Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

On 01.08.2019 at 19:50, goldbären dedi ki:

buradaki angutlardan biri nasıl olunuyor ya fiyat kırıp girsek keşke. "It feels light." için IŞIK HİSSİ VERİYOR, "This is not a drill!" için MATKAP DEĞİLDİR çevirisi yapıp, utanmadan milletin önüne sürcem.

Kirdirmiyor ya, "emekçinin" yanında netflix. Sıkıntı şu aslında, adamlar sınav açtığında tam bir Türkiye klasiği olarak 50 farklı "kişi"yi sınavdan geçiren şirketler var. Bildiğin komisyon karşılığı kiraliyolar hesapları falan adamlar inanılmaz salakça bi durum. Biz TRye gelmeden önce kurulan core grupta kaldık ondan biraz lafımız geçiyor ama çok da değil. Hayvan gibi isyan ede ede atılan üç beş kişi olmuştur anca yani şimdilik. Kendileri de farkında artık, konferansta falan konusu geçti ama inanılmaz bi ağırlıkla ince eleyip sık dokuma cabasindalar, bu arada parayı koparan koparıyor işte. herkes hata yapar ama "get to do sth" ile "have got to do sth"i ayıramayan adamlar high profile dizi falan çeviriyor işte (bkz house of cards kaliteli çevirmenli ilk sezonları vs son sezonun boktanligi). Alımları durduralı epey oldu zaten ama bu hızda giderlerse 2025te falan anca temizlenir affsfa

Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bitti. Yani ne iyi ne kötü, türü sevenler için gayet zaman geçirmelik güzel bir film olmuş. Ekstrem bir milliyetçi propagandası yok. Biz efsaneyiz, biz süperiz kafasına girmeden kendi tarihlerindeki önemli bir olayı güzel şekilde filmleştirmişler. Zaten işin içinde epiklik olmayınca zayıflıyor film ama işte bu tip tarihi gerçeklerden esinlenilmiş filmler hoşunuza gidiyorsa pişman olmazsınız. 

Benden 7.5/10 çalışıyor. 

Olay nedir diyenler içinde işte 79 yılından 84 yılına kadar Israil hükümeti destekli mülteci kaçırma operasyonlarının Sudan'da nasıl yapıldığını anlatılmaya çalışılıyor. Mültecilerde sıradan mülteciler değil, Beta Israel olarak adlandırılan Afrikalı Yahudiler. Israil hükümeti kurulduktan sonra politika gereği onları da gördükleri zulüm ve soykırımdan kaçırıp yeni Anayurtlarına getirmek istiyor vs...

Ben merak ettim şu yeterli bir kaynak olmuş. Detayları ile ilgilenen olursa;

https://time.com/5638572/the-red-sea-diving-resort-true-story/

daha önce hiç haberimin olmadığı bir mevzuydu. 

Natanyal tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece başladık izlemeye o red sea resortu da abim uyudu diye yarım kaldı ama yahudi yahudiyi kurtarıyor, müslümanlar tü kaka olduğunu bilsem hiç başlamazdım herhalde. Onun yerine bugün o zenci yahudilere nasıl it gibi davranıldığını israilde onu işleyen bir film çekselermiş. Ama dur bir dakika, spike lee yahudi değil, sallamıyor o yüzden. Bayağı hayal kırıklığı oldu ama zaten beyaz adam siyahı atası onun atasını yatağa atmadıysa (capn america aynen bunu diyor repliğinde kızına lol) niye kurtarsın, hata bende sanırım.

bu filmlerden keyif alamamaya başladım dünya politikasını takip ettikçe ya da eskiden biraz daha dozunda yapıyorlardı.

Sosyal ağlarda paylaş

abi müslümanlar olayın gerçeğinde de tü kaka zaten, keyfi binlerce insanı silahtan geçiriyorlar yani olmamış mı o katliam asdfsd ki katliam mevzusunu, pislik cuntacıları falan bile klasik oryantalist kafada ekstrem ve saf kötü yapmadan anlatmış film.

ne bilim saf kötü değil çoğu konjonktürün adamları olarak lanse ediliyorlar gayet ve dozu yerinde. o subay bir tek ekstra kötü ki tahminen reel hikayede öyle bir karakter bile yoktur kjsadf

yahudi milliyetçileri sadece afro-yahudilere değil farklı milletlerin yahudilerine de döşeme yapıyor da kesimin önemli kısmı gayet iyi yaklaşıyor. buradaki türk/kürt olaylarından hiçbir farkı yok. onu yapmalarına laf ediliyorsa da onları mutlak soykırımdan kurtarıp, israil topraklarına sokanlarda aynı insanlar. hayvan gibi de masraf ve kaynak harcamışlar. 

Yani elbet tarafları biraz abartma olayı var ama gayet dozunda. Böyle bir film için hiçbir abartı yok. benim gayet hoşuma gitti ardından oturup mevzu nedir, niye böyle bir işe girişmişler diye bakınca. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bilmiyorum yani şimdi yine düşündüm de buradaki hiçbir şey beni rahatsız etmedi ki filmlerdeki propagandalar beni aşırı soğutuyor normalde odaklanamıyorum.

Genelini aşırı beğendiğim bir film olmasına rağmen mesela 13 Hours'un şu "TEPEDE 2 f-16 ÇEVİRECEN MURİCA KUDRETİNİ HİSSEDECEKLER" lafları falan yüzünden çoğu kişiye tavsiye etmiyorum anca böyle türü sevenlere bakın falan diyorum uyararak. Michael Bay kafası gerçi normalde sdfsad 

Bu filmde öyle şeyler hiç rahatsız edici değildi işte en azından bana koymadı. 

Sosyal ağlarda paylaş

ya olaylara öyle olmadı demiyorum zaten ama aşırı derecede tone deaf bir film. adeta 1930larda protocols of the elders of zion çekmek gibi almanya’da. tam böyle proto faşizme dönmüş bir ülkede apartheid uygularken bir de üstüne bakın biz kurtardık bunları, bugün analarını ağlatıyoruz ama onu sallamayın dercesine.

13 hours tam böyle rambo tier, o filmleri böyle ciddiye alamıyorsun gene. bu böyle munich gibi drama ayağına yatıp kulislere oynama filmi. ne bileyim merkavalarla girip heronla bombalasalar gene aksiyon gırgır denir geçilir. böyle kamuoyu oluşturma filmi yapılınca zamanlama bu denli kötüyse nötr bakamıyorum. adamlar savaş çıkartmaya çalışırken bunu veriyor tam o esnada.

argo da öyleydi mesela, ona da hala soğuğum.

neyse buna devam etmedik, sonra buster scruggs'a geçtik ama keşke bütün film buster olsaymış başrolde. bayağı patates kaldı sonrakiler.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Homelanderın origin storysidir diyip homelande baktık, meğer lipton reyis döktürüyormuş. Eski cheesy dizi ama "o kadar" da kötü değilmiş ya. Tabi sünni bi el kaide komutanının hizbullahla iş tutması (hatta en kritik bilgilerin hizbullahtan çıkması) falan gibi gariplikler var ama en nihayetinde israilli bi yazarın kitabından uyarlanmış, vahhabi teröristlere israyil destek veriyor yazacak hali yoktu asd

2. sezon finalinin twistini beğendim gerçi, ilerleyen sezonlar ne kadar propaganda onu merak ediyorum, bayana kadar izlenir bu

latest?cb=20131022203918

Sosyal ağlarda paylaş

12 dakika önce, axedice dedi ki:

ilerleyen sezonlar ne kadar propaganda onu merak ediyorum

Netflix'de yayınlanmış tüm bölümlerini izledim (7 sezon).

Propagandadan ziyade öz eleştiri çok diyebilirim. Hikaye çok farklı yerlere gidiyor, güncele dokunuyor ve oldukça sürükleyici bir hal alıyor. Son 2 sezonu su gibi gitti zaten. Devam edip bitirmeni tavsiye ederim

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...