Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Abd trafik sorununa çözüm...

Xaero

Öne çıkan mesajlar

butun konusmada su eger sag a gideceksen sag seritte kal, sol a gidecek sol seritte kal

istanbulda butun ama butun cikislarda herkes cikis yapacagi yonde trafigi gorunce hemen sola atlayip en one gidip ekstra serit olusturup butun trafigi tikiyor.

Sadece bunu cozseler aksam ikinci koprude anadolu tarafinda kopruyu gectikten sonra trafik olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

butun konusmada su eger sag a gideceksen sag seritte kal, sol a gidecek sol seritte kal

istanbulda butun ama butun cikislarda herkes cikis yapacagi yonde trafigi gorunce hemen sola atlayip en one gidip ekstra serit olusturup butun trafigi tikiyor.

Sadece bunu cozseler aksam ikinci koprude anadolu tarafinda kopruyu gectikten sonra trafik olmaz

e bunun sebebi de hiç bir yerde olmadığı kadar şerit sayısının değişmesi var istanbul trafiğinde.
bi anda 1 bir anda 5 şerit modeli yollarımız anlık durum kurtmark için. e sen sürekli bunu tetiklersen bi yerden sonra alışkanlık oluyor insanlara da.

ha bir de şu köprü vs. trafiği için amerikada ki 1 araca minimum 3 kişi zorunluluğu getirsen bireysel trafikleri azaltırsın.
iş yerlerinden aynı semtte oturanlar kendi aralarında taksi kaldırma mantığı ile hareket ediyorlar falan dönüşümlü. ha bunu yapabilmek içinde iş verenlerin arsız olmasını engellemen lazım milleti MESAİ VAR HACI diye 9-10'lara kadar tutmamalı vs.

aman neyse salla bu memleket bişey haketmio kalsınlar trafikte.
Sosyal ağlarda paylaş

ya istanbula yapcak pek bisi yok,fazla kalabalik
sehir yuvarlak degil duz
dikine toplu ulasim yok
2 tane hadi simdi 3 tane kopruye mecbursun.

2321123421 tane yolun olsa o 3 kopruden gecicen o kadar seride daralicak.
Ne kadar cok daralma ve genisleme varsa o kadar trafik oluyor.

neyse bisey yapamazlar bence istanbula
tek cozum nufusu azaltmak, baska sehirlerde benzer is imkanlari uretmek
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Dudullu'dan Ataşehir'e inen bir cadde var. 3 şerit yol, devamlı bir şerit (bazen 2si birden) kayboluyor sonra yenisi ekleniyor, sağ/sol random geliyor. Soldan biri bağlanıyor, 10mt sonra sağdan çıkıyor falan.

Ne zaman oradan geçsem kart racing oynuyor gibi hissediyorum.

abi her gün geçiyorum efsane bi cadde ya :D
Sol şerit birden sola dönüyor ana caddeden ayrılıp, orta şerit en solda kalıyor. Sonra ileride soldan gelen yol birleşip sol şeriti oluşturuyor. Bu olay sol ve sağ için devamlı tekrarlıyor. Daha tehlikeli bi cadde yapılamazdı herhade.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

bunun da illa etkisi vardır da şehir içi trafiğinin yüzde yüz nedeni park ve duraklama olayı.

minibüsü yolcu kapmak için bomboş yolda 20 ile gider. müşteri almak için yol ortasında durur. otobüsü durağa giremez araba park etmiş diye ya da girmez. ben bu ülkede otobüsler için ayrılan kısma girip yolcu alan otobüs görmedim. dan diye tıkıyorlar trafiği.

araçlarını park edenler ve duraklama yapanlar ise net trafiğin sebebi.

ne bileyim mesela kızıltoprakta trafiğe giriyorsun. ben feneryolu'nda oturuyorum stadın ordan evime kızıltoprak'ta duraklama yapanların, arabayı ortada bırakıp gidenlerin yüzünden yarım saatte falan gitmişliğim oluyor.

memlekette bir yol 3 şeritli ise 1 şeridi zaten unut o artk tamamen park için kullanılıyor 2. şeridi ise duraklama yapanlar kapatıyor.

yahu ben bağdat caddesinde en sol şeride araba bırakmış adam gördüm. en sol şeride bırakmış ve gitmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

cacodemon said:

Dudullu'dan Ataşehir'e inen bir cadde var. 3 şerit yol, devamlı bir şerit (bazen 2si birden) kayboluyor sonra yenisi ekleniyor, sağ/sol random geliyor. Soldan biri bağlanıyor, 10mt sonra sağdan çıkıyor falan.

Sol şerit birden sola dönüyor ana caddeden ayrılıp, orta şerit en solda kalıyor. Sonra ileride soldan gelen yol birleşip sol şeriti oluşturuyor. Bu olay sol ve sağ için devamlı tekrarlıyor. Daha tehlikeli bi cadde yapılamazdı herhade.

google maps'ten isaretler misin ya?
merak ettim simdi
Sosyal ağlarda paylaş

TR'de insanların kurallara uymaması ve birbirine saygı göstermemesi trafiğin asıl problemi. Yolların düzensiz daralıp genişlemesi de ikinci problem. Bu ikisi olmasa diğer problemler o kadar büyük sıkıntı yaratmicak.

Hep gidip geldiğim 2 şeritli şehirler arası yolda dün 10dk'lık bir kısmı 45dk'da falan geçtim. İki araç ufak bir kaza yapıp (hasar görmedim) orta refüje inmişler. Şeritlerin hiç biriyle alakaları kalmamış, yol gayet açık. Ama trafik ilerlemiyor. Millet saçma sapan durup bakma, laf atma, fotoğraf çekme derdine düşmüş. Hadi bizim tarafı anladım, insanlar falan da var refüjde, dikkatli geçmek istiyorlar belki ama ayrılmış yolun karşı tarafı da aynı noktada tıkanmış. Refüj dediğim de dar bi yer değil, 10 metre vardı heralde.
Bu adamları alıp İstanbul'da trafiğe bıraksan nolur bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela ikinci koprude surekli solda giden ticari araclar servisler ve kamyonlar var

bunlarin sol seride girmesi yasak, o kadar basitki bunlara ceza kesmek, iki tane elektronik taniyici koyup plakasina ceza kessen bir haftada inci gibi dizilir sagdan gider o kamyonlar.

Surekli sacma sapan hiz radarlari koyuyorlar, ulan zaten hizli gidebildigin oda yol calismasi yoksa saat 3 , adam gibi gunun normal saatlerinde sistemi duzeltsene
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

aktiftablet said:

cacodemon said:

google maps'ten isaretler misin ya?
merak ettim simdi

başlangıç
40.992682, 29.153417

bitiş
40.987831, 29.143504
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...