Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Lopeth said:

şu ai düzeltilmeden kimse para yatırmasın şu oyuna

düzelteceklerini sanmıyorum gerçi

evet oyunun en büyük sıkıntıdı ai nin çok kötü olması. çok fazla olasılık barındıran ve planlama ve öngörü isteyen bu tarz bir oyunda ai nin çok iyi olmaması belki kabul edilebilir ama şu anki ai bu bahsettiğim seviyenin de oldukça altında. belki yeni expansion ile biraz iyileşebilir, ama benim de beklentim yeterince iyi olmayacağı yönünde.

eski civ lerle kıyaslamak zor, biraz elma - armut gibi oluyor. district/wonder yerleşimi, casus belli vs.. gibi dramatik farklar var oyunda, bana göre civ 6 daki yapı muhteşem ama bu çok öznel bir yorum.

civ 4 ile sadece modlanabilme yönünden kıyaslama yapmak istiyorum, bu yönden civ 4 havada karada daha iyi, civ 6 steam workshop a bakarsanız düzgün modların çoğunun ui ile ilgili olduğunu görebilirsiniz, ai yi geliştirmek ve ya yeni bir oyun tasarlamak ya çok zor ya da imkansız. Öte yandan civ 4 te yapılmış adeta yeni oyun olarak değerlendirilebilecek modlar var (örn. fall from heaven).

Namessar said:

Ben hala civ4 oynuyorum. Arada 3 arkadas multi de atiyoruz. Niye oynanmasin?

çoğunlukla multi oynayanlar için, ai problemi olmayacağı için tavsiye ederim civ 6 yı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapay zekayı fazla kafasına takanlar hiç strateji oyunu oynamamalı. Çünkü aklıma gelen her strateji oyununda yapay zekadan şikayet ediliyor. Total War serisi, Paradox oyunları, Civilization, Endless Space vs.

Bunu şikayet edilecek bir şey yok anlamında söylemiyorum; beklentileri ölçülü tutmak lazım. Bu tarz komplike oyunlarda insana rakip olabilecek bir yapay zeka henüz yapılamıyor. Zorlanmak isteyen, cheat meat demeyip zorluğu arttırarak oynayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

civ o acidan cok iyi. x tane zorluk secenegi var ezelden beri. herkes istediginde oynar.

ikiniz de haklisiniz. ai'indan sikayet edilmeyen oyun yok. ai icin cabalayan oyun da yok.

firaxis, paradox, akla gelen kim varsa minimal eforla gecistiriyor. kayda deger bir cabalari olsa ertesi gun sagda solda soyle ai kastik boyle ai kastik diye reklamini goruruz.

normal zorlugun bir ustunde bile hileyle toparlayan buyuk firmalarin affi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Irççılığımızdan değil de misojenliğimizden ya sanırım, finikeliyi olması gerektiği gibi jewress yapmışlar o burun o sıfat falan tabii ki kimsenin ilgisini çekmez. Açıp vidyosuna bile bakmadım mekanikleri bonusları nedir bilmiyorum o derece.

Diğer taraftan elanor tam elizabete yakışacak bir kraliçe kendisini takdir ediyoruz (tu) (tu) Kimdir nedir diye merak ettim, robin hudun panpası aslanyürekli rişardın annesiymiş meğer. Önemli de bi figür.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 8 ay sonra ...

Önümüzdeki bir sene boyunca 6 yeni dlc gelecekmiş. İlki bu ay çıkıyor.

https://civilization.com/new-frontier-pass/

Spoiler

PACK 1: MAYA & GRAN COLOMBIA PACK

Available May 2020

Adds two new civilizations and leaders, one new game mode*, new City-States, Resources, and Natural Wonders.

PACK 2: ETHIOPIA PACK

Available July 2020

Adds one new civilization and leader, one new game mode**, one new District and two new Buildings.

PACK 3

Available September 2020

Adds two new civilizations and leaders, one new game mode**, new World Wonders, and one new map.

PACK 4

Available November 2020

Adds one new civilization and leader, one new game mode, new City-States, and numerous new Great People.

PACK 5

Available January 2021

Adds one new civilization and two new leaders***, one new game mode, a new District, and two new Buildings.

PACK 6

Available March 2021

Adds one new civilization and leader, one new game mode, new World Wonders, and one new map.

*New game mode requires the Gathering Storm expansion to play.

**New game mode requires either the Rise and Fall or Gathering Storm expansions to play.

***New leader requires Rise and Fall expansion to play.

Game modes can include additional content such as new units, buildings, or improvements and can be turned on or off during game setup to apply significant and dramatic changes to the rules of the game.

EXCLUSIVE BONUS: TEDDY ROOSEVELT AND CATHERINE DE MEDICI PERSONA PACKS

Two of Civilization VI's leaders are transformed with a new look and new abilities when you lead America and France! “Rough Rider Teddy” excels at keeping the peace on his home continent, and “Magnificence Catherine” can use Luxuries to overwhelm the world with Culture and Tourism. Each Persona Pack contains a brand new take on a favorite leader, with a new leader model and background, new gameplay bonuses, and an updated agenda that reflect the changes to the leader’s personality. The Persona Packs are available exclusively to owners of the New Frontier Pass and will be delivered with the second add-on pack.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...