Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kararsızlık ve seçim yapmakta zorlanmak

Bone

Öne çıkan mesajlar

Esh'i tebrik ediyor ve meme rönesansını yayıyoruz.

http://www.clovia.com/blog/wp-content/uploads/2014/05/cup-gradation-chart.jpg

Yani 36A = 32C > 32B

A-B-C harfleri cup size.
32-34-36 falan underwaist.

Cup sizedan ziyade çay tabağı önemli.
Ne kadar bıngıl, o kadar amatörü eğlendirir.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Verdiğin kararda seni pişman eden şeyler yaşadığında bil ki diğerinde de yaşayacaktın muhtemelen. Çok düşünme birini seçip geç bence

su komple yanlis yaw. kotu kararin zararlari ileri donuk bir sey. kararsizlik ise kimi durumda kotu karardan cok daha faydali.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben fiilî olarak yaşadığım için söylüyorum yıllardır statüko hâlindeyim. Yapabileceğiniz en kötü şey karar vermemek.

Sonuçta hayat lineer bir çizgi değil. Dönen dairesel bir şey. Merkezde doğuyorsunuz. O çarkıfelek gibi dönüyor. Uzaklaştığınızı düşündüğünüzde bir dönersiniz çemberde varmak istediğiniz yerin üzerine gelirsiniz. Gitmediğinizde ise ne kadar dönerse dönsün ne kadar beklerseniz bekleyin hep önünüzde yarıçap vardır.

Dur hatta Rilke ile bitireyim.

ich lebe mein leben in wachsenden ringen
die sich über die dinge ziehen
den letzten werd' ich vielleicht nicht vollbringen
aber versuchen will ich ihn

translate

gitgide genişleyen çemberler hâlinde yaşıyorum hayatı
nesnelerin üzerini kaplayan çemberler
sonuncusunu tamamlayamayacağım belki
ama denemek istiyorum

çok fiyakalı post oldu ha.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Kimi durumda da çok daha zararlı abi. Nası komple yanlış diyebilirsin ki.

soylenilen "En kötü karar kararsızlıktan iyidir. "
yani gokyuzu her zaman siyahtir, su her zaman katidir. gibi bir sey.

ve bu KOMPLE YANLIS bir bilgi.

en kotu karar, kararsizliktan bazen iyidir. bazen ise kararsizlik en kotu karardan iyidir.

gri alanda bir yargi, siyah beyaz degildi.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Bone demek istediğim seçimlerine güvenmelisin. Kimse senden daha iyi bilemez seni mutlu edecek şeyi. Eğer iki seçenek arasında kalıyorsan. Hangisi seni hedeflerine daha çok yaklaştıracak onu düşünebilirsin.
Eğer hedeflerinin ne olduğuna emin değilsen. Hayal kurmalısın.
Bone 5 yıl sonra nasıl bir insan olacak, nasıl bir iş istiyor, nasıl bir hayat istiyor?
Ayrıca hakkariye vali yapsalar dahi gitme(:

öm'den söylediğim şekilde geleceği göremiyorum ki ben. geleceği görebilsem zaten bu da kararsızlığı ortadan kaldıracaktır.
beni mutlu edecek şeyin bodrum'daki 1.5 milyarlık iş olduğundan emin olabilsem, tereddüt etmeden girişecem o işe zaten. (şu ilk örnekteki mevzu)

daesu'nun dediği mantıklı diyorum işte. geleceği görmekte zorlandığım için çok fazla varsayımlar yaratıyorum kafamda. bu da karar vermemi zorlaştırıyor.
durumu analiz edip o an en karlı gözüken neyse ona yönelmek daha mantıklı olacak gibi.
yoksa sürekli düşünme aşamasında takılı kalıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Kapital durumuna göre değişir.Biz baya koşturduk para için yurt dışlarında kariyerin dibi memnun edici param oldu ama çok götürdü benden çevre vs kıl vs gibi derken aslında bugün bakıyorumda.Yaptın yaptın yapmadın o özlediğin şeyler yada kimseler senin içn üzülmüyor bundan yada dönüp arkasına bakmıyor, hedef ve planlar koyup birşey gerçekleştrmek lazım.

Hem rahat hem fırsat aynı anda gelmiyor malesef ve kapı kapıyı açıyor gerçekten.Babama bakıyorum adam hala proje işlerinde havalimanı yapıyor ülkesinde değil ailesinden uzak, man provides kafasında gık etmez.Dönem farklarımız büyük gerçi.

He ben herşeyi bıraktım yaptığım para sayesinde organik tarıma geçtim buna ek tavuklarım kuşlarımda var.Hayatımı yaşıyorum beklentilerim belli koymuşum gerisine fazla uzun yaşamayacağız.

Kararsız kalıyorum gibi şeylere kendini takma, örnek hakkarimi dedin git, giderken düşman gibi değil adventurer gibi git.Hayata gülümseyi geç öğrendim ben umarım sen erken kavrarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Zorlanmanı gerektirecek bir durum yok esasında. Bu dünya senin son savaşınmış gibi düşün(ki öyle). Her karar vermen gereken durumda ölümünü düşünürsen seçeneklerini berrak bir biçimde değerlendirebilirsin. Bu berraklığı yakaladığında zaten gidecek tek bir yolun kalır. senin yolun..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...