Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netflix Türkiye

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sabrina bayıktı ya ben de pek beğenmedim. Bi taraftan tam böyle urban fantasye yaklaşan setting yapmışlar ve grimdark ortam var demonlar çatır çatır mortal öldürüyor possession olsun sacrifice rituallar olsun tüm görselliğiye ortada, diğer taraftan "teen" bakış açısından gidiyor hikaye klasik teen sorunları vs. baya ana konu olmuş ve türk dizisi kıvamında sündürülen anlamsız subplotlar var.

Olabilecekken olamamış sabrina. O açıdan hayal kırıklığı.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Sabrina bayıktı ya ben de pek beğenmedim. Bi taraftan tam böyle urban fantasye yaklaşan setting yapmışlar ve grimdark ortam var demonlar çatır çatır mortal öldürüyor possession olsun sacrifice rituallar olsun tüm görselliğiye ortada, diğer taraftan "teen" bakış açısından gidiyor hikaye klasik teen sorunları vs. baya ana konu olmuş ve türk dizisi kıvamında sündürülen anlamsız subplotlar var.

Olabilecekken olamamış sabrina. O açıdan hayal kırıklığı.

senin buffy'in gelmiş patron :)
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

fatih eşcinsel olur oran: 1.30
netflix kapanır oran: 1.02

tarihi olarak accurate olur ya, yaparlarsa hit olur dirk dunyada ama turkiyede gg dsffsda

said:
Alemi ay gibi aydınlatan güneş yüzlü bir melek gördüm

Sünbüle benzer siyah saçları âşıklarına âh ettirmede/

siyahlıkların çevrelediği parlak bir ayı andıran o naz servisi,

Frenk ülkesinin güzellik şahıdır/

belindeki papaz kemerinin düğümüne gönüllerini bağlamayanlar iman ehlinden değil,

yolunu şaşırmış âşıklardandır/

gamzesi ile öldürdüklerine dudaklarıyla canlar verip ruhlar bağışlayan o güzel ,

İsa’nın yolundan …

Ey Avni!O güzelin sana teslim olmasını bekleme..

Sen İstanbul’un şâhısın,

o ise Galata’nın.

su din saçmalığı filan bitsede şöyle fatih gibi "larger than life" karakterleri tabu olmada gerçekçi izleyebilsek :(

bir hıyar gurubu ecdadım hipne olamaz diye bagırır, öbür gurupta senin ecdadın hibne diye bağırır aşağılamak için sırf
Sosyal ağlarda paylaş

cinsel tercih falan işin magazin tarafı da bence gerçek fatih portresi çizmek istiyorlarsa mutlaka roma imparatorluğuna vs. olan merakını anlatmaları lazım. adam bariz şekilde osmanlı imparatorluğunun yüzü en batıya dönük imparatoru her açıdan. bizde çok farklı yansıtılıyor alakasız şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Nereden baksan 10-15 yıldır gündemdeydi bu proje, hatta bir ara Keanu Revees'e de teklif edildi diye hatırlıyorum.

Ana materyal ile paralel evren varsaydığım filmleri/dizileri birbiri ile kıyaslamadığım için Japon yapımı Live Action'larla çoğu zaman sorunum yok, sorunum olan tek şey SJW ayağına kadroyu yamultmaları yada Kore yapımı City Hunter ve Jin-Roh live action'larında olduğu gibi hikayeden kurguya herşeyi tanınmaz hale getirmeleri olabilir. Sunrise direkt yada dolaylı olarak uyarlama ile alakalı olacağı için tümden batı yapımı bir uyarlama olmayacaktır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...