Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SpaceX Thread

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

bu sadece gemi icinde giyilecek kisim sanirim,  hatta starman bunu giyiyor.

disarisi icin eva suit gerek.

According to Musk, the SpaceX suit is intended for intravehicular use only. Wearing a suit like Starman's on an actual spacewalk would not only expose the wearer to stellar selfie opportunities, but also — and more importantly — to temperatures ranging from 250 degrees Fahrenheit (121 degrees Celsius) to minus 250 degrees F (minus 156 degrees C), a bath of unobstructed stellar radiation and a dearth of oxygen that would leave a real astronaut dead within minutes.

"Obviously, the SpaceX suit — and any other suit — by itself would be useless without the spacecraft or portable life support systems to make it functional," Charles said. "Without a life support system to supply pressurization and O2, as well as CO2 [carbon dioxide] removal, you're not going to last long at all due to anoxia (lack of oxygen), hypercapnia (too much CO2) and ebullism (gas bubbles in the blood)."

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
1 dakika önce, NolaxThensbane dedi ki:

müteahhit yetiştirememiş

Ya ukalalık olarak söylemek istemedim. Ama gerçekten bir must ya. Birisinin bulması artık şu teknoloji adımının atılması gerek. Çok özlem çekerek sitem ederek söylemek istedim. Eminim bulunsa şu teknoloji çok daha hızlı yürüyecek yeni gemi dizaynları. 

Sosyal ağlarda paylaş

Tr de yaşayan biri olarak öyle özlem ve heyecan ile seyrediyorum ki bunları. Ben robot meraklısı biriyim. So 10 sene hic bir parça getiremez oldum. Gümrükte bana kac kere TSE soruldu. Hele şimdi düşünemiyorum bile son durum nedir. Standart parçalardan basit servolardan bahsetmiyorum burada tabiiki gelişmiş parçalardan bahsediyorum. Mesela açıyorsunuz youtube u Amerika lı milleti coccukları roketler gönderirken izliyorsunuz eminim lazım olan parçaları getirmeye kalksanız kimbilir kendinizi ne hesaplar verirken bulursunuz. Bu zihniyetle olan bir ülkede şunları seyretmek bile nasıl bir zevk. 

Sosyal ağlarda paylaş

55 dakika önce, akirafes dedi ki:

Ya geminin içine bak şahane ama hala gemi içi yerçekimi olmaması ne büyük ayıp. 

ayıp değil hesaplı. bu şu an yapılabilir durumda, en büyük engel para. 5 trilyon $ gibi bi basic hesaplama vardı.

100m'den geniş döner yapı kurulması gerekiyor. bi de o kadar çok mühendislik gerek ki yapıldığında insanlığın en büyük projesi olarak kalır heralde uzun bi süre. 

Sosyal ağlarda paylaş

51 dakika önce, akirafes dedi ki:

Ya ukalalık olarak söylemek istemedim. Ama gerçekten bir must ya. Birisinin bulması artık şu teknoloji adımının atılması gerek. Çok özlem çekerek sitem ederek söylemek istedim. Eminim bulunsa şu teknoloji çok daha hızlı yürüyecek yeni gemi dizaynları. 

https://evrimagaci.org/uzayda-yer-cekimi-yaratmak-yapay-yer-cekimi-nedir-ve-nasil-calisir-3628

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...