Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization VI

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

2k oyunlarını bende almıyorum artık, 50-100 arası çok istediğim oyun yoksa release de aldığım oyun sayısı bayağı düşük. 220 lira indirime girse bie steamden alınmaz %50 indirimle bile pahalı :p Sanırım ilk TL ye geçiş önceki civ e denk gelmişti 75TL ye koymuşlardı yarın alırım derken fiyat fırlamıştı :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim için civ oyunları oynanan saat/fiyat yönünden belki de broodwar'dan sonra en iyi orana sahip. bu sebeple belli bir oranda diğer oyunlara göre pahalı olmasını anlayabiliyorum; çünkü hak ediyor. ne var ki 220 tl saçmalık. o yüzden almam. beyond earth için de çok kastılar indirim yapmak için ama sonunda yaptılar. 2 sene sonra oynarım sorun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
quote:

Louis P., Nov 14 23:00:

Hello,

Thank you for contacting 2K Support.

We understand that this situation must be terrible for all Turkish gamers. Sadly, there is nothing we can do. As much as we would like nothing more than for you to be able to buy our games at a reasonable price, we cannot go and ignore the local market. Our prices are calculated in accordance with the demand of the market and what we can supply. From what we know, the local distributor, Aral games, currently has the monopoly. You can be sure that, if another retailer offered better prices, we would favour it.

We hope you understand our situation and understand that, as much as we would like to lower the price of our game, it is not in our power to do so.

We would like to thank you for your support to 2K games, we know it wouldn't upset you that much were it not for your love of our games.

Louis P.
2K Support

Kaynak: https://forum.donanimhaber.com/m_99519907/tm.htm

tabi bu mesaj gercekse burada ufak bir yalan da var, steam turkiye marketi olan 2. bir distributor aslinda. exclusivite imzalamamis olsalar 2K olarak steam fiyatini yukseltmezler. steam sadece 2k fiyati uzerine kendi standart mark up ini ekliyor.

gene sukretmek lazim, dolar yukseldi de 73 dolara sattiriyor ARAL oyunu. dolar dusukken daha da ucuyorlardi.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye haklılar anlayamadım?

Steam niye Türkiye'de vergi versin, ABD'de vergisini ödüyor.

Aral'ın sitesine girdim NBA 2k17 satış fiyatı 153 lira, steam'de 199 lira.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, %25 daha ucuza satıyor Türkiye'de.

Asıl olay Aral ithalat, PS4 oyunlarındaki tekel pozisyonundan yararlanarak yayıncıların Steam'deki fiyat satış politikasına müdahale oluyor.

Aral ithalattan oyun alanların suçu ne diyim.

edit: mesela rise of the tomb raider steam'de 89 lira, aral'da 162 lira. Bu da çok net dağıtıcı firmanın yani 2k'nın aslında istese daha ucuza satabileceğini gösteriyor steam'de.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

edit: mesela rise of the tomb raider steam'de 89 lira, aral'da 162 lira. Bu da çok net dağıtıcı firmanın yani 2k'nın aslında istese daha ucuza satabileceğini gösteriyor steam'de.

Farklı firmalar Aral ile farklı şartlarda anlaşabilirler. Tabii işin aslını bilmemiz mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...