. o kurtarıyor.

bu bahsettiğin, gerisi filler dediğin komedinin kendisi zaten. absürd komedi, durum komedisi, o dediğin fillerlardan oluşuyor, hatta onu çok iyi yapıyorlar, dizinin başarısı o kısımları çok iyi yapmasından geliyor. değişik bir tarz.

mesela yamyam bölümünde feyyazın bir küfür sahnesi var, instagramda en çok paylaşılıp muhabbeti yapılan kısım orası. fakat bölümün en az komik yeri falan galiba, bölümün kendisi, işlediği konu, cenazeler, cenaze öncesi muhabbet falan daha komik. ama işte dediğim gibi, farklı bir tarz.

mesela 2, katıldıkları bir programda şeye isyan ettiler, röportajda ne söylüyor feyyaz diye sürekli darlıyormuş millet. ulan konu bir şey söylemiş buralara gelmiş muhabbeti işte, ne yapıcan ne söylediğini, önemi yok ki ? ama işte gerisi filler diye bakıp sıkıştırmışlar adamları.

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Konu benim açımdan Umut Sarıkaya siyasi tartışması seviyesine yaklaşıyor ama biriki konuda söylemem gereken var 

@Bone

bir şey anlatmaya çalıştığımızda "exrapolate etmişsin sinirlenmişsin" gibi laflarla anlattığımız şeylerin hepsi gözardı ediliyor.

neden öyle yapılıyor?

"bu ülkede 15-35 yaş aralığında bir Ricky Gervais goygoyu dönüyor. Sanki Ricky Gervais'i Ricky Gervais yapan şey sadece küfür, politik karşıtlık, "nasıl bir aktivism yapabiliriz" mevzularıymış gibidavranılıyor."

Bu yaş aralığında değilim, Ricky Gervais'i Ricky Gervais yapan şey sadece küfür, politik karşıtlık, "nasıl bir aktivism yapabiliriz" mevzularıymış gibi hiç davranmadım.

"Ben bu saçma goygoya katılamıyorum müsaade ederseniz."

Böyle bir goygoy da yapmadım.

"Türkiye'de küfür edilmiyor, politik aşağılama yapılmıyor diye dertlenmeye gerek yok."

Böyle bir dertlenmem de olmadı, küfür ve politik aşağılamadan da bahsetmedim.

benim söylemediğim şeyleri söylemişim gibi temele koyunca bu gibi laflar etmem gerekiyor. temel boşa çıkınca da anlattıklarını gözardı etmem kaçınılmaz oluyor.

""Ricky Gervais sadece göte göt diyebilme özgürlüğü yüzünden Ricky Gervais olmuştur" diye iddia edenler şu sahneyi izlesin derim."

Böyle söyleyince sanki "Ricky bi halt değil, kafası çalışmaz espri, mizah bilmez "göt, meme" deyip likokul 2 çocuklarını güldürür" demişim gibi oluyor sanki? bu arada ekli sahne de göte göt diyebilmeyi içeriyor, politik doğrucu birisi olsa, konuları, kişileri tabulaştırsa engelli birisinin dahil olduğu, yaşadığı zorlukları içeren komik sahne çekmez.

"özgür değil" derken ünlü olduktan sonra yavaş yavaş halktan kopmasını kastediyorsan haklısın. ama eleştirmemeyi seçiyor değil, eleştirmek istemiyor.

bunda ünlü olup belirli bir refah doygunluğuna ulaşmış olmasının da payı olabilir, "Cem Yılmaz asla eleştirilemez!!!" fanclubunun da payı olabilir... ama "eleştirme özgürlüğünün olmaması" hatalı bir düşünce.

burası Umut Sarıkaya siyasi tartışması seviyesine yaklaştığımız yer oluyor. ben halktan kopmasının, malzeme toplamada sıkıntı çekmesinin de etken olduğunu düşünüyorum ama asıl sıkıntısı bence özgürlük alanının kısıtlanması. politik mizahı en başta da yapmıyordu fakat politikanın etki alanı çok daha dardı o zamanlar. devletin bir kurumunu, trtyi, trtdeki bir programı falan eleştirince politikacı üstüne alınıp gücenmiyordu. şimdi içinden geçiyor. tatlı tatlı reklam alıyor bir sürü, sana bana açılmayacak kapılar ona açılıyor. tercih ettiği, izin verilen kum havuzunda istediği gibi eğleniyor. şahan bilmemkaç recep ivedikten sonra bi yüreklendi, twitterda olsa da eleştiriye başladı, önümüzdeki seçim bi şekilde akpde kalırsa izleriz kariyerinin devamını.

@paradoksalkedi

izledim Baturay Özdemir'i. youtube da bir full showu vardı. komik adammış saolasın. orada tabi şöyle detaylar var. şovda da söylüyor zaten, ince bir çizgi üzerinde, izlenmekte. 1 akp diyorsa 2 kere cehape diyor. akp diyorsa da asıl hedefin etrafında dolanıyor. 

@lovecraft0Z

o zamanlar da tam özgür değildik ama bugünlerden çok daha iyiydik. Levent Kırca falan direk hakaret etmedikçe istediğini derdi. etek bile giydirmişti. 

şöyle bişey var misal

birgün multi quote ben de öğrenecem, gözü kanayanlardan özür

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, df dedi ki:

onda da var biraz evet. bana sorarsan ne cem ne feyyaz. işler güçler ve kardeş payı tam aradığım komedi tarzı. küçüğünden büyüğüne her karakter çok iyi ve aralıksız espri dolu. kardeş payında yan karakterin yan karakteri olan öğretmen fln bile çok iyiydi. 

bu ya, bu. 

gibi vs erşanda ben ayak işlerindeyim.

Sosyal ağlarda paylaş

ben diziyi tamamen bitirdim bugün. bence güzel dizi abi. oyunculuklar falan gayet iyi, hepsi ayrı iyi oynamış bence. senaryo genel olarak keyifliydi, yarısının film yarısının hikaye olması da ilginçti bence. esprilerin bazıları gerçekten bayağı ama genelde eğlendim diyebilirim. kostüm ve görüntü vs de çok iyiydi. bi diziden daha ne bekleniyor onu anlayamıyorum açıkçası. 

mesela tam bi bölüm çok sıkıcı bu ne lan falan derken (erman bölümü), sonraki bölümde adamların bu film yüzünden battığını görünce o bölümün kötülüğü ve bayağılığının de hikayenin bir parçası olduğunu fark ediyorsun. bu tarz detaylar hoşuma gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 21.05.2022 at 17:12, Silphatos dedi ki:

bayram değil baryam

ozur diliyorum, lutfen hatami duzeltiniz. typo olmus.

On 21.05.2022 at 18:57, Norak dedi ki:

"kaliteyi yukseltelim bari" demisler de olan oldu artik. parayi cope yatirdilar.

ancak sanirim ilk alacagim karar izlenebilecek dizileri haftalara yaymak olurdu. bunu degerlendirmiyor olmalari hala komik geliyor.

love death + robots'u mesela 2 haftaya yay, oyle ver. ana ekranda da benzer seyler dondur bari.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...