Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Trek: Discovery (2017) - Netflix

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

SJW falan yok.

Dizinin bu bölümünden anladığım kadarıyla eski Star Trek dizilerine yakın bir formata geçtiler. Bütün bölümleri birbirine bağlayan bir ana hikaye var ama bölümlerin her biri ayrı bir hikaye tadında.

Burnham'a ilk sezona kıyasla daha az odaklanıyorlar gibi görünüyor. Bu bölümde asıl işi Burnham ile kaptanın değil de diğer karakterlerin yapması hoşuma gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Abi evet

İyi izleniyordu işte bugün spor salonunda koşu bandında hızlı yürüyüş sırasında işte açtım telefondan dolayısıyla kapatamıyorum da hayır o benim evrenimde panseksüeldi falan muhabbetlerinde cringe den cringe e koştum bu bölümde genel olarak writing baya cringy idi ama başka yerlerde de inadına yapmışlar gibi

Sosyal ağlarda paylaş

Evet, ana konu iyi gidiyor da bu bölüm kötüydü. Bölüm sonuna kadar çok da kritik olmayan konuşmalar yapıldı, bir tek en sonda iki önemli olay gördük. Bir de gelecekteki Michael'ın kendisine tuzak kurulduğunu biliyor olması gerektiğini hiç hesaba katmadılar. 

Umarım bir sonraki bölümde Borgları veya en azından Proto-Borgları görürüz.

Sosyal ağlarda paylaş

Time travel Star Trek'te öyle çalışmıyor ya.

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Predestination_paradox

Yani aynı timeline üzerinde gitmiyorlar dolayısıyla 

Spoiler

Red Angel Michael çıksaydı bile o Michael'ın bu plandan haberi olmayacaktı. Hatta 30. yüzyılda timelineları korumakla görevli bir federasyon birimi falan var sırf bu yüzden

Sosyal ağlarda paylaş

Geçmişe gidip kendileriyle ilgili olaya müdahil olabiliyorlar hatta sadece onlar geçmişe gittiği için gerçekleşen olaylar olabiliyor yani cause effect kırılıyor direkt bu versiyonda, dolayısıyla o Michael niye bilmiyordu förölöl yapacak bir durum yok bire bir örtüşen örnek var diye atmadım linki, time travel böyle Star Trek te diye attım.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Dynun dedi ki:
  İçeriği gizle

Lelandı kim kesti ya ben bi salakladım

Spoiler

AI. O da bir Section 31 gemisi, orada kalmış bir kopyası. O wormhole u kapatmaları AI in işine geliyor demek ki bir şekilde, öldükten sonra onun sesiyle cevap vermeye devam etti ve kapattı wormhole u.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, quixef dedi ki:

Geçmişe gidip kendileriyle ilgili olaya müdahil olabiliyorlar hatta sadece onlar geçmişe gittiği için gerçekleşen olaylar olabiliyor yani cause effect kırılıyor direkt bu versiyonda, dolayısıyla o Michael niye bilmiyordu förölöl yapacak bir durum yok bire bir örtüşen örnek var diye atmadım linki, time travel böyle Star Trek te diye attım.

Kendini sağlayan döngü -zaman yolcusunun geçmişe gidip annesiyle sevişerek kendi babası olması- ile kendini bozan döngü -zaman yolcusunun annesini kendini doğurmadan öldürmesi- farklı şeyler. Ama zaten buradaki olay döngü meselesi değil. Zamanda yolculuk yapan değil yapmayanlar bir plan hazırlıyor. Bu olayı kendi zamanlarındaki Michael bildiği sürece gelecekteki Michael da bilir ve ona göre davranır.  Öyle olmayacak bile olsa planı yapanlar 30. yüzyıldaki zaman yolculuğu uzmanları değiller; bu ihimali göz ardı edemezler. Ben olsam "Michael sen bu cihazı kullanmaya başladıktan sonra bugüne gelip bize olayları açıkla" derdim.

4 saat önce, Dynun dedi ki:
  İçeriği gizle

Lelandı kim kesti ya ben bi salakladım

Ölmedi, ben Borg'a dönüşmesini umuyorum.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...