Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanada'ya taşınma çalışmaları ve yardım

eregorn

Öne çıkan mesajlar

Yo hiç alakası yok. Ben burada hiç kimsenin deneyimlediği şeylere yanlış sallıyorsun demedim. Sadece kendi deneyimlerimi gösterip bu yönü de var bu işin dedim.

Ayrıca benim tecrübelerim olumsuz falan değil. Aksine çok üst seviyede olumlu. Söylediklerim gözlemlerime dayanıyor. Millet çöpçülük garsonluk konuşuyor bu topicte. Kolay şeyler değil. 2 kere araştırılıp hareket edilmesi gereken durumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

spawn77 said:

Bu kadar basit aciklanabilecek bir konu degil. Yasamak ozellikle para kazanmak, tamamiyle yabanci oldugun bir ulkede cok zor. Sizin enerjinizi ve birikiminizi somurmek icin kucak acmis bekliyor insanlar. Cok gordum kulaktan dolma bilgilerle yurtdisinda rezil olup donen. Cok iyi arastirin, ozellikle orada sizin pozisyonuzunda yasayan insanlarla konusun. Yurtdisinda ikamet eden biri olarak,egitim disinda gocmenligi onermiyorum.
bastan asagi yanlis. Kendi tecrubemi soyluyorum: hayatimda en rahat yaptigim isi yapiyorum 1 yildir. Stres yok. Mutluyum. Yasam cok ucuz ve rahat. Turkiyeye dair ozledigim tek sey ailem ve arkadaslarim.

seren sen nerdeydin
dur ya facebooktan baktım sdf
aga inv pls
Sosyal ağlarda paylaş

Londra için yazayım. İnanılmaz tırmanışta bir ırkçılık var.
zaten brexit bremain in temel sebeplerinden biri bu. iş bulamıyorum bahanesi. Sanki iş bulsalar yerlisi calısır mı?
Neyse siyahiler burada çok azınlıktalar. Genelde siyahi kadınlar beyaz erkek seçiyor evlenmek için. Ama gittikçe daha az hos karşılanıyor. Ve siyah kesime bir cok yerde vebalı gibi davranılıyor. Buna Hindistan Pakistan bangladesh ve siyahi asyalılar onculuk ediyor. Siyahi Amerikalı ise gördüğüm kadarı ile cok az. Burada nesiller once dogmus ve çocukları burada olmuş siyahileri katmıyorum. onların toplum içinde yeri var zaten kendilerini belli ediyorlar. Ama mesela carraib veya africa soz konusu oldumu bu iyice acıga çıkıyor. Asyalılar zaten bambaşka dünyada yasıyorlar yerel orijinal halkla kaynaşmıyorlar. islamfobi ise korkarım gun geçtikçe artıyor.
Yani Londra yı kötülemiyorum yaşanacak en güzel yer. Ama gün geçtikçe kötüye gidiyor. Ve gerçekten kötüye gidiyor.
Brexit cok ciddileşti. Alay ile bakıyordum. ama su an olma ihtimali var. umarım gerçekleşmez.

edit:insanlar brexit olursa iş bulacaklarını daha ucuza kiraya geciceklerini ücretlerinin artıcagına daha iyisaglık koşullarına ve bekleme sürelerinin azalacağına inanıyor. Eskiden daha akıllıydı buranın insanları.
Sosyal ağlarda paylaş

brexit konusunda dediklerine katiliyorum akirafes de siyahiler konusunda oeh londra'nin neresinde yasiyorsun demek istiyorum.

brixton taraflarindaki jamaican hayat tarzi falan tercih meselesi irkciliktan ziyade

islamofobi yukseliyor diyorsun, mayis ayinda musluman Sadiq Khan safkan ingiliz Zac Goldsmith'i ezip mayor oldu

super ortam var londra'da bence. umarim brexit olmaz da havamiz bozulmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

akirafes galiba turkiyede cok para kazaniyo ve vergi vermiyo anladigim kadariyla, bi de londra'yi ulke zannediyo olabilir.

Vergilerimi tamamı ile kesinlikle ödüyorum. Hatta bu yüzden belediyeden plaket aldım.
Ve belki senden biraz daha ileri görüşlüyüm.
Londra'nın bağımsızlık ilanı için imza toplanıyor
AB referandumunda yaklaşık yüzde 60 oranında birlikte kalma yönünde oy kullanılan başkent Londra’nın bağımsızlık ilan etmesi için imza kampanyası başlatıldı.
Londra'nın Müslüman Belediye Başkanı Sadık Han'a hitaben kaleme alınan, binlerce kişinin imza verdiği dilekçede, Han'ın, Londra'yı İngiltere'den bağımsız devlet olarak ilan etmesi ve AB'ye üye yapması çağrısında bulunuldu.
Şu ana kadar 27 binden fazla kişinin imzaladığı dilekçe, Sadık Han'ın "başkan" olmasını öngörüyor.
Kaynak
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Dragonfire said:

"nutella yerim" said:

kanada doktoralı muhendısler icin calısma ve oturma izni veriyor diye duydum

aslı astarı var mıdır ?

doktoranı kanadadan mı aldın?
kanada 6 ay üzerinde kaldıysan dil kursu vs içi baya artıyor şansın. Gerçi bütün k amerka ülkeleri için öyle. AU NZ CA.

hayır tr den

dogrudan gocmenlık basvurusunda bulunmayı dusunuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Şu topiği bi uplayalım yahu!

Maddi olarak yanımızda ne kadar götürsek işimize yarar?
Yaşayanlardan yorum alalım.
Şimdi web sitelerinden ev kirası bakarak olmuyor maalesef, görünmeyen birsürü masraf var.
Aslında beni detaylıca tüm süreç hakkında bilgilendirebilcek birisi olsa süper olur. Var mı böyle bir yardımsever?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...