Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mide ağrısına karşı beslenme

Bone

Öne çıkan mesajlar

İsveç'te abuk sabuk şeyler yedikçe mideyi bozdum sanırım. gün boyunca bir sıkıntı yok ama yatacağım sırada mide ağrımaya başlıyor (özellikle soluma doğru yatarken)
bazen kusma hissiyle de uyanıyorum.

bir ay kendimi toplayacak bir diyet programı gibi bir şey lazım bana. özellikle mide asidini ve gazı azaltmak için.

tam tahıl gevreği + süt, digestive bisküviler, drinking yoghurt gibi şeyler ne kadar fayda eder?

burda spordan dolayı beslenme ile ilgili kişiler vardır diye sorayım dedim. şu sıkıntı yüzünden uyku düzeni de etkilendi, rahat uyuyamıyorum pek.
Sosyal ağlarda paylaş

paketli herhangi bir şey yememeye çalış, gavurların pretzel tarzı saçmalıklarından uzak dur. tam tahıl çavdar vs ekmekler, haşlama yumurta, bol et / balık (mikrodalgaya atılan hazır yemeklerden değil), sütü abartma günde bir su bardağı maksimum, bol sebze. tatlı ihtiyacını meyvelerle karşıla. her gün bir avuç kuruyemiş. kızları kandırmak için çıkarılmış yoğurt ve bisküvi ürünlerinden de yeme.
Sosyal ağlarda paylaş

Kefir diyecektim ben de.

Reflu baslangici var bende senelerdir bir baslayamadi ak. Bi de kabizlik vardi. Sabahlari migrostan Altinkilic (muhakkak bu marka olsun, digerleri cok tirto) kucuk kefir iciyorum. Reflum nerdeyse bitti, kabizlik da tarihe karisti. Her sabah cak bir tane. Bi de baharatli seylerden, yapay sekerlerden hatta yapabiliyorsan direkt sekerden uzak dur.

Gecmis olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Reflü mide ağrısı yapmaz pek boğaza falan vurur, kalp ağrısı gibi falan durur da mide bulantısı ve kusma hissi de yapar. Mide ağrısı varsa dendiği gibi ülser mülser olabilir bir doktora git.

Yatağın baş tarafını yükselt, reflüyse iyi gelir zaten direk:

http://www.epgpatientdirect.org/images/gerd/51_01.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Reflü mide ağrısı yapmaz pek boğaza falan vurur, kalp ağrısı gibi falan durur da mide bulantısı ve kusma hissi de yapar. Mide ağrısı varsa dendiği gibi ülser mülser olabilir bir doktora git.

Yatağın baş tarafını yükselt, reflüyse iyi gelir zaten direk:

http://www.epgpatientdirect.org/images/gerd/51_01.gif

This. ^

Reflu bile olsa ilac vwriyolar, asit duzenleyici, bi kac gune geliyosun kendine ama mide agrisi mide icindeki yaraya isaret ediyo olabilir, o yuzden doktora gorun bi. Endoskopi olursun en kotu ki ihmal edip mide kanseri olmaktan iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

İsveç'te abuk sabuk şeyler yedikçe mideyi bozdum sanırım. gün boyunca bir sıkıntı yok ama yatacağım sırada mide ağrımaya başlıyor (özellikle soluma doğru yatarken)
bazen kusma hissiyle de uyanıyorum.

bir ay kendimi toplayacak bir diyet programı gibi bir şey lazım bana. özellikle mide asidini ve gazı azaltmak için.

tam tahıl gevreği + süt, digestive bisküviler, drinking yoghurt gibi şeyler ne kadar fayda eder?

burda spordan dolayı beslenme ile ilgili kişiler vardır diye sorayım dedim. şu sıkıntı yüzünden uyku düzeni de etkilendi, rahat uyuyamıyorum pek.

sut icme laktoz intolerance'in olabilir,
kolay degil hazmi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...