Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pristine realm

ozii_x

Öne çıkan mesajlar

said:
We wanted to let you know that we’ve been closely following the Nostalrius discussion and we appreciate your constructive thoughts and suggestions.
Our silence on this subject definitely doesn’t reflect our level of engagement and passion around this topic. We hear you. Many of us across Blizzard and the WoW Dev team have been passionate players ever since classic WoW. In fact, I personally work at Blizzard because of my love for classic WoW.
We have been discussing classic servers for years - it’s a topic every BlizzCon - and especially over the past few weeks. From active internal team discussions to after-hours meetings with leadership, this subject has been highly debated. Some of our current thoughts:
Why not just let Nostalrius continue the way it was? The honest answer is, failure to protect against intellectual property infringement would damage Blizzard’s rights. This applies to anything that uses WoW’s IP, including unofficial servers. And while we’ve looked into the possibility – there is not a clear legal path to protect Blizzard’s IP and grant an operating license to a pirate server.
We explored options for developing classic servers and none could be executed without great difficulty. If we could push a button and all of this would be created, we would. However, there are tremendous operational challenges to integrating classic servers, not to mention the ongoing support of multiple live versions for every aspect of WoW.
So what can we do to capture that nostalgia of when WoW first launched? Over the years we have talked about a “pristine realm”. In essence that would turn off all leveling acceleration including character transfers, heirloom gear, character boosts, Recruit-A-Friend bonuses, WoW Token, and access to cross realm zones, as well as group finder. We aren’t sure whether this version of a clean slate is something that would appeal to the community and it’s still an open topic of discussion.
One other note - we’ve recently been in contact with some of the folks who operated Nostalrius. They obviously care deeply about the game, and we look forward to more conversations with them in the coming weeks.
You, the Blizzard community, are the most dedicated, passionate players out there. We thank you for your constructive thoughts and suggestions. We are listening.
J. Allen Brack

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/17611300963#1
Sosyal ağlarda paylaş

dün normal wow serverlarında binlerce kişilik yürüyüş oldu.

300 bin kişilik imza toplandı ve elden teslim edilecek falan. insanlar istiyor özlem duyuyor.

şuan oynadığım vanilla serverina akşam girerken 4k sıra oluyor. suan hangi blizz serverında 4k oyuncu var ki ?

crossroads'da yüzlerce oyuncu var, 1 tane quest mobunu kesmek için 20 kişi sıra bekliyor.

eskiyi özleyen insanlar için, casual friendly adı altında boktanlaşan oyundan sıkılmış insanlar için bire bir.

aptal garrisonda facebook oyunu oynar gibi oynamak yerine, oyunun gerçekten mmo olduğu zamanları hatırlatıyor server.

random arkadaşlıklar, quest için party kurup tüm gün muhabbet etmeler, durduk yere trade atıp gear verenler. birlik olmadan yapılması imkansız olan questler.

cidden cok eğleniyorum. paso ölmek bile zevkli geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

Ya tabi simdi wow un su an ki sistemi daha guzel.

Ama gece oyuna girip garrison ve pet battle yapip cikiyorum.

O donemde guild ve arkadaslik daha guzel gibiydi.

Ben sahsen oynarim.

wowun hangi sistemi daha güzel ?

şehirlerde bir arada olmak yerine garrisona kapanıp mmo oyunu asosyal oynamak mı ?

meslekleri öldürüp,herkesin herşeyi yapmasını sağlamak mı ?

bırak dungeonu bitirmeyi, girmenin bile zor olduğu zaman yerine, oturduğun yerden sıra alıp sıfır efor ile tamamlaman mı ?

kime göre neye göre güzel, koca wow evreni pet battle'dan mı ibaret
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Aynı ortamı yakalamak için bundan bi 10 sene daha genç, üniversiteli, işsiz olmak lazım sanki :).

This.

Abi insanlar oyunla yeni tanıştıkları, sorumlulukların olmadığı, hayatın üzerimize basmadığı yıllara özlemini vanilla WoW özlemiyle karıştırıyorlar. O dönemdeki WoW u şimdi oynayamazsın zaten, aylar süren progress, epik gear düzmek 1 yıl - bu kadar işin gücün arasında nereye oynuyosun vanilla sistemi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yıllardır yüklü WOW, uninstall etmedim bir türlü. Her expansion'da girip free leveling yapıp bayıyorum.

Artık leveling'in, exploration'ın önemi kalmadığı için bayıyor. Benim için WOW keşfetmekti. Her yeni area'ya girdiğimde merak ederdim her köşesini. Gizli bir köy, dağda bir mağara falan çıkardı bayılırdım. Şimdi yeni area'nın dörtte birini açmadan bir sonraki area'ya geçmek zorunda kalıyorsun. İki mob'la level atlıyorsun.

Özelden atsanıza şu vanilla server'inin linkini.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bahsettikleri sistem vanilla ile baya alakasız. sadece leveling processini etkileyen etkenleri kaldırmaktan bahsediyorlar. itemization falan yeni düzende kalacak yani. dungeon zorluklarını eskisi gibi yaşayamazsınız.

flying mount ile patladı ya o keşfetme hissini. baya nefret etmiştim geldikten sonra, resmen oyunun kullanıcı üzerindeki bütün leveling etkisini değiştirdiler. karakterlerin yerden ayağı kesildiği andan itibaren bütün immersion ortadan kalktı leveling sürecindeki.
Sosyal ağlarda paylaş

Quest yapmanı engelleyen bir şey yok ki? İnsanlar dungeon finder daha efektif diye dungeon finder kullanıyor sadece ama kolaylık diye sunulan şeyi zorunluluk olarak algılıyor bazıları sanırım.

Sen eski usul takılmak istiyorsan premade groups tan sabit grup topla kendine dungeonları geze geze yapın, arada quest yapın ne bileyim takılın. Sonuçta mevcut mekaniklerin hiç biri eski yapılabilecekleri engellemiyor.

AMA

Crafting in mevcut haline ben de çok uyuz oluyorum. Facebook oyunu kısmına tamamen katılıyorum ama bu tamamen craftingle sınırlı followerların gemilerin getirdiği ıvır zıvırlar tamamen opsiyonel, kullanmayabilirsin. Ha crafting i günlerce beklemeye de her şeyi BoE yaparak çözüm getirmişler eğer beklemek istemiyorsan satın alıp geçiyorsun işte.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Ben de yıllardır yüklü WOW, uninstall etmedim bir türlü. Her expansion'da girip free leveling yapıp bayıyorum.

Artık leveling'in, exploration'ın önemi kalmadığı için bayıyor. Benim için WOW keşfetmekti. Her yeni area'ya girdiğimde merak ederdim her köşesini. Gizli bir köy, dağda bir mağara falan çıkardı bayılırdım. Şimdi yeni area'nın dörtte birini açmadan bir sonraki area'ya geçmek zorunda kalıyorsun. İki mob'la level atlıyorsun.

Özelden atsanıza şu vanilla server'inin linkini.

Şimdi şu biraz saçma. Heirloomlar xp boostlar falan expansion ilk çıktığında çalışmıyor zaten. Daha önce defalarca gördüğün Hellfire Peninsula yı 100% tamamlamak zorunda olmak istiyorsan da heirloomları çıkarıp bankaya atmak elinde.

Şimdi flying mountları da tüm bölgeleri %100 tamamlama ve bir sürü ek ıvır zıvır gerektiren achievementlara bağladılar dolayısıyla expansion başındaki exploration hissiyatını etkileyecek bir şey yok bence, hatta tersine olmadık yerleri gezdikçe karşına treasurelar rare moblar falan çıkıyor artık ve ödüllendiriliyor bu davranış.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Quest yapmanı engelleyen bir şey yok ki? İnsanlar dungeon finder daha efektif diye dungeon finder kullanıyor sadece ama kolaylık diye sunulan şeyi zorunluluk olarak algılıyor bazıları sanırım.

Sen eski usul takılmak istiyorsan premade groups tan sabit grup topla kendine dungeonları geze geze yapın, arada quest yapın ne bileyim takılın. Sonuçta mevcut mekaniklerin hiç biri eski yapılabilecekleri engellemiyor.

AMA

Crafting in mevcut haline ben de çok uyuz oluyorum. Facebook oyunu kısmına tamamen katılıyorum ama bu tamamen craftingle sınırlı followerların gemilerin getirdiği ıvır zıvırlar tamamen opsiyonel, kullanmayabilirsin. Ha crafting i günlerce beklemeye de her şeyi BoE yaparak çözüm getirmişler eğer beklemek istemiyorsan satın alıp geçiyorsun işte.

bos dunyada single player oyun oyna diyosun yani
Sosyal ağlarda paylaş

Ability damageları arttır instanceları aoe run fest olmaktan çıkarırlar, quest rewardlara ve droplara ciddi tone down çekerler, xp-level aralığını arttırır bi bölgeyi bitirmeden öbürüne geçip low lvl kalmayı sıkıntı haline sokarlarsa ve outdoor elite zonelar da geri gelirse vanilla tecrübesi yeniden yakalanır.

Herkes aynı şartlarda olunca şöyle bi serverda oynamak keyifli olur, bugün serverda heirloom takmadan nostaljik oynayayım demek kulağa salakça geliyor. Orda ayrı bi achievement hissi olur oynatır kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...