Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

17 saat önce, axedice dedi ki:

Ahahah arkadaş yeni üye gelmiyor Q_Q yapıyorsunuz, alın yeni üye lel.

Önce bi türkçe öğren birader, yazdıkların bi anlaşılsın. Sonra da bi tarih oku, matbaa yaygınlaşıp okur yazarlık arttıktan, tanrı-kral kabulü eleştirilmeye başlandıktan sonra ihtilallerin arttığını öğren falan. İşte o zaman nejtfliztten gelen veriyle kertenkelelerin dünyayı yönetilmediğini kavrarsın.

Merhaba sayın axedice;

Ben bu yazıyı yazarken sarhoştum ve yine sarhoşum. Yapmış olabileceğim hatalardan dolayı özür dilerim. Sade bir Türkçe kullanımını tercih etmemin sebebi oluşturduğum diyalektiğin ve seçtiğim kelimelerin bazılarının insanların yarattığı politikaları bir ondan ona kapsayan bir küme gibi söylemeye çalıştığım için olabilir.

Lord Bryon'un bir sözü vardır "bir damla mürekkep bir milyon insanın düşüncesini değiştirebilir" diye.

Haydi ben netflix döneminden bahsetmek istemiyorum.

Türkiye'de larousse, hachette ve britannica gibi ansiklopedilerinin çevrimi için rockfeller ailesi demirören gibi medya gruplarına bağış yaptığını biliyor muydunuz? ingilizce ve fransızca ansiklopediler çevriliyor emperyalist ve antimarksizm var üstüne peki rusça büyük sovyet ansiklopedisinin ve alman brockhaus ansiklopedisi neden türkçe diline çevrilmemiştir. çünkü bu ansiklopedilerde antiemperyalizm var. örnek büyük sovyet ansiklopedisini ben incelemiştim bir tam sayfada Marx'ın fotoğrafı var ve ona tapıyorlar. Britannica 1957 basım chicago basım elimde vardı onda ise marx'ın biyografisi anlatılırken babasının yahudi bir hukukçu olduğu ve tamamen palavracı olduğuyla ilgili yazılar var.

Türkiye'nin emperyalizm etkisi altında olduğunu düşünürseniz, netflix de emperyal bir yapılanma olduğuna için tarihle ilişkisini bu nedenle kurmuştum. Sadece bu ansiklopedilerden yaptığım bir analiz. Diğer birçok yazar ve edebi eserleride kapsadığını varsayarsanız ilgili dönemlerde eserler toplumda işleviyle kullanılmıştır. 

Çok teşekkür ederim. Saygılarımla. 

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, eldar dedi ki:

Buna karşın netflix'in gizli bir amacı var diyenden eşcinsel temalı olup da sırf bu yüzden ilgi çekmeyen örnek vermesini bekliyorum. Çünkü tersi geçerli, ticari bakımdan iş yapıyor ilgi var.

"gizli bir amacı var!" diyen biri var mı bilmiyorum ama soruya şu soru ile cevap vermek istiyorum; baştan sonra eşcinsel temalı olan bir dizisi var mı? varsa onun ticari durumu nasıl?

Sosyal ağlarda paylaş

26 dakika önce, paradoksalkedi dedi ki:

ben ilk yarım saate dayanamadım, şakalar çok bayat, yani illa seks temelli şaka yapacaksan ağıza vermeli şaka yapmak zorunda değilsin, şakaların IQ ortalaması çok düşük gibi geldi

70ler seks filmi göndermesini ağıza burna vermeli şakayla yaparsın ki zaten. sıra tüm 70ler seks filmleri öyle. konsept o yani.

uzun zamandır netflix e gelmiş en iyi dizi bence

Sosyal ağlarda paylaş

Beğenmiyorsanız "35+ yaş değilim" deyin geçin bence. Sadece o dönemin fragmanlarında filmin adının 5-10 kere sayılmasından Cüneyt Arkın'ın Öğretmen Kemal filmine, Selvi Boylum Al Yazmalım filminde oyuncak arabanın patlamasından Arabesk film akımına dek Yeşilçam'ın tüm düğmelere birden bastığı 80'ler başı dönem daha iyi anlatılamazdı.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 12.05.2022 at 10:39, Feamer dedi ki:

"gizli bir amacı var!" diyen biri var mı bilmiyorum ama soruya şu soru ile cevap vermek istiyorum; baştan sonra eşcinsel temalı olan bir dizisi var mı? varsa onun ticari durumu nasıl?

Sens8 vardi iste, dunya kadar para gomduler, ilk sezon guzeldi nispeten, sonra is iyice propagandaya donunce patladi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ersan Kuneri eh iste, vasat ile ortalama arasinda bir yerde. Discord'da konusmustuk. Cem Yilmaz cocuklugunda gorup oynamak istedigi filmleri cekmis, Gora'daki Ersan la alakasi yok. Detaylara ozenmis, nostaljiden milleti yakalarim demis, aralarinda iyi olanlar olsa da esprilerin cogunlugu bayat. Iyi olan esprilerde guncel espriler. Allah'tan cast i iyi, cogunlugu Cem Yilmaz'dan daha iyi oynamis. Caglar Corumlu, Ezgi Mola ve Uraz Kaygılaroğlu'nu begendim.

Cem Yilmaz kendini cok tekrar ediyor. Sene olmus 2022, halen Ayhan Isik, Sadri Alisik nereye kadar. Tam hayranisin cok seviyorsun ama Turkiye'nin nufusu genc, yas ortalamasi 31, kalkiyorsun 40-50 sene oncesinin filmlerini hiciv ediyorsun. Elestiri gelince de cok ozendigin icin uzuluyorsun. Internet ortamina da ayak uyduramadin, standup'inda surekli seni sosyal medyada elestirenleri sikayet ediyorsun.

Cem Yilmaz yaratici tarafta acilen kendinden daha genc insanlarla calismasi lazim.

Gallant tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Seker var un var yag var ama helva yok.

Arkadaşlarla masada 2 dakikada bir efsanelerden alıntı yapmak eğlenceli olabilir ama bunları bir araya getirdiğin 1 saatlik videolar film veya dizi olmuyor. Arif V 216'da ezelden beri güldüğüm pavlike repliğine bile gülememiştim, evde pizza yaparken eline geçen bütün malzemeleri yığar gibi senaryo yazıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya hocam Gora'daki Erşan nasıl olabilir yav. Adam 20 yıl önce yazmış, bir insan 20 yıl önceki halini oynayabilir mi, e başkasına da oynatamayacağına göre ? Ona bakarsan Goradaki Arif ile Arog daki Arif te oldukça farklı. Burada olay aynı karakter olsun değil ki zaten, bence başarılı, müthiş değil olmasına da gerek yok.

Her insan gibi yaşlandıkça kendini tekrar edecek, genç insanlarla çalışsa espri stili üzerinde oynamaya kalksa zaten cem yılmaz olmaz başka birşey olur. Bence kendi stilinde gayet iyi, gençlerin sevmemesi de normal. Başta bel altı çarpıyor biraz ama sonradan güzelleşiyor, diğer oyuncuların hepsi gerçekten iyi oynamış. Sonuçta Overall bakınca oldukça iyi ilk defa dizi çekti ve 8 bölüm düşününce tatlı olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

yok "abi 70ler seks filmleri nasıl olacaktı" falan çok saçma argümanlar kusura bakmayın. bi dümdüz şaka yapmak var, bi azıcık zeka pırıltısı içererek şaka yapmak var. şaka yazmak öyle kolay bir şey değil tabii, ama şu seriyi izleyip de bırakın "izlediğim en iyi şey" demeyi (inanamıyorum bunu diyen insanların bu hayatta nasıl zevklere sahip olduğuna) iyi bir iş demek için bile hiçbir komedi kültürü olmaması lazım insanın. bu seriden tek alacağınız belki nostalji, o da bir yere kadar. örn. kuru murad, güzel bir kelime şakası. "hem de tükürüksüz", okey anladık kayganlaştırıcı şakanı abi. tamam. 20 kere geçiyor o şaka. şuna güzel iş diyorsunuz ?

cem yılmaz kırmızı çizgi gibi bir şey, kimse ağzını açıp da bir şey diyemiyor bok gibi iş yapınca.

edit: demek istediğim daha iyi anlatılmış zaten:

9 saat önce, µh dedi ki:

Seker var un var yag var ama helva yok.

Arkadaşlarla masada 2 dakikada bir efsanelerden alıntı yapmak eğlenceli olabilir ama bunları bir araya getirdiğin 1 saatlik videolar film veya dizi olmuyor. Arif V 216'da ezelden beri güldüğüm pavlike repliğine bile gülememiştim, evde pizza yaparken eline geçen bütün malzemeleri yığar gibi senaryo yazıyor.

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

beni de küfürler çok baydı. sırf küfretmek için spamlamışlar küfürleri meh. işleri absürdleştirmesi falan çok keyifli ama. 'ah bu anton'un da şakaları yok mu' ya 20 dakika güldük biz gşaksgds

ebenin avı da keyifliydi ama 3. bölüm sıktı çok. bi de ezgi mola hep aynı kişi değil mi her filmde dizide? 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...