Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Geniz akintisi ve mide bulantisi

di

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

Hassas mideler ya da cesitli kelimeler nuksedilince midesi bulananlar devam etmesin plz.

Simdi "doktora git" tavsiyesini bi gecelim zira gorunucem fakat aldigim randevuya epey bi zaman var, haliyle baskasinin basina gelmis mi diye bi sorayim istiyorum.

Geniz akintim var. Hep vardi yalniz son zamanlarda boyle bogazimda, kucuk dilimin arkasinda hic gitmeyen balgam varmis gibi hissediyorum ve ozellikle cay kahve icince, sicak yemek yeyince inanilmaz bi mide bulantisi bas gosteriyor.

Basiniza gelen bisey midir? Oyleyse cozebildiniz mi? Cozduyseniz nasil cozdunuz?

Deniz suyu spreyinden neti pot'a kadar bi ton seyi denemis biri olarak pek ise yaramadilar diyeyim bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaşıyorum o sorunu sürekli doktora gidiyorum ilaç filan veriyor ama sinüzitim olduğundan devamlı olarak var. mide olarakta müthiş beslenme alışkanlıklarımızdan (fast food) vs. olan genel reflü başlangıcı işte.

Şu anda anlattıklarını en yüksek seviyede yaşıyorum zira hastayım doktora gidecek vaktimde olmadığından 3 gündür otravine kullanıyorum sanırım daha fazla kullanmamam lazım. Burnuma sıktıktan sonra müthiş bir mukus akıntısı oluyor 4-5 saat rahatlatıyor ama sonra yine başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

3 ay önce gittim en son, eşimde de alerji var aynı değerler bende de yüksek çıkmış öyle dedi ama doktor alerjin falan bir şeyin yok dedi. istiyorsan çapaya git bir görün alerji kliniğine ama bir şey çıkmaz dedi. daha önceden yoktu böyle bir şeyim ama artık en ufak tozda polende hapşırmaya başlıyorum. en kötüsü de kedilerle oynayınca da hapşırmaya başladım eski bir kedi sahibi olarak hiç böyle bişi olmamıştı önceden. şu sınavdan sonra gidip düzgün bir doktora görüneyim bari :(
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hiç muayene etmeden verebileceğim tek tavsiye çok bol su iç, burnuna su çekip sümkürme olayını yapıyorsan bırak(burna su çekip sümkürdükçe tepki olarak mukıs üretimin artıyor içerisi kuru kalınca) ve akşamları yastıksız sırtüstü yat

Burna su çekmemek gerektiğini kbb profesöründen öğrendim bu arada, öyle şey mi olur diyip geçme derim. Bende işe yaradı baya
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen surekli devam eden mide bulantisi ile gittim. Bana geniz akintin var dedi artik salladimi bilmiyorum Largopen diye bir antibiyotik yazdi. Sonra eczacima sordum geniz akintisi icin antibiyotikmi yazilir aq diye o da antibiyotiksiz gecmez dedi. 2 gun kullandim kesildi bulanti filan kalmadi artik.

Ama mide bulantisi cok berbat birsey istahsizlik filan yapmisti istifra etmedigim halde yemeklerim tek ogune dusmustu oldukca kotuydu. Istanbuldaysan vereyim benim antibiyotigi sana 4 kere filan aldim sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

geniz akıntısı üst solunum yollarında bakteriyel bi hastalığa işarettir öyle neti potmuş, ıhlamurmuş koca karı yöntemleri ile geçmez
gideceksin doktora verecek antibiyotiği düzenli bi şekilde kullanacaksın
Geniz akıntısının tek sebebi bakteriyel enfeksiyon değil. Burun yapısındaki bozukluklar ve alerji de sebep olur.

Ben 3 yıldır çekiyorum alerji nedeniyle hiç bir doktor çözüm bulamadı. Geniz akıntısını kendi kendine geçiremiyorsun. Doktora git burnundan içeri soksun probu görsün ne problem var diye. MR çektirme sakın, doktor isterse doktorunu değiştir.
Alerjiden sebep olabildiğini düşünerek tavsiyem, pamuklu yastık kullanma sentetik kullan, uyuduğun odada halı varsa kaldır, kedi-köpek besliyorsan bir süre uzak kalmaya çalış problem onlardan kaynaklanabilir. Yaşadığın ve çalıştığın ortamı sık sık tozdan arındır. Farklılık hissedersen alerjidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Abi deri testi + kan testiyle alerji tanısı konur büyük ihtimalle, 1400lerdeyaşamıyoruz deneme yanılmaya gerek yok sdfg
150 lira aldılar benden alerji testi için. Keşke zamanında biri şu öneriyi sunsaydı bana dedim. + çok genel bir test o. Misal nane alerjim çıkmadı testte çünkü öyle bir test yok.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi ki kimse sana o tavsiyeyi vermemiş, ya sinüzit olsaydın? Aylarca alerji bu diyip tozsuz yaşamaya çalışıp sonunda zatürreyle de gidebilirdin doktora. 150 lira para mı allasen, bakkalda bira bile 7buçuk lira olmuş. Ayrıca özele mi gittin? aile hekimin en azından alerjik olup olmadığını görebileceği testleri beleşe de yapardı sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Ahali selam,

Hassas mideler ya da cesitli kelimeler nuksedilince midesi bulananlar devam etmesin plz.

Simdi "doktora git" tavsiyesini bi gecelim zira gorunucem fakat aldigim randevuya epey bi zaman var, haliyle baskasinin basina gelmis mi diye bi sorayim istiyorum.

Geniz akintim var. Hep vardi yalniz son zamanlarda boyle bogazimda, kucuk dilimin arkasinda hic gitmeyen balgam varmis gibi hissediyorum ve ozellikle cay kahve icince, sicak yemek yeyince inanilmaz bi mide bulantisi bas gosteriyor.

Basiniza gelen bisey midir? Oyleyse cozebildiniz mi? Cozduyseniz nasil cozdunuz?

Deniz suyu spreyinden neti pot'a kadar bi ton seyi denemis biri olarak pek ise yaramadilar diyeyim bu arada.

Aynı dert bende vardı. Çok yoğun bir geniz akıntısı yaşıyordum. Yemek yerken birden acayip bir mide bulantısı geliyordu. Çok defa kusmamak için sofradan kalkıp, yemeği yarıda kesmişimdir. Sonra Ankara güven hastanesine gittim. Burunda kemik eğriliği ve et tespit ettiler. Ameliyatını olduktan sonra baya bir rahatladım. Bu 3 yıl önce idi. Fakat et tekrar çıkıyor zamanla. Şu an aynı sıkıntılar tekrar başgösterdi. Geçen gün sofradan kalkmaz zorunda kaldım. Bu sefer çok geniz akıntısı yok. Ama 3 aydır hastayım nefes darlığı var doktorlar alerjik diyorlar. Baydım iyice. Kezzap içip içeriyi yakmayı düşünüyorum. 3 aydır öksürük hapşırık var ve çare bulamadılar. Geçen senede öyle oldum bir doktor astım ilacı yazdı ve sprey verdi(astım). Anca onla düzelmiştim. Antibiyotik falan hiç işe yaramıyor. Geniz akıntısı yaşadığım zamanlarda amleliyattada alerjin var demişlerdi. Farklı farklı ilaçlar denedim. En iyi Aeruis geliyordu. Tabi bu kişiden kişiye değişiyor. Zor durum. Umarım sen atlatırsın. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Ahali selam,

Gece horluyor musun?

Zira ciger akintiyi cekince horlamaya donusuyor bende. Dedigine cok benzer seyler yasiyorum; yemek yedikten sonra olmasa bile cay ve kahveden sonra midem kotu oluyor. Ama ben onu farkli bir sebeb bagliyordum, helikobakteri falan olabilir mi diye dusunuyordum bu gunlerde. Hani mide zarim olmadigindan asit ve zararli sivilar mideme zarar veriyordur diye supheleniyorum. Yiyip ictikten sonraki mide bulantisi neden akintiyla bagdassin ki zira? Midende ayri bir sorun olabilir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

sinus rinse lavabo ac gibi dolu sinusleri filan aciyor diyorlar kullananlar..ama burun akintisini durdurma ise soz konusu olan antihistaminikler anlamli olacaktir..ama o zaman da cesitli yan etkiler ile geniz kurulugu sikayetleri gorulebilir.en yalanindan antihistaminiklerin -cok uyutuyor bu yaa diye birakildiklarini da cok gordum..muhtemelen bahar allerijisi arti post nazal akintinin tahrisi zemininde takilma hissi vs vs olabilir..

ha git vick vapo rub al ..onu burnunun ucuna sur az keser tikanikligi..ama bahar allerjisiyse ki muhtemelen ole ne kadar sallarsan salla..

ha ..gecmis olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

bayaa kocakari seysi gibi olacak ama ust solunum yolu enfeksiyonlarinda bayaa etkili bi bitkisel ilac var.

http://www.abdiibrahim.com.tr/product-files/file/umca-20ml-solusyon_1447/view.aspx

eczanelerde recetesiz satiliyo.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4583277/
It is an approved medicinal product in more than 50 countries for the treatment of airway infections such as acute bronchitis, common cold, and sinusitis.
As an alternative to antibiotic treatments, EPs 7630 has the advantage of not promoting microbial resistances [7]. The latter aspect is mainly explained by its characteristic not to interfere with the metabolism of viruses or bacteria.

yukaridaki makaleden bu alintida.arastirirken bulduydum bunuda.ust solunum seysine ise yarar belki.ha bide bagisik sistemini guclendiriyo falan ya oradan yurur belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

geniz akıntısı üst solunum yollarında bakteriyel bi hastalığa işarettir öyle neti potmuş, ıhlamurmuş koca karı yöntemleri ile geçmez
gideceksin doktora verecek antibiyotiği düzenli bi şekilde kullanacaksın

bu. Bana da oldu aynı tarif ettiğin şey 3-4 ay önce. Annem doktor zaten anlattım, baktı antibiyotik yazdı ondan sonra geçti. Yine c vitamini vs. takıl tabi randevuya kadar ama pek başka şeyle geçeceğini sanmıyorum. İnşallah geçer
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...