Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pizza üstündeki kaşar

Bone

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

neutrino said:

45 dk oldu hala yok..

nasıl guzelmiydi
varsa sikayet direk arkadasa bildirirz

Abi 1 saat civarında geldi, gecikti. Pizza olarak kötü değil kesinlikle. Üstündeki malzemelerin kalitesi güzeldi. Daha iyi olabilecek kısmı hamuru. Hamur biraz yavan geldi, çiğnerken falan sertti. Daha çıtır, biraz daha tuzlu olabilir.

Bir de web siteleri yok sanırım, bulamadım. Web sitesi + yemeksepetinde pizza fotoğrafları olmalı. Pizzaların boyutu da yazılsa iyi olur kaç cm pizza gelecek bilemiyor insan.

Nypd bu açıdan çok iyi, pizzaları hem büyük, malzemeleri daha bol, hamuru gayet lezzetli. Sanırım tekrar sipariş etsem nypd olur tercihim.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi bu foruma bi pizza bi de viski diyince bir haller oluyor. kesinlikle kimse kendi gibi yemeyeni içmeyeni kaldıramıyor. gündemde böyle kutuplaşma olmuyordur.

tek bir açıklaması olabilir bu forumda italyada ve iskoçyada uzun süre yaşamış insanlar olmalı (ben ilk gruba giriyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

italya iskoçya diyenler! atalarına sırt çevirenler!
pizza dediğini ürün 1400'lü yıllarda osmanlıdan italyaya gitmiştir.
O dönem ceneviz ve venediğe giden ticaret gemilerimizde bulunan bir levendimiz, istanbuldan yola çıkarken yanında pide götürmüştür. Bu pideyi limanda yerken bir italyan gelip sormuş bu ne diye, demiş pida (ağzı dolu olduğu için pide diyememiş). sonra italyanlar da beğenip yapmış ama adı pida yani günümüzde pizza olarak kalmış. yani pizza aslen pidedir.
işte biz böyle şanlı bir ümmedin evlatlarıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

italyaya da iskoçyayla alakası yok heralde abi ya mal bol sadece.
klasik bir paticik. gerçi bu topiğe tam bakmadım varsa üstüne alınabilir.

eskiden hatırlıyorum adam diyor ki bunlara pizza diyen kendini camdan atsın.tamam abi başka bişey diyelim o zaman ne yapalım yani türkiyede fast food olarak bulunabilen pizzalar ortada işte.

ben 6 ay italyada yaşadım 6 ay yukardaki gibi konuşan malların gerçek pizza dediği şeyi yedim. türkiyede yok işte o. ne yapayım lan o zaman. artislik mi yapayım beyler bu pizza değil italyada gerçeğini yedim diye senin gibi. hayır italyadaki pizzaya yakın pizzalar da var tabi pizza-venedik falan vardı buralarda. ha al da ye o paraya. joker gelirse anca.

ben de trde yaşıyorum gidiyorum el mahkum papa johns fln yiyorum. bazen de pizza pizzadan kombo yiyorum. dominosun türkiş pizzası hariç pek sevmiyorum ama yiyene de laf etmiyorum. bunları bi pizza olarak değil hoşumuza giden bir takım yiyecekler olarak betimleyelim bitsin bu mevzu lan. kim pizza dediyse bunlara kafasına sçayım onun.

son olarak:
en sevdiğim pizza hut'dı. o da izmirden çekildi. lütfen geri gelin.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

italyaya da iskoçyayla alakası yok heralde abi ya mal bol sadece.
klasik bir paticik. gerçi bu topiğe tam bakmadım varsa üstüne alınabilir.

.

küçük burjuva hareketi bu yav, temelinde görgüsüzlük var. böyle pat diye orta/alt sınıf dünyaya açılınca hazmedemiyo insancıklar, göstermek istiyo falan
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben 6 ay italyada yaşadım 6 ay yukardaki gibi konuşan malların gerçek pizza dediği şeyi yedim. türkiyede yok işte o. ne yapayım lan o zaman. artislik mi yapayım beyler bu pizza değil italyada gerçeğini yedim diye senin gibi. hayır italyadaki pizzaya yakın pizzalar da var tabi pizza-venedik falan vardı buralarda. ha al da ye o paraya. joker gelirse anca.

Yoo Türkiye'de yaşıyosan gidip mal gibi pizzahut dominos pizzası yeme. Git mis gibi döner ye, kebap ye, dolma ye ülkemizin güzel etine ve sebzelerine doy.

Nasıl İtalya'da yaşayıp da dönerciye gidene münasıp bir tarafımla gülüyorsam, Türkiye'de pizza yemek de aynı şey.

Çok da gitmek istiyorsan 2 kere pizza huta gideceğine ona verdiğin parayla 1 kere adam gibi Pizzacıya git. Onu da bulmak kolay değil ama yine nispeten yüzü gözü pizzaya benzeyen bişey bulabiliyorsun kadıköyde vardı bir tane misal.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...