Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

11 saat önce, Sam dedi ki:

attack on hollywood cliches aslında attack of netflix cliches olmuş, yeni high score faciası:

blm agenda pushing (maverick cop, magical negro)

lgbtq victimization (harvey milk’in biopicte ölmesi klişeye bağlandı lmao inanılmaz)

erkekse eleştir, (stalker men) kadınsa eleştirme (final girl)

55 dakika önce, Sam dedi ki:

adamlar hazımsız spike lee'nin oscar kazanamamasını irdlemek için kendi poposundan uydurduğu sözümona trope'a en uzun kısmı ayırdılar kimsenin izlemediği 80 yıllık filmi temel alıp, inanılmaz gerçekten bu kadar aymazlık. morgan freeman'ın 5 yıllık filmindeki rolüne 'magical negro' dediler ya, morgan freeman çarpsın onları.

açın tvtropes okuyun 1 saat, çok daha fazla eğlenip öğrenirsiniz.

olay ne anlamadım

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

film eglencelikti ama ryan reynolds in kostumsuz deadpool rolu baydi artik biraz. Buried deki falan performansini bilmesek malzeme bu diyip gececegiz. 

Spoiler

en rahatsiz yer hitler in bunkerinda 3. yumurtayi gectim belki 5-10 kati kadar sey varken ortaligi tarayip potato masher falan firlatmalariydi. ates etmeli patlamali aksiyon ekleyeyim ama nasil ekleyeyim bilemiyorum kafasinda yonetmen sacmaligi olsa gerek. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

Texas chainsaw massacre 2022

Spoiler

Çok gömmüşler ama teen slasher zaten derinliği fazla bir tür değil, beklentimi karşıladı diyebilirim.

cancelcıları cancelladı ya o bile yeter lmao. Ama keşke orjinal scream queeni harcatmasalarmış. Serinin jamie lee curtisiydi, rip. Eski aktris de 2014’te vefat etmiş, ona da rip.

leatherfacr yaşlılıktan ölecek herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, eldar dedi ki:

Charles King'in Midnight at Pera Palace bende var, eğer onu kastediyorsan o bir roman değil. Kurgudışı bir kitap, iki savaş arası dönemde İstanbul'un gece hayatını anlatıyor.

pardon, roman değilmiş evet. kaynağın o olduğunu biliyordum ama kitabı bilmiyordum. herhalde settingi oradan almışlar, gerisi kurgu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...