Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SpaceX Thread

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

yani esas detay o parayı yapış ve kullanış şekli. para getirecek son kullanıcı ürünlerindense kimsenin profitable görmediği gelecekte dünyayı daha iyi bir yer hale getirecek yatırımlara yöneliyor ve bunları bir şekilde ayakta tutuyor. kişilik olarak da çok ilginç bir insan, yaşayış tarzı çalışma tarzı öğrenmeye değer bence. şuan olduğu yere 0'dan gelmiş bir adam ayrıca o parayı kendi yaptı.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

yani esas detay o parayı yapış ve kullanış şekli. para getirecek son kullanıcı ürünlerindense kimsenin profitable görmediği gelecekte dünyayı daha iyi bir yer hale getirecek yatırımlara yöneliyor ve bunları bir şekilde ayakta tutuyor. kişilik olarak da çok ilginç bir insan, yaşayış tarzı çalışma tarzı öğrenmeye değer bence. şuan olduğu yere 0'dan gelmiş bir adam ayrıca o parayı kendi yaptı.

hadi ya biz bilmiyoduk bunu eyvallah
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Ne gibi detaylar var mesela?

Cok parasi olup da bilime harcamak disinda?

Abi bilmeden sig bir yorum yapmissin. Cidden arastirmani tavsiye ederim, farkli bir adam Elon Musk. Dusunce yapisi farkli.

Ayrica cok parasi olup bilime harcamak ile o parayi yapip, sifirdan universiteden tandigi adamlarin rocket impulsion notlarina bakarak, tamamen kendini gelistirirerek roket hakkinda 0 bilgiden 100 e ulasmis bir adam.

Cok uzun yazmak istemiyorum ama adam tamamen zekasiyla, ogrenme arzusuyla burada olmus biri. Hic oyle havadan gelen birsey yok yani. Param var fantastik islere girelim de degil. Vizyonu var ve bu vizyon ugruna once her isin fundamentalindan baslayarak ise koyuluyor.

Biraz arastirinca saygi duyuyorsun adama.

Bugun dunyada gercekten biryerlere gelmis insanlar adamin zekasini kabul ediyor ama zeka olmasi degil sadece. Ugrasiyor, ve defalarca fail oluyor. Adamin Rusya'da maceralari var roket ile ilgili. Detaylari bolca var nette. Roket hakkinda filan bilgisi yok bu ise basladiginda. 25 yillik rocket engineer arkadasi bu yapilamaz diyip ayriliyor. Adam sonunda yapiyor ama. Bazi insanlar takdir etmek gerek, Elon Musk bunlardan biri su ana kadar yaptiklari ile.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman mala anlatır gibi anlatayım ne demek istediğimi.

sene 2016da elon musk ın kim olduğunu bilmiyosan zaten yaşama amk demeye çalıştım.

ama çalışmaz olaydım. onun yerine başlıkta;

OHA ELON MUSK ÇOK İLGİNÇ Bİ ADAM KAFASI ÇOK FARKLI ÇALIŞIYOMUŞ VAY ANASINI

demem lazımdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay burada Elon Musk'in kim oldugunu bilmek degil ki? Adamin hayati ilginc demis, biyografisini aldim demis. Ilginc detaylar var demis. Sen mi yazdin arkadas biyografisini?

Adamin calisma yontemi, Spacex'in hikayesi. Evet ben de bilmiyordum. Adam Elon Musk diye bir adam var biliyor musunuz diye topik mi acmis?
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

o zaman mala anlatır gibi anlatayım ne demek istediğimi.

sene 2016da elon musk ın kim olduğunu bilmiyosan zaten yaşama amk demeye çalıştım.

ama çalışmaz olaydım. onun yerine başlıkta;

OHA ELON MUSK ÇOK İLGİNÇ Bİ ADAM KAFASI ÇOK FARKLI ÇALIŞIYOMUŞ VAY ANASINI

demem lazımdı.

adamı çok parası var bilime harcıyor sananlar oturup iç yüzünü öğrensin diye önerdim kitabı, rage'e girmene gerek yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

kitabı okuyup anladığın oysa , zaten vikipediada da yazıyo aynı bilgi.

"farklı" olarak nitelendirebileceğin bir örnek ver ki algılayalım ne olduğunu.

paypaldan kopuş hikayesi ile bilime yatırım yaparken arkasına aldığı fonlardan falan bahset.

mustafa çok akıllıydı kendi ismi de mustafa olunca karışıklık olmasın diye ona kemal ismini verdi diyip bıraırsan tabi ki rage e giricem amk.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim icin farkli olan adamin 0 rocket propulsion bilgisi ile kendi basina buralara gelebilmesidir.

Para mevzusuyla ilgilenmiyorum. Adamin calisma tarzi, her isin fundamentalindan baslamasi bunlar benim adamla ilgili hosuma giden seyler. Wikipedia da yaziyor olabilir. Bunlari dile getirmek ve bize ilginc gelmesi sende nasil bir sikinti yaratti ben onu cozemedim.

Varsa seninde bildigin seyler paylasirsin ha bizde oylemiymis deriz.

Senin adam hakkinda ne bildigin degil, topik hakkinda amacini anlayamadim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...