Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filintin de 70.000 Osmanlı askerini teslim etme olayı

fenn

Öne çıkan mesajlar

said:
Düşman Ordusu, 19 Eylül 1918’de Nablus güneyinde batıdan-doğuya doğru 8, 7 ve 4. Orduların savundukları mevzilere karşı büyük bir taarruz harekâtı başlatmıştır. M. Kemal’in başında bulunduğu 7. Ordunun kabul edilemez bir şekilde 8. ve 4. Ordulara haber vermeden ani bir surette geri çekilmesi, 8. ve 4. Orduların imhasına sebep olmuştur. Neticede Nablus Meydan Muharebesi olarak tarihe geçen bu çatışmalarda; Mareşal Liman Von Sanders’in Yıldırım Ordular Grubu bozguna uğramış, Cevat Paşanın 8. Ordusuyla kuruluşundaki Albay Refet (Bele)’in 22.Kolordusu imha olmuş, M. Kemal’in 7.Ordusuyla kuruluşundaki Ali Fuat Paşanın (Cebesoy) 20.Kolordusu ve Albay Ismet (Inönü)’in 3.Kolordusu ağır zayiat vermiştir.

Şu an Atatürk adına çok çirkin kampanyalar dönüyor. Bunun aslı astarı nedir aydınlatılması lazım. Sanmıyorum ben Atatürk mecbur kalmasa çekileceğini
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

şu an mı? :D

alıntılanan kısmı google'da arattım da kadir çandarlıoğlu diye bi herif çıktı. kim bu, kadir mısıroğlunun yaveri falan mı :D

geçiniz.

Evet o adamın sözü bunlar. Ayrıca face de bildiğin güzel güzel giydiriyorlar Atatürk e. Millet çanakkale, kurtuluş savaşları vs vs unutmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

bilminmeyen bir şey unutulmaz ki,

bu gün işine, hoşa böyle gittiği için bunları anlatan paylaşanlar var, yarın senden benden en büyük atatürkçü olurlar, çünkü özünde koyun tabiatları var

bizim ise asıl sorunumuz bu güruhu nasıl ortadan kaldıracağız?

velhasıl akp öncesi azda olsa bir ilerleme yapılmıştı bu konuda ve eğer devam etseydi geçen 10 senede farklı şeyler konuşuyor olurduk, ama hamd dolsun büyük demokrasi mücadelesi ile, statükocu rejime galip gelerek, büyük reformlar yaptık...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...